آمریکا وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی را تحریم کرد | DW | 18.11.2020

28/08/1399 08:25 ب.ظ

دولت ترامپ در سالگرد سرکوب‌اعتراضات آبان، محمود علوی، وزیر اطلاعات، دو معاون بنیاد مستضعفان و شماری از افراد حقیقی و حقوقی نزدیک به علی خامنه‌ای را تحریم کرد. رویترز نوشت این شاید آخرین گام از سیاست فشار حداکثری باشد.

دولت ترامپ در سالگرد سرکوب‌اعتراضات آبان، محمود علوی، وزیر اطلاعات، دو معاون بنیاد مستضعفان و شماری از افراد حقیقی و حقوقی نزدیک به علی خامنه‌ای را تحریم کرد. رویترز نوشت این شاید آخرین گام از سیاست فشار حداکثری باشد. بیناد مستضعفان یک مجموعه عظیم اقتصادی و مالی برخاسته از صدها شرکت و ملک مصادره شده از زمان انقلاب اسلامی است. جواد قناعت و خسرو مختاری معاونان این بنیاد از جمله اشخاص تحریم شده هستند.

نام مدیر بانک سینا و مدیر شرکت توسعه انرژی سینا هم در فهرست آمده است.

محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی نیز به دلیل نقش این وزارتخانه در نقض آشکار حقوق بشر در تظاهرات سراسری آبان ۹۸ و قلع و قمع معترضان، تحریم شده است. طبق تحریم تازه، دارایی و حساب بانکی احتمالی افراد و شرکت های مربوطه در آمریکا ضبط می شوند و آنها حق سفر و ورود به خاک امریکا را نیز نخواهند داشت.

رویترز می‌نویسد این تحریم می‌تواند آخرین اقدام واشنگتن در پیش‌برد سیاست"فشار حداکثری" ترامپ علیه تهران‌، قبل از ترک کاخ سفید و واگذاری قدرت به بایدن باشد. استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت: «رهبر جمهوری اسلامی از منابع بنیاد مستضعفان برای پاداش دادن به عمال خود استفاده می‌کند.. ‌آمریکا اما راه‌های مالی و تدارکاتی افراد رژیم را می‌بندد تا مانع سرکوب مردم توسط آنها شود.» headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حتماا کارش درسته ‌آتیش تو لونه حشرات موزی انداخته. مرحمت نمود جناب ترامپ. تاکسی فضایی را جهت سفر ایشان رزرو نمایید لطفا. تازه اولشه خواب دیدید خیر باشه بزودی تمام توله هاتونم از آمریکا پرت میکنه بیرون حیف تحریم . اینو باید تو طویله بکننش

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا، بنیاد مستضعفان و وزیر اطلاعات ایران را تحریم کردوزارت خزانه داری آمریکا، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و محمود علوی وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی این وزیر اطلاعات حرامزاده جلاد و قاتل و تکفیری چگونه از بنیاد مستطعفان سویی استفاده میکرده

کشتار راسوها وزیر دانمارکی را از کار بی‌کار کرد | DW | 18.11.2020پس از کشف یک ویروس جهش‌یافته کرونا نزد راسوهای سفید پرورشی در دانمارک، دولت دستور معدوم‌سازی میلیون‌ها سمور را صادر کرد. این تصمیم که فاقد مبنای قانونی بود، برای وزیر کشاورزی گران تمام شد. او پوزش خواست و استعفا داد. چ عجب اینها در دانشگاه و اینور اونور حرف از اینوایرمنتال جاستیس از این جور شعارا میزنن بعد تو واقعیت مانع حذف جنین ادم عقب افتاده هستنو حیونا رو قتل عام میکنن زنده بمونن بیشرفا

وزیر خارجه عربستان دیدار بن‌سلمان با نتانیاهو را تکذیب کردوزیر خارجه عربستان اخبار درباره نشست ولیعهد این کشور با مقامات رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

وزیر بهداشت ترکیه: به‌زودی واکسن چینی کرونا را به‌طور رایگان توزیع خواهیم کردفخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه می‌گوید «کروناواک» یا همان واکسن تولیدی چین برای پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ که در حال حاضر در ترکیه مرحلۀ نهایی کارآزمایی بالینی را می‌گذراند، بصورت رایگان میان مردم توزیع خواهد شد. اردوغان مردمش رو نکشه«واکسن چینی کرونا» می‌کشه. به ما که گفتن فعلا خبری از دارو و واکسن نیست فقط پیشگیری کنید خوش با حال مردم ترکیه !!!

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم‌ عاملان نقض حقوق بشر و مسببان سرکوب معترضان در ایران خبر داد. این وزارت‌خانه، بنیاد مستضعفان و یک شبکه اصلی حامی رهبر جمهوری اسلامی را جزو تحریم شدگان معرفی کرده است. در لیست سیاه خزانه‌داری، نام ۱۰ شخص و ۵۱ شرکت مرتبط با علی خامنه‌ای به چشم می‌خورد.

بیناد مستضعفان یک مجموعه عظیم اقتصادی و مالی برخاسته از صدها شرکت و ملک مصادره شده از زمان انقلاب اسلامی است. جواد قناعت و خسرو مختاری معاونان این بنیاد از جمله اشخاص تحریم شده هستند. نام مدیر بانک سینا و مدیر شرکت توسعه انرژی سینا هم در فهرست آمده است.

محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی نیز به دلیل نقش این وزارتخانه در نقض آشکار حقوق بشر در تظاهرات سراسری آبان ۹۸ و قلع و قمع معترضان، تحریم شده است.

طبق تحریم تازه، دارایی و حساب بانکی احتمالی افراد و شرکت های مربوطه در آمریکا ضبط می شوند و آنها حق سفر و ورود به خاک امریکا را نیز نخواهند داشت.

رویترز می‌نویسد این تحریم می‌تواند آخرین اقدام واشنگتن در پیش‌برد سیاست"فشار حداکثری" ترامپ علیه تهران‌، قبل از ترک کاخ سفید و واگذاری قدرت به بایدن باشد.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت: «رهبر جمهوری اسلامی از منابع بنیاد مستضعفان برای پاداش دادن به عمال خود استفاده می‌کند.. ‌آمریکا اما راه‌های مالی و تدارکاتی افراد رژیم را می‌بندد تا مانع سرکوب مردم توسط آنها شود.»

سرکوب خونین اعتراضات آبان، از نگاه بسیاری ناظران، مهیب‌ترین مقابله رژیم جمهوری اسلامی با مردم از زمان روی کار آمدن آن ارزیابی می‌شود.

خبرگزاری رویترز تعداد کشته‌شدگان این تظاهرات را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده اما وزارت کشور جمهوری اسلامی می‌گوید ۲۲۵نفر در جریان اعتراضات خیابانی جان باختند.