آمریکا دومین حکم فدرال اعدام را پس از ۱۷ سال اجرا کرد

16/07/2020 08:06:00 ب.ظ

آمریکا دومین حکم فدرال اعدام را پس از ۱۷ سال اجرا کرد

ایالات متحده آمریکا, اعدام

آمریکا دومین حکم فدرال اعدام را پس از ۱۷ سال اجرا کرد

وکلای مدافع وسلی آیرا پورکی بر ابتلای وی به زوال عقل و در نتیجه فراهم نبودن شرایط لازم برای اجرای حکم تاکید می‌کردند.

دومین حکم فدرال اعدام طی ۱۷ سال گذشته در آمریکا روز پنجشنبه اجرا شد.وسلی آیرا پورکی نام دومین زندانی فدرال است که این هفته در آمریکا اعدام شد. وکلای مدافع او بر ابتلای وی به زوال عقل و در نتیجه فراهم نبودن شرایط لازم برای اجرای حکم تاکید می‌کردند. وسلی آیرا پورکی که در یکی از زندان‌های فدرال در ایالت ایندیانا اعدام شد، اهل ایالت کانزاس بود.

این مرد ۶۸ ساله پس از محاکمه به اتهام قتل یک دختر نوجوان ۱۶ ساله و تجاوز جنسی به او، در سال ۲۰۰۳ مجرم شناخته شده بود. دیوان عالی آمریکا پیش از این با رد درخواست وکلای مدافع وسلی آیرا پورکی حکم اعدام او را تائید کرده بود.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

دیوان عالی اروپا علیه توافقنامه داده‌های شخصی آمریکا و اروپا حکم داد | DW | 16.07.2020بر اساس رای دیوان عالی اروپا توافقنامه حمایت از اطلاعات شخصی میان اتحادیه اروپا و ایالات متحده از اعتبار ساقط است. با این حال اطلاعات کاربران اروپایی بر اساس سندی دیگری به ایالات متحده یا کشورهای دیگر منتقل شود.

برایان هوک درباره حکم زندان برادر مسیح علینژاد به صدای آمریکا: این حکم بی‌رحمی و تزلزل رژیم ایران در برابر هرگونه مخالفت را آشکار می‌کندبرایان هوک درباره حکم زندان برادر مسیح_علینژاد به صدای آمریکا: این حکم بی‌رحمی و تزلزل رژیم_ایران در برابر هرگونه مخالفت را آشکار می‌کند

ترامپ به سیاست ترجیجی آمریکا درقبال هنگ کنگ پایان دادرییس جمهوری آمریکا گفته است با پایان این سیاست از این پس هیچ امتیاز و رابطه ویژه اقتصادی به هنگ کنگ تعلق نمی‌گیرد و صادارات تکنولوژی‌های حساس به این منطقه مانند چین متوقف خواهد شد.

زلمی خلیلزاد: در راستای اجرای توافق با طالبان، پنج پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان تعطیل شدزلمی خلیلزاد: در راستای اجرای توافق صلح با طالبان، پنج پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان تعطیل شد شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز روز سه‌شنبه ۲۴ تیر ماه در گزارشی اعلام کرد که پایگاه‌های نظامی آمریکا در ولایت‌های هلمند، اروزگان، پکتیکا، و لغمان تعطیل شدند.

روسای جمهور ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردندروسای جمهور ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردند

آمریکا ممنوعیت صدور روادید برای دانشجویان خارجی را لغو کردرئيس جمهور ایالات متحده آمریکا ممنوعیت صدور روادید برای دانشجویان خارجی را لغو کرد. - خبرگزاری آناتولی

Aa دومین حکم فدرال اعدام طی ۱۷ سال گذشته در آمریکا روز پنجشنبه اجرا شد.روز پنجشنبه، ۱۶ ژوئیه (۲۶ تیر) دیوان عالی اروپا در لوکزامبورگ رای خود در باره توافقنامه اتحادیه اروپا و ایالات متحده موسوم به"سپر حریم خصوصی" را صادر کرد.آمریکا است.Image caption دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا رئیس جمهوری آمریکا فرمانی را امضا کرده است که به رفتار ترجیحی دولتش در قبال هنگ کنگ پایان می‌دهد.

وسلی آیرا پورکی نام دومین زندانی فدرال است که این هفته در آمریکا اعدام شد. وکلای مدافع او بر ابتلای وی به زوال عقل و در نتیجه فراهم نبودن شرایط لازم برای اجرای حکم تاکید می‌کردند. کمیسیون اتحادیه اروپا تایید کرده بود که"سپر حریم خصوصی" با مقررات و قوانین مربوط به حریم خصوصی در اتحادیه هم‌خوانی دارد. وسلی آیرا پورکی که در یکی از زندان‌های فدرال در ایالت ایندیانا اعدام شد، اهل ایالت کانزاس بود. این اقدام بعد از راه‌اندازی یک کمپین مبارزه با حجاب اجباری، با عنوان «چهارشنبه‌های سفید» صورت گرفت. این مرد ۶۸ ساله پس از محاکمه به اتهام قتل یک دختر نوجوان ۱۶ ساله و تجاوز جنسی به او، در سال ۲۰۰۳ مجرم شناخته شده بود. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید متقاضیان اطلاعات شخصی باید به یک سری مقررات پایبند باشند و تضمین کنند که این اطلاعات برای اهدافی جز هدف تعین‌شده به‌کار نخواهند رفت. دیوان عالی آمریکا پیش از این با رد درخواست وکلای مدافع وسلی آیرا پورکی حکم اعدام او را تائید کرده بود. هنگ کنگ که زمانی مستعمره بریتانیا بوده است از آزادی‌هایی برخوردار است که در سرزمین مادر یعنی چین وجود ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید دانیل لویس لی، ۴۷ ساله روز سه شنبه اولین فردی بود که پس از ۱۷ سال به دلیل ارتکاب جرائم فدرال در ایالات متحده آمریکا اعدام شد. ماکس شرمس، شاکی خصوصی پرونده"سپر حریم خصوصی" یک وکیل دادگستری به عنوان شاکی خصوصی یکی از مهم‌ترین مشکلات حقوقی در این زمینه، فرامرزی بودن اینترنت است. They’re scared of the anger of a nation as the hashtag. دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور از اجرای احکام اعدام برای جرائم فدرال حمایت می‌کند. قرار است حکم اعدام یک زندانی فدرال دیگر نیز روز جمعه این هفته اجرا شود. به همین دلیل شاکی خصوصی پرونده"سپر حریم خصوصی" که یک وکیل دادگستری اتریشی به نام ماکس شرمس (Max Schrems) است، ابتدا به یک دادگاه ایرلندی شکایت کرده بود. حکم فدرال اعدام زندانی دیگری نیز قرار است روز ۲۸ اوت (هفتم شهریور) به اجرا در آید. از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا تنها پنج قاضی با اجرای حکم اعدام وسلی آیرا پورکی موافقت کرده بودند. این شرکت موظف است، داده‌های شخصی کاربران خود را در اختیار دستگاه‌های امنیتی آمریکا بگذارد. دولت آمریکا در ماه مه اعلام کرده بود به زودی به وضعیت ویژه هنگ کنگ پایان خواهد داد.

ویلیام بار، وزیر دادگستری ایالات متحده سال گذشته از پایان دوره تعلیق اجرای احکام اعدام به دلیل ارتکاب جرائم فدرال خبر داده بود. زندان فدرال در آمریکا AP Photo دونالد ترامپ پیش از این به طور خاص از اجرای حکم افرادی که برای قتل ماموران پلیس و قاچاق موارد مخدر محکوم به اعدام شده اند حمایت کرده بود.  شرمس در سال ۲۰۱۵ نیز علیه توافقنامه قبلی حوزه حریم خصوصی میان آمریکا و اتحادیه اروپا، موسوم به"سیف هاربور"، شکایت کرده و آن را هم از اعتبار ساقط کرده بود. نظرسنجی: دو سوم آمریکایی‌ها از مجازات اعدام حمایت می‌کنند اکثر جرائمی که در آمریکا روی می‌دهد از سوی دادگاه های ایالتی بررسی می‌شود. هر چند برخی ایالت ها صدور حکم اعدام را لغو کرده‌اند اما امکان بررسی برخی از جرائم سنگین از سوی دادگاه های فدرال وجود دارد. پیش از اعدام روز سه شنبه دانیل لویس لی تنها سه نفر از سال ۱۹۷۴ تاکنون به دلیل ارتکاب جرائم فدرال اعدام شده بودند." دولت آمریکا خود به دلیل عملکردش در قبال مبارزه با ویروس کرونا زیر ذره‌بین است.

یکی از آنها تیموتی مک وی، عامل حمله سال ۱۹۹۵ در اوکلاهوماسیتی بود که ۱۶۸ کشته بر جای گذاشت. هم‌رسانی این مطلب: .