آمریکا ده‌ها هزار پناهجو را بازمی‌گرداند | DW | 30.01.2020

30/01/2020 04:55:00 ب.ظ

اداره مهاجرت ایالات متحده از یک سال پیش می‌تواند مهاجران فاقد مدارک قانونی در آمریکا را که از مکزیک وارد این کشور شده‌اند، به مکزیک بازگرداند. حاصل برنامه 'در مکزیک بمان' انتظار کشنده ده‌ها هزار انسان در شرایطی وخیم است.

مرز آمریکا و مکزیک, پناهجویان

اداره مهاجرت ایالات متحده از یک سال پیش می‌تواند مهاجران فاقد مدارک قانونی در آمریکا را که از مکزیک وارد این کشور شده‌اند، به مکزیک بازگرداند. حاصل برنامه 'در مکزیک بمان' انتظار کشنده ده‌ها هزار انسان در شرایطی وخیم است.

اداره مهاجرت ایالات متحده از یک سال پیش می‌تواند مهاجران فاقد مدارک قانونی در آمریکا را که از مکزیک وارد این کشور شده‌اند، به مکزیک بازگرداند. حاصل برنامه 'در مکزیک بمان' انتظار کشنده ده‌ها هزار انسان در شرایطی وخیم است.

آمریکا ده‌ها هزار پناهجو را بازمی‌گردانداداره مهاجرت ایالات متحده از یک سال پیش می‌تواند مهاجران فاقد مدارک قانونی در آمریکا را که از مکزیک وارد این کشور شده‌اند، به مکزیک بازگرداند. حاصل برنامه"در مکزیک بمان" انتظار کشنده ده‌ها هزار انسان در شرایطی وخیم است.

آمریکا در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۶۲ هزار مهاجر و پناهجو را به مکزیک بازگردانده تا در آنجا منتظر نتایج رسیدگی قضایی به پرونده‌های مهاجرتی خود بمانند.طبق اعلام اداره مهاجرت مکزیک، چنین وضعیتی ترازنامه موقت پروتکل موسوم به حمایت از مهاجران را یک سال پس از اجرایی شدن آن در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹ نشان می‌دهد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

خب غیر قانونی نرن سمت آمریکا چرا باید طرفدار یک عمل غیر قانونی بود؟

کشف طولانی‌ترین تونل مخفی قاچاق مواد مخدر در مرز آمریکا با مکزیکماموران پلیس فدرال آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) تونلی مخفی برای نقل و انتقال مواد مخدر را در مرز جنوب غربی این کشور کشف کردند که طول آن به بیش از یک کیلومتر می‌رسد. طرح تونل ها ، به مرزهای آمریکا هم رسیده است؟!!!

آمریکا هویت دو نظامی‌اش که در سقوط هواپیما در غزنی افغانستان کشته شدند، را فاش کردوزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به تازگی هویت دو نظامی‌اش را که در سقوط هواپیمای در ولایت غزنی افغانستان آغاز اخبار قطره چکانی ساقط شدن هواپیمای جاسوسی سیا در افغانستان؟!!!

افزایش سخت‌گیری آمریکا در مبارزه با قاچاق تسلیحات ایران برای حوثی‌هاژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده سه‌شنبه 28 ژانویه، بر اهمیت افزایش نقش ایران باید هرچه سریعتر سلاح هسته ای را ساخته و آنرا جایگزین سردار سلیمانی کند !! حال گاو شیرده چطوره؟ این سلاح حوثی ها نیست که برای آل سعود و آمریکا خطرناک است ، این اندیشه مبارزه و مقاومت مردم یمن است که در حال نفوذ در قلوب تک تک مردم شبه جزیره عربستان است که به یکباره شعله بر خواهد کشید؟!!!

در پی حمله ایران ارتش آمریکا استحکامات پایگاه عین‌الاسد عراق را تقویت می‌کندارتش آمریکا اعلام کرد که استحکامات جدیدی برای پایگاه عین‌الاسد که اخیراً مورد اصابت موشک‌های ایرانی امریکا باید به خواست مردم عراق احترام گذارد.مردم عراق،هم از طریق نظام قانونی خواستار خروج نظامیان امریکائی شدند،هم در میتینگی بزرگ این خواسته را ابرام کردند.عجیب است که نخست وزیر عراق می گوید بیاییم در مورد مکانیسم خروج بحث کنیم،اما اشغالگران پررو دم از باقی ماندن می زنند!

رونق کارگاه‌های تولید پرچم آمریکا و اسرائيل در ایرانیک کارخانه تولید پرچم در شهر خمین ماهانه ۲ هزار عدد پرچم آمریکا و اسرائيل تولید می‌کند؛ پرچم‌هایی برای سوزاندن و لگدمال کردن. اگر این کارگاهها خصوصی و غیر وابسته باشند ممکن است کمی نونشان در رونق باشد چون عرزشیهای حکومتی در نهادها از پول بیت المال هزینه میکنند ولی بزودی ورشکست خواهند شد چون کسی برای لگد مال کردن پرچم هیچ کشوری پول پرداخت نخواهد کرد . روزی خواهد آمد که پرچم ها را برای احترام به آنها بسازیم. درود_بر_آمریکا_و_اسرائیل ❤❤ تنها ملتی هستیم که نماد ملیت های دیگر را بهرآتش می کشیم واین ویروس به کشور های عراق وسوریه ویمن سرایط کرده

بریتانیا فرماندهی نیروهای ائتلاف در خلیج فارس را از آمریکا تحویل گرفتبریتانیا فرماندهی «تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس» را از آمریکا تحویل گرفت جزئیات بیشتر🔽 ای بابا آمریکا خودش کجا رفت؟ تشریف داشتید حالا وای خدای من خیلی مسخره هست. آمریکا چیکار کرد که حالا انگلیس چیکار میتونه بکنه.

