آمریکا و سازمان ملل حمله راکتی به اربیل را محکوم کردند

12/02/1401 07:15:00 ب.ظ

آمریکا و سازمان ملل حمله راکتی به یکی از پالایشگاههای نفتی در استان اربیل عراق را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا و سازمان ملل حمله راکتی به یکی از پالایشگاههای نفتی در استان اربیل عراق را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی 02.05.

2022 علی جواد/ خبرگزاری آناتولی سفارت آمریکا در بغداد با انتشار بیانیه‌ای حمله راکتی شب گذشته به یکی از پالایشگاههای نفتی در شهر خبات اربیل اداره اقلیم کرد شمال عراق را محکوم کرد. در این بیانیه همچنین آمده، چنین حملات به ویژه علیه بخش انرژی نقض حاکمیت عراق است. واشنگتن در کنار مردم این کشور بوده و همکاری خود با شرکای عراقی را برای تضمین امنیت و ثبات و حاکمیت عراق ادامه خواهد داد.

در همین راستا دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) نیز طی بیانیه‌ای حمله فوق را نگران کننده خواند. این نهاد از مسئولین عراقی خواست که در قبال چنین اقدامات خصمانه که امنیت و ثبات این کشور را برهم میزند، متحد شوند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سازمان ملل متحد از کشور مالی خواست تا محدودیت‌های مطبوعاتی جدید را لغو کندسازمان ملل متحد از کشور مالی خواست تا محدودیت‌های مطبوعاتی جدید را لغو کند این دفتر در آستانه روز جهانی مطبوعات هشدار می‌دهد که محدودیت‌های رسانه‌ای جدید اعمال شده در مالی نشانه عدم تحمل فزاینده نسبت به آزادی مطبوعات در منطقه است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

شرکت سایپا از سازمان بازرسی کل کشور تذکر گرفتدر جریان بازدید بازرس کل صنعت، معدن و تجارت و هیاتی از دادستانی کل کشور از خودروسازی سایپا، مشخص شد این خودروساز پس از تکمیل کاری خودروهای ناقص به منظور توزیع در استان‌های مختلف از طریق شبکه حمل و نقل، دقت کافی و سیستماتیک در کنترل‌های کیفی معمول نکرده است که این موضوع با تذکر سازمان بازرسی مواجه شد.

نخست‌وزیر عراق حمله راکتی به اربیل را بزدلانه خواندنخست‌وزیر عراق حمله راکتی به یکی از پالایشگاههای نفتی در شهر خبات اربیل را «بزدلانه» خوانده و گفت پیگیر آن خواهند بود. - خبرگزاری آناتولی

اقلیم کردستان: دو گروه مورد حمایت ایران مسئول حمله موشکی به پالایشگاه اربیل هستندنخست‌وزیر عراق این حمله را «بزدلانه» توصیف کرده است و دفتر کمک‌های سازمان ملل در عراق روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را «یکی دیگر از تحولات نگران‌کننده» خواند. گوش اقلیم دراز شده باید کوتاه شه

کردستان عراق عاملان حمله موشکی به پالایشگاه نفت اربیل را شناسایی کردیک نهاد امنیتی اقلیم کردستان اعلام کرد که شبه‌نظامیان موسوم به «عصائب اهل الحق» و «حشد الشبک»، مسئول حمله موشکی به پالایشگاه نفت اربیل عراق هستند.مصطفی

اهانت روحانی نزدیک به حزب‌الله به زنان لبنانییک روحانی وابسته به حزب‌الله با حمله و فحاشی به سمیر جعجع، رهبر حزب مسیحی «القوات اللبنانیه» گفته است، کسانی که می‌خواهند زنان خود را عریان بر ساحل «جوینه»