آمریکا مجازات حبس صبا کرد افشاری را 'غیرعادلانه' خواند

آمریکا مجازات حبس صبا کرد افشاری را 'غیرعادلانه' خواند

30/08/2019 05:20:00 ق.ظ

آمریکا مجازات حبس صبا کرد افشاری را 'غیرعادلانه' خواند

وزارت امور خارجه آمریکا محکومیت حبس صبا کرد افشاری، فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری را غیرعادلانه خوانده و آن را محکوم کرده است. حسین تاج، وکیل خانم کرد ‏‏افشاری سه شنبه از محکوم شدن او در دادگاه انقلاب به ۲۴ سال حبس خبر داد. به گفته آقای تاج ۱۵ سال از این محکومیت قابل اجرا خواهد بود.

پایان پست توییتر شماره از @statedeptspoxصبا کرد افشاری در یازدهم خرداد بازداشت شده بود در روز ۲۸ مرداد در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ایمان افشاری تحت محاکمه قرار گرفت.خانم کردافشاری برای اتهام"اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب" به ۱۵ سال حبس تعزیری،"اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور" به ۷ سال و نیم حبس تعزیری و"فعالیت تبلیغی علیه نظام" به یک سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام"اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب" قابل اجرا خواهد بود.پیش از این نیز در نهم مرداد یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز که از فعالان مخالف حجاب اجباری هستند، هر کدام به ۱۰ سال حبس قابل اجرا محکوم شده بودند.

عفو بین الملل گزارش داده است که سال گذشته حداقل ۳۹ نفر در ارتباط با اعتراض به حجاب اجباری دستگیر شده اند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

عکس‌های خصوصی پادشاه تایلند و معشوقه‌‌اش وب‌سایت دفتر سلطنتی را از دسترس خارج کرداقدام دفتر سلطنتی تایلند در انتشار یک مجموعه عکس از پادشاه این کشور و معشوقه‌‌اش، باعث شد پایگاه اینترنتی این دفتر به علت ترافیک بالا از دسترس خارج شود.

فیسبوک مقررات تبلیغات سیاسی را قبل از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تشدید کرد | DW | 29.08.2019اثرگذاری روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا سبب شد که فیسبوک قوانین تبلیغات سیاسی خود را شفاف‌تر کند. طبق مقررات جدید فیسبوک دیگر نمی‌تواند نام افرادی که برای تبلیغات سیاسی پرداخت کرده‌اند را پنهان کند.

آمریکا چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس تحریم کردآمریکا بانک لبنانی را به اتهام ارتباط با حزب‌الله و چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس و حزب‌الله تحریم کرد

آمریکا حامیان مالی نیروی قدس سپاه پاسداران و گروه حماس را را تحریم کرد🔴خبر فوری |‌ آمریکا حامیان مالی نیروی قدس سپاه_پاسداران و گروه حماس را تحريم کرد دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده و گفته است که رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند

اسرائیل اسامی فرماندهان سپاه پشت پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب الله را فاش کرداسرائیل اسامی فرماندهان سپاه پشت پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب_الله را فاش کرد به نوشته جروزالم پست، این پروژه موشکی از سال ۲۰۱۳ در جریان بوده و هدف آن ساخت کارگاه های تولید موشک های «نقطه‌زن» در مناطق جنوب لبنان، بیروت و بقاع است.

آمریکا حامیان مالی نیروی قدس سپاه و حماس را تحریم کرد؛ استقبال مایک پمپئوهمزمان با دور دیگری از تحریم ایالات متحده علیه حامیان مالی نیروی قدس سپاه پاسداران و حماس، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید به فشار بر جمهوری اسلامی و گروه‌های وابسته به آن برای جلوگیری از گسترش اقدامات ترور