جهان آمریکا ده‌ها هزار پناهجو را بازمی‌گرداند اداره مهاجرت ایالات متحده از یک سال پیش می‌تواند مهاجران فاقد مدارک قانونی در آمریکا را که از مکزیک وارد این کشور شده‌اند، به مکزیک بازگرداند.Aa ماموران پلیس فدرال آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) تونلی مخفی برای نقل و انتقال مواد مخدر را در مرز جنوب غربی این کشور با مکزیک کشف کردند که طول آن به بیش از یک کیلومتر می‌رسد.کشته شده بودند، فاش کرد.گارد ساحلی یمن در مبارزه با قاچاق سلاحهای ایرانی برای شبه‌نظامیان کودتاگر، تاکید ورزید.

حاصل برنامه"در مکزیک بمان" انتظار کشنده ده‌ها هزار انسان در شرایطی وخیم است. آمریکا در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۶۲ هزار مهاجر و پناهجو را به مکزیک بازگردانده تا در آنجا منتظر نتایج رسیدگی قضایی به پرونده‌های مهاجرتی خود بمانند. بنابر اعلام اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا، این تونل به ارتفاع ۱. طبق اعلام اداره مهاجرت مکزیک، چنین وضعیتی ترازنامه موقت پروتکل موسوم به حمایت از مهاجران را یک سال پس از اجرایی شدن آن در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. قابل ذکر است که یک هواپیما روز دوشنبه 27 ژانویه 2020 حوالی ساعت 1:10 بعد از ظهر به وقت محلی در روستای «سدوخیل» ولسوالی ده یک ولایت غزنی در جنوب افغانستان سقوط کرد. کن کوچینلی، مدیر اجرایی اداره مهاجرت آمریکا، دیروز چهارشنبه نهم بهمن (۲۹ ژانویه) در سالروز اجرایی شدن"پروتکل حمایت از مهاجران"، با اعلام اینکه برای نخستین بار مهاجران برزیلی نیز به مکزیک فرستاده شده‌اند، در پیامی توییتری نوشت: «ممنون مکزیک!» انتظار متقاضیان پناهندگی در مکزیک پس از اجرایی شدن این پروتکل که موسوم به"در مکزیک بمان" نیز هست، پناهجویان و مهاجرانی که بدون مدارک ضروری بخواهند از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا شوند و تقاضای پناهندگی یا تقاضای مجوز دیگری برای ورود به این کشور دهند، می‌توانند به مکزیک بازگردانده شده و تا پایان رسیدگی به پرونده‌شان در آنجا در انتظار بمانند. مردان مسلح پسر ال چاپو قاچاقچی مشهور را فراری دادند جان کالی، مامور ویژه در اداره مواد مخدر کالیفرنیا، می‌گوید: «امکانات و تجهیزات این تونل نشان می‌دهد که کارتل‌های مواد مخدر تا چه اندازه در کار خود مصمم هستند و از امکانات مالی بهره می‌برند. این افراد عمدتا پناهجویانی از سه کشور گواتمالا، هندوراس و السالوادور در آمریکای مرکزی موسوم به کشورهای"مثلث شمالی" هستند که از فقر و خشونت گریخته و از راه مکزیک راهی ایالات متحده می‌شوند.».

یک پناهجو از هندوراس دختر خردسال یک مهاجر دیگر را برای رسیدن به آمریکا در بغل می‌گیرد آنان بعضا ماه‌ها در شهرهای خطرناک مرزی مکزیک با کمترین امیدی به پذیرفته شدن، در انتظار جلسه بعدی دادگاه خود در آمریکا می‌مانند. هنوز مظنونی در این رابطه دستگیر نشده است. در این دست آورد طیاره با همه عمله و سرنشینان آن که شامل افسران مهم استخبارات امریکا (CIA) بود از بین برده شدند». به گزارش سازمان پزشکان بدون مرز، این افراد در این شهرها تحت شرایط بسیار نامناسب و در هراس دائمی از باندهای تبهکار زندگی می‌کنند. بر اساس همین گزارش، تقریبا تمامی این افراد خشونت را در این دوران تجربه کرده و حتی بسیاری از آنان ربوده شده‌اند. طولانی‌ترین تونل قاچاق در مرز مکزیک و آمریکا پیش از این در سال ۲۰۱۴ میلادی در سن دیگو کشف شده بود که حدود ۱ کیلومتر طول داشت. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید طبق آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت، در سال گذشته میلادی ۴۹۷ تن از این پناهجویان در مناطق مرزی میان مکزیک و آمریکا جان خود را از دست داده‌اند. پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مکزیک را تهدید به وضع تعرفه بر کالاهای وارداتی از آن کشور کرد، دو کشور توافق‌نامه‌ای میان خود را در ماه ژوئن سال گذشته به امضا رساندند.

بر اساس این توافق‌نامه، مکزیک متعهد شد که مهاجرت به آمریکا را، از جمله از طریق به‌کارگیری نیروی مرزبانی گارد ملی خود، مهار کند. از آن زمان تاکنون ورود غیرقانونی پناهجویان و مهاجران از مرز مکزیک به آمریکا به شکل چشمگیری کاهش یافته است. در حالی که در ماه مه گذشته بیش از ۱۴۴ هزار پناهجو و مهاجر در مرز مکزیک و آمریکا دستگیر شده بودند، شمار این دستگیری‌ها در ماه دسامبر به ۴۰ هزار و ۶۲۰ نفر رسید. در همین زمینه: .