آمریکا سفارت خود در کی‌یف را تعطیل می‌کند

25/11/1400 10:53 ب.ظ

آمریکا سفارت خود در کی‌یف را تعطیل می‌کند آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد واشنگتن کارمندان باقیمانده سفارت خود را از شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین، موقتا به شهر لویو در ۳۴۰ کیلومتری غرب کی‌یف در مرز با لهستان منتقل می‌کند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد واشنگتن کارمندان باقیمانده سفارت خود را از شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین، موقتا به شهر لویو در ۳۴۰ کیلومتری غرب کی‌یف در مرز با لهستان منتقل می‌کند.وی همچنین مصرانه از شهروندان آمریکایی خواست فورا اوکراین را ترک کنند.

وی علت اتخاذ این تصمیم را که دو روز پس از اعلام خارج کردن کارمندان غیر ضروری سفارت از اوکراین اعلام می‌شود، «شتاب ناشی از تجمع نیروهای رزمی روسیه» عنوان کرد و افزود سفارت همچنان با دولت اوکراین هماهنگی و تعامل دیپلماتیک خواهد داشت و واشنگتن همچنان به تلاش‌های دیپلماتیک فشرده برای تنش‌زدایی ادامه خواهد داد.

وی همچنین مصرانه از شهروندان آمریکایی خواست فورا اوکراین را ترک کنند. همچنین برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که وزارت خارجه دستور نابودی تجهیزات ارتباطی، رایانه‌ها، و سیستم کامپیوتری سفارت آمریکا در کی‌یف را صادر کرده است.

وزارت خارجه ابتدا از شهروندان آمریکا خواست که به اوکراین سفر نکنند، و شنبه اعلام کرد که از کادر دیپلماتیک خود در کی یف می‌کاهد. هفته گذشته جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مصرانه از شهروندان آمریکایی مقیم اوکراین خواست بود که هرچه زودتر این کشور را ترک کنند. headtopics.com

پوتین مردی نیست،ظرفیت پذیرش یک کوبا در بغل گوشش را ندارد..

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

استرالیا سفارت خود در کی‌یف را تخلیه می‌کندنخست‌وزیر استرالیا دستور تخلیه سفارت این کشور در کی‌یف، پایتخت اوکراین را صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی

نفت به بالاترین قیمت خود در هشت سال اخیر رسید | DW | 14.02.2022قیمت نفت رکورد شکست و به بالاترین حد از سال ۲۰۱۴ تا کنون رسید. هر بشکه نفت برنت دریای شمال بیش از ۹۶ دلار معامله شد. و رييسي که نفت رو 1.2 میلیون بشکه اونم ۶۰ دلاری بسته و میخواست یارانه نان و دارو رو هم برداره . اصلا قیمت نفت 1000 هزار دولار آمریکای فضول نمیزاره صادر کنیم عسل عسل دهان شیرن شو.نمشه.

در مذاکرات وین از خطوط قرمز خود عقب نشینی نخواهیم کردگفتگوی تلفنی وزیر خارجه با بورل امیرعبداللهیان: *در مذاکرات از خطوط قرمز خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم *بازی تکراری با متن و عدم نمایش اراده جدی از سوی غرب باعث تطویل غیرضروری مذاکرات شده *بورل: لازم است همه طرف‌ها با انعطاف به پیشرفت مذاکرات کمک کنند Professor Henry Carbine says about the glory of Nahj al-Balaghah: Nahj al-Balaghah is the most important book after the Qur'an and the hadiths of the Prophet, not only for the Shia religious life in general, but also for the philosophical thoughts of the Shia. LiveLikeAli

ادامه اعتراض زندانیان سیاسی و مدنی به وضعیت خود در زندان‌های ایران🔺ادامه اعتراض زندانیان سیاسی و مدنی به وضعیت خود در زندان‌های ایران ▪️اعتراض زندانیان سیاسی و مدنی به وضعیت خود در زندان‌ها و بی‌توجهی مسئولان به اصل تفکیک زندانیان همچنان ادامه دارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

جمعیت خشمگین در پاکستان مردی را به اتهام آتش زدن قرآن سنگسار کردندپلیس وقتی به مسجد رسید که جمعیت اوباش مرد را سنگسار و جسدش را از درخت آویزان کرده بودند. این این حماقت ها با استفاده از نام اسلام پایانی ندارد؛ آیا !؟ ایسلام واقیعی این نیست. چه اون ابلهی آتش زده و چه اونایی سنگسار کردن،همگی از یک دسته بحساب میان

نیروهای ائتلاف سامانه ارتباطات عملیاتی حوثی‌های یمن در صنعا را بمباران کردندائتلاف ضد حوثی‌ها تاکنون تنها به وزارت دفاع حمله کرده بود و این نخستین بار است که به یک وزارتخانه غیرنظامی نیز حمله می‌کند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد واشنگتن کارمندان باقیمانده سفارت خود را از شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین، موقتا به شهر لویو در ۳۴۰ کیلومتری غرب کی‌یف در مرز با لهستان منتقل می‌کند.

وی علت اتخاذ این تصمیم را که دو روز پس از اعلام خارج کردن کارمندان غیر ضروری سفارت از اوکراین اعلام می‌شود، «شتاب ناشی از تجمع نیروهای رزمی روسیه» عنوان کرد و افزود سفارت همچنان با دولت اوکراین هماهنگی و تعامل دیپلماتیک خواهد داشت و واشنگتن همچنان به تلاش‌های دیپلماتیک فشرده برای تنش‌زدایی ادامه خواهد داد.

وی همچنین مصرانه از شهروندان آمریکایی خواست فورا اوکراین را ترک کنند.

همچنین برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که وزارت خارجه دستور نابودی تجهیزات ارتباطی، رایانه‌ها، و سیستم کامپیوتری سفارت آمریکا در کی‌یف را صادر کرده است.

وزارت خارجه ابتدا از شهروندان آمریکا خواست که به اوکراین سفر نکنند، و شنبه اعلام کرد که از کادر دیپلماتیک خود در کی یف می‌کاهد.

هفته گذشته جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مصرانه از شهروندان آمریکایی مقیم اوکراین خواست بود که هرچه زودتر این کشور را ترک کنند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، گفته است که در صورت تهاجم نظامی روسیه، نیروی نظامی برای خارج کردن شهروندان آمریکایی به اوکراین اعزام نخواهد کرد.متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.

از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.