آمریکا ماده 'یک تصمیم سخت' برای توافق اتمی با ایران است | DW | 22.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

وزارت خارجه دو کشور ایران و آمریکا دو نظر متفاوت درباره مذاکرات وین برای بازگشت به برجام دارند؛ آمریکا می‌گوید این توافق نه قطعی است و نه نزدیک و ایران می‌گوید به توافق بسیار نزدیک هستیم.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه یکم فروردین (۲۱ مارس) گفت که این کشور آماده"یک تصمیم سخت" برای توافق اتمی با ایران است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ند پرایس گفت: «ما آماده هستیم برای آنکه برنامه اتمی ایران به مرزهای تعیین شده در برجام بازگردد، تصمیمات سخت بگیریم.

در مذاکرات بازگشت به برجام که در وین انجام می شود، کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین حضور دارند و آمریکا به طور غیرمستقیم در این مذاکرات شرکت دارد.ایران: به توافق نزدیک هستیم در حالی که آمریکا می‌گوید توافق با ایران نزدیک و قطعی نیست، وزیر خارجه ایران گفته است،"به توافق نهایی نزدیک هستیم."حسین امیر عبداللهیان در گفت و گوی تلفنی با وزیر خارجه عراق درباره مذاکرات وین گفته است: «ما به مرحله نهایی توافق نزدیک هستیم. در اندک موضوعات بسیار مهم باقیمانده، ابتکاراتی را از طریق هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به آمریکا ارائه کرده‌ایم. اکنون این طرف آمریکایی است که باید حسن نیت ادعایی خود را در عمل نشان دهد. ما در رسیدن به توافق خوب، قوی و‌ پایدار مصمم هستیم.

دور جدید مذاکرات بازگشت به برجام با حمله روسیه به اوکراین دچار وقفه شده و گفته می‌شود که روسیه خواهان امتیازگیری در این مذاکرات شده است. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، آمریکا به روسیه تضمین‌های کتبی داده است مبنی بر این که تحریم‌های اعمال شده بر مسکو به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، بر توافقنامه‌ تامین هسته‌ای با ایران تاثیری نمی‌گذارد و راه را برای از سرگیری مذاکرات احیای برجام باز می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دویچه وله رسانه 'ازاد' صهیونیست جهانی ، حرف هر دو کشور را فراموش کن مخاطبان شما فقط حرف شما را قبول دارند. شرمتان باد ایران ستیزان

ایران که خارج از برجام نیست ،چطور این دو رو با هم مقایسه مسکنی دویچه وله فقط همین

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا: توافق بر سر احیای برجام نه قریب‌الوقوع است و نه حتمیسخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید واشینگتن آماده اتخاذ «تصمیمات سخت» برای بازگشت برنامه هسته‌ای ایران به محدودیت‌های وضع شده در برجام است. کاخ سفید بنظر میرسد که سر در گم باشد ،البته حق دارد ما که آخوند را می شناسیم چهل سال است که سر در گم هستیم .
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حمله حوثی‌ها به تاسیسات عربستان با پهپاد و موشک کروز؛ آمریکا، ایران را متهم کردحوثی‌های مورد حمایت ایران با حملات موشکی و پهپادی، زیرساخت‌های انرژی و تصفیه آب عربستان را هدف قرار دادند و باعث افت موقت تولید یک پالایشگاه شدند. کار_ایالتی_هاست_تابه_گردن_دیگران_بیاندازند👺🤣🤣 خدا رحم کنه دشمنی با ملتهای دیگر سودی برای ایران ندارد پس بر چه اساسی می خواهید سپاه پاسداران ظلمت رو از لیست تروریستی بردارید؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا: حوثی‌های تحت حمایت ایران به اهداف غیرنظامی حمله می‌کنندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید حملات شبه‌نظامیان حوثی که از حمایت حکومت ایران برخوردار هستند، «غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و باید متوقف شوند». در باره عملیات اسراییلی ها چرا چیزی به گفتن ندارید ؟ غیر نظامی ها یا نفت مادر جنده مگه غیرنظامیان یمنی آدم نیستن گرفتی ما رو؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وال‌استریت جورنال: آمریکا «شمار زیادی» موشک «پاتریوت» به عربستان تحویل داده استهم‌زمان با تشدید حملات حوثی‌های یمن به برخی مراکز حساس عربستان، آمریکا در ماه گذشته تعداد «قابل توجهی» پدافند هوایی «پاتریوت» به عربستان سعودی داده است. با توجه به زیر پا گذاشتن حقوق انسانی و بیش از حد و گردن ۸۱ نفر در یکروز رژیم عربستان هر سلاحی را که انتخاب کند خواهد خرید دم این حوثی ها و ج ا گرم که به امریکا پاس گل میدهند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

قاضی دیوان عالی آمریکا در بیمارستان بستری شد🔺 قاضی دیوان عالی آمریکا در بیمارستان بستری شد ▪ قاضی کلارنس توماس، یکی از قضات دیوان عالی آمریکا، با علائمی مشابه با آنفلوآنزا در بیمارستانی در شهر واشنگتن بستری شد. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جو بایدن و بانوی اول آمریکا عید نوروز را تبریک گفتندمن و جیل، برای همه کسانی که نوروز را در آمریکا و سراسر جهان - از جمله در ایران و خاورمیانه، در آسیای میانه و جنوبی، در قفقاز و در اروپا - جشن می‌گیرند، بهترین‌ها را آرزو داریم این الله بایدن و حاج خانم جیل این هم رئیسی_جلاد_۶۷ و قاتل جوانان ایران زمین بدون هفت سین‼ لعنت بر خمینی و قاسم سلیمانی و سربازان گمنام و پرستوهای بدنام اطلاعات سپاه جنایتکار که در سراسر جهان با این جنایتکاران همدل و هم زبان و همدست هستند انحلال_سپاه_پاسداران جنایتکار بازوی سرکوب آخوندهای قاتل اقای بایدن وخانم جیل اگر شما احترام به این ملتهارا که نام بردید ؟دارید ۴۳ زیر تیغ تحریم شما نبودند تبریک شما زمانی ارزش داره که در وجودتان نژاد پرستی نباشد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »