آمریکا | بایدن به سمت تعامل با دنیا حرکت می‌کند

27/08/1399 02:02 ب.ظ

مهدی مطهرنیا، کارشناس مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:بایدن به سمت تعامل با دنیا حرکت می‌کند/ تصمیم‌گیری‌ها در دولت بایدن بر اساس تعریف پژوهشکده‌ها و اندیشکده‌های آمریکا تعیین می‌شود این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

مهدی مطهرنیا گفت‌: بایدن تلاش خواهد کرد وضعیتی کنونی آمریکا که در نتیجه سیاست های ترامپ به سمت عدم تعادل در سیاست‌ داخلی و بین‌المللی کشیده شده را به سوی تعادل و تعامل ببرد تا از این طریق زمینه لازم را برای کاهش هزینه‌های آمریکا فراهم کند. سعید شمس - ایالات متحده آمریکا همیشه توجهی ویژه به منطقه مهم خاورمیانه داشته است.

حالا دو متححد اصلی این کشور در خاورمیانه‌ یعنی عربستان و اسرائیل که در زمان دولت ترامپ بسیار مورد حمایت قرار گرفتند، در انتظار شروع به کار دولت جو بایدن هستند تا به تعریف مشخصی از مناسبات‌شان با آمریکا در 4 سال‌ آینده برسند.

مهدی مطهرنیا، کارشناس مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین اظهار داشت: آمریکا کشوری است که دولت فدرال در آن سیاست‌های تعیین‌شده فراحزبی را پیگیری و از منافع جغرافیایی نگهبانی می‌کند. آمریکا با سیاست‌های تعیین‌شده در پژوهشکده‌ها، اندیشکده‌ها و دانشگاه‌ها در عرصه سیاست بین‌الملل و با جهت‌گیری‌های فراحزبی در حدود 230 سال گذشته توانسته با 45 رئیس‌جهوری، به قدرتی بین‌المللی در عرصه جهانی تبدیل شود.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: سیاست‌های ایالات متحده آمریکا در یک مجموعه معین از پاردایم‌ها، دکترین‌ها، سیاست‌های کلان و استراتژی‌های مشخص در زمان‌های گوناگون و دوره‌های مختلف ریاست‌جمهوری تعیین شده است.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »