آمریکا تحریم‌های اقتصادی سودان را لغو کرد

05/03/2020 08:58:00 ق.ظ

آمریکا تحریم‌های اقتصادی سودان را لغو کرد

آمریکا تحریم‌های اقتصادی سودان را لغو کرد

رئیس بانک مرکزی سودان روز چهارشنبه 4 مارس 2020 اعلام کرد، بر اساس نامه‌ای که از سوی دفتر تحریم‌های

تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه سودان به موجب دو فرمان اجرایی به شماره‌های 13067 و 13412 که در 12 اکتبر 2017 صادر شده‌اند، اعمال می‌‌شود.رئیس بانک مرکزی سودان افزود: «بر اساس این دو فرمان اجرایی، تحریم ها علیه 157 مؤسسه و نهاد سودانی برداشته شده و تنها تحریم های اعمال شده بر اشخاص و مؤسسه‌های مرتبط با وقایع دارفور باقی مانده است.

این نامه البته ارتباطی با مسأله حواله‌های بانکی ندارد و 157 مؤسسه سودانی از این تصمیم دولت آمریکا متنفع خواهند شد.در همین راستا بانک مرکزی سودان اقدام به انجام مکاتباتی با بانک‌های سودان، خبرنگاران و همچنین از برخی بانک‌های مرکزی در کشورهای عربی کرده و از آنها خواست تا در خدمت به منافع مشترک روابط مبادلات بانکی را احیا کنند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

پارلمان اروپا بیش از 100 برنامه را به دلیل کرونا لغو کردرئیس پارلمان اروپا از لغو بالغ بر 100 برنامه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

8 پیشنهاد بخش خصوصی به رئیس‌جمهور برای جبران آسیب‌های اقتصادی کرونا- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimاتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور 8 پیشنهاد خود را برای مقابله با آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا اعلام کرد.

استانداری ادیرنه: پلیس یونان یک پناهجو را کشته و 5 تن دیگر را زخمی کرداستانداری ادیرنه: پلیس یونان یک پناهجو را کشته و 5 تن دیگر را زخمی کرد ترکیه ترغیبشان کرده به سمت یونان بروند.

رسمی: فوتبال ایران تا پایان سال تعطیل شدسازمان لیگ اعلام کرد تمامی مسابقات فوتبال در لیگ برتر، دسته اول، دوم و سوم تا پایان اسفند لغو شد.

گفتگوی دونالد ترامپ با معاون سیاسی گروه طالبانملا برادر، معاون سیاسی طالبان با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بصورت تلفنی گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در رسانه‌های آمریکا؛ اوباما: هول نکنید، فقط دست‌هایتان را بشوییدبا ثبت آمار نخستین جان‌باختگان ویروس کرونا در ایالت واشنگتن آمریکا این کشور رسما وارد لیست کشورهای قربانی بیماری کووید-۱۹ شد. مایک پنس، معاون دونالد ترامپ رسما مسئول مقابله با این بحران بهداشتی شده و کنگره آمریکا هم بودجه ۸ میلیارد دلاری فوری برای مقابله با شیوع کرونا اختصاص داده است. همزمان رسانه‌های این کشور این سوال را طرح کرده‌اند که آمریکا چه قدر برای رویارویی با اپیدمی احتمالی کرونا آماده است. تو نظر احتکار مواد غذایی این مورد به صورت عادی تو ایران رواجه مشکلی نداشتیم چون عادت داشتیم کمبودی حس نشد ولی از این به بعد مواد زدعفونیم اضافه شد😂😂😂 عمو اوبی کارش درسته یعنی حداقل دیگه همدیگه رو نخورید

وزارت خارجه آمریکا دریافت کرده، تمامی انواع تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه خرطوم برداشته شده است.رئیس پارلمان اروپا از لغو بالغ بر 100 برنامه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.خبرگزاری تسنیم ، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور 8 پیشنهاد خود را برای مقابله با آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا اعلام کرد.04.

تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه سودان به موجب دو فرمان اجرایی به شماره‌های 13067 و 13412 که در 12 اکتبر 2017 صادر شده‌اند، اعمال می‌‌شود. رئیس بانک مرکزی سودان افزود: «بر اساس این دو فرمان اجرایی، تحریم ها علیه 157 مؤسسه و نهاد سودانی برداشته شده و تنها تحریم های اعمال شده بر اشخاص و مؤسسه‌های مرتبط با وقایع دارفور باقی مانده است.03. این نامه البته ارتباطی با مسأله حواله‌های بانکی ندارد و 157 مؤسسه سودانی از این تصمیم دولت آمریکا متنفع خواهند شد. در همین راستا بانک مرکزی سودان اقدام به انجام مکاتباتی با بانک‌های سودان، خبرنگاران و همچنین از برخی بانک‌های مرکزی در کشورهای عربی کرده و از آنها خواست تا در خدمت به منافع مشترک روابط مبادلات بانکی را احیا کنند. وی در ادامه گفت: نشست هفته آتی مجمع عمومی در استراسبورگ شامل این برنامه‌ها نخواهد بود. شایان ذکر است وزیر دارایی سودان ماه گذشته در گفتگویی اختصاصی با «العربیه» گفته بود «تحول در گفت‌وگوی درون جامعه‌ای در سودان به سمتی پیش می‌رود تا به صیغه و برنامه‌ای دست یافته و از این طریق بتواند درباره بدهی‌های خارجی با موسسات بین‌المللی به رایزنی بپردازد».

وزیر دارایی سودان همچنین بر اهمیت رهایی کشورش از فشار تحریم‌ها و کسب حمایت‌ها و کمک‌های سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد. همچنین نشست کمیته‌های این پارلمان نیز موقتا به حالت تعلیق درآمده است. .