آمریکا: آزمایش موشکی ایران فراتر از یک پیام است | DW | 10.02.2022

21/11/1400 02:42 ب.ظ

سخنگوی پنتاگون می‌گوید که اقدام موشکی تازه ایران را صرفا نمی‌توان پیامی در ارتباط با مذاکرات برجام در وین تلقی کرد. او این اقدامات را شرورانه و تهدیدی علیه امنیت کل منطقه توصیف کرده است.

سخنگوی پنتاگون می‌گوید که اقدام موشکی تازه ایران را صرفا نمی‌توان پیامی در ارتباط با مذاکرات برجام در وین تلقی کرد. او این اقدامات را شرورانه و تهدیدی علیه امنیت کل منطقه توصیف کرده است. او این گونه اقدامات ایران را تایید دیگری بر تمهیدات و تدارکات واشینگتن و متحدانش برای مقابله با تهدیدات منطقه‌ای جمهوری اسلامی توصیف کرد.

"همزمان با مذاکرات پیچیده وین دست قدرتمند ایران به نمایش درآمد" روزنامه دولت: آزمایش خیبرشکن همزمان با مذاکرات وین برای قدرت‌نمایی است

کربی در ادامه در واکنش به این سوال که آیا آزمایش موشکی جدید ایران حاوی پیامی در ارتباط با مذاکرات جاری در وین برای احیای برجام است، گفت که"مسئله فراتر از ارسال پیام است و نشانه‌هایی از اقدامات شرورانه در جهت بر هم زدن ثبات در منطقه را در خود دارد."کربی دوباره ایران را متهم کرد که به حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه می‌دهد و به زورگیری و اختلال در رفت و آمد کشتی‌ها دست می‌زند.

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس headtopics.com

Woooow 🤣🤣🤣🤣

تو ره چی از او طرف دنیا دخالت موکنی

ادامه مطلب:
dw_persian »

وزارت خارجه آمریکا: کنگره را کماکان در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران قرار می‌‌دهیمجالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری تلفنی سه‌شنبه ۱۹ بهمن، تأکید کرد که رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد ایالات متحده در گفتگوهای وین، اعضای کنگره را کماکان در جریان روند مذاکرات قرار می‌دهد. عَواقب برجام را خواهند دید آنانی ک در آن سَهیم باشند. از جمله تَشدید جنگ های عَقیدتی نیابتی و رَقابت تَسلیحاتی‌. جهان با برجام ننگین اَمن نَخواهد شُد 👎🏻 I.R.‘s chief negotiator is Rob_Malley

«۱۱۴ مرگ» دیگر در آمار رسمی کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: ۹۰ درصد بستری‌شدگان واکسن نزده‌اندهمزمان با اعلام وزارت بهداشت مبنی بر شناسایی ۳۸۷۵۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران، علی خامنه‌ای نیز بر ضرورت استفاده از ماسک و تزریق دوز سوم واکسن کرونا تاکید کرد.

مذاکره در اتریش و رونمایی موشک در ایران؛ تفسیر رسانه‌های اسرائیل از نام «خیبرشکن»سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پُست نیز با انتشار گزارشی نوشت که اگر بُرد این موشک درست اعلام شده باشد، می‌تواند از غرب ایران به اسرائیل برسد. روزنامه هاآرتص نیز این عنوان را برای خبر رونمایی ایران از موشک خیبرشکن انتخاب کرد: «ایران از موشک جدیدی رونمایی کرد که می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد.» زنده باد ایران قوی مذاکره هسته ای است نه موشکی رسانه پولکی نیاز به تفسیر نیست داره میگه با این اسراییل رو میزنم

تروریست آمریکایی: اگر از دولت ایران تبعیت نکنید، حسابت را می‌رسند!🎥 مصاحبه اختصاصی «مازیار بهاری» با داوود_صلاح‌الدین، تروریست آمریکایی که از طرف دولت ایران علی_اکبر_طباطبایی، دیپلمات دوران شاهنشاهی، را در سال ۱۳۵۹ در آمریکا ترور کرد. اطلاع_رسانی راستی_آزمایی 🔷 لینک فیلم کامل👇

دادستان کل ایران فضای مجازی را «منشاء» قتل مُنا حیدری معرفی کردمحمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، روز چهارشنبه با اشاره به قتل فجیع مُنا حیدری، کودک‌همسر ۱۷ ساله، به دست همسرش، منشاء این جنایت در شهر اهواز را فضای مجازی دانست. آره تمام آسمون و ریسمون دلیله، غیر از اسلام و فرهنگ قوم و قبیله ای و عشیره ای!! ... دادستان کل فردا دستور قطع کل اینترنت رو میده و بعدشم دلیلش میشه همین چیزا و مطالبه‌ی اکثر خانواده‌ها… دو سال بعدشم همون دادستان رو بخاطر دزدی و زنا میگیرن… یعنی زمان پیغمبرشونم که دخترا رو زنده بگور میکردن منشائ‌ش فضای مجازی ایران بوده!؟! چه عژیب 🧐🤨 منشا فضای حقیقی است که ۴۳ ساله مرگ، سنگسار، قطع دست و پا، ترور و اعدام را در جامعه نهادینه کرