آمریکا و سازمان ملل حمله راکتی به اربیل را محکوم کردند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا و سازمان ملل حمله راکتی به یکی از پالایشگاههای نفتی در استان اربیل عراق را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

02.05.2022سفارت آمریکا در بغداد با انتشار بیانیه‌ای حمله راکتی شب گذشته به یکی از پالایشگاههای نفتی در شهر خبات اربیل اداره اقلیم کرد شمال عراق را محکوم کرد.

در این بیانیه همچنین آمده، چنین حملات به ویژه علیه بخش انرژی نقض حاکمیت عراق است. واشنگتن در کنار مردم این کشور بوده و همکاری خود با شرکای عراقی را برای تضمین امنیت و ثبات و حاکمیت عراق ادامه خواهد داد.این نهاد از مسئولین عراقی خواست که در قبال چنین اقدامات خصمانه که امنیت و ثبات این کشور را برهم میزند، متحد شوند.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق پیشتر حمله راکتی به یکی از پالایشگاههای نفتی در شهر خبات اربیل را «بزدلانه» خوانده و گفت پیگیر آن خواهند بود. گفتنی است واحد ضد تروریسم اداره اقلیم کرد شمال عراق شب گذشته از اصابت 6 راکت در داخل مرزهای شهر خبات استان اربیل خبر داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل متحد از کشور مالی خواست تا محدودیت‌های مطبوعاتی جدید را لغو کندسازمان ملل متحد از کشور مالی خواست تا محدودیت‌های مطبوعاتی جدید را لغو کند این دفتر در آستانه روز جهانی مطبوعات هشدار می‌دهد که محدودیت‌های رسانه‌ای جدید اعمال شده در مالی نشانه عدم تحمل فزاینده نسبت به آزادی مطبوعات در منطقه است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شرکت سایپا از سازمان بازرسی کل کشور تذکر گرفتدر جریان بازدید بازرس کل صنعت، معدن و تجارت و هیاتی از دادستانی کل کشور از خودروسازی سایپا، مشخص شد این خودروساز پس از تکمیل کاری خودروهای ناقص به منظور توزیع در استان‌های مختلف از طریق شبکه حمل و نقل، دقت کافی و سیستماتیک در کنترل‌های کیفی معمول نکرده است که این موضوع با تذکر سازمان بازرسی مواجه شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نخست‌وزیر عراق حمله راکتی به اربیل را بزدلانه خواندنخست‌وزیر عراق حمله راکتی به یکی از پالایشگاههای نفتی در شهر خبات اربیل را «بزدلانه» خوانده و گفت پیگیر آن خواهند بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اقلیم کردستان: دو گروه مورد حمایت ایران مسئول حمله موشکی به پالایشگاه اربیل هستندنخست‌وزیر عراق این حمله را «بزدلانه» توصیف کرده است و دفتر کمک‌های سازمان ملل در عراق روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را «یکی دیگر از تحولات نگران‌کننده» خواند. گوش اقلیم دراز شده باید کوتاه شه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کردستان عراق عاملان حمله موشکی به پالایشگاه نفت اربیل را شناسایی کردیک نهاد امنیتی اقلیم کردستان اعلام کرد که شبه‌نظامیان موسوم به «عصائب اهل الحق» و «حشد الشبک»، مسئول حمله موشکی به پالایشگاه نفت اربیل عراق هستند.مصطفی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اهانت روحانی نزدیک به حزب‌الله به زنان لبنانییک روحانی وابسته به حزب‌الله با حمله و فحاشی به سمیر جعجع، رهبر حزب مسیحی «القوات اللبنانیه» گفته است، کسانی که می‌خواهند زنان خود را عریان بر ساحل «جوینه»
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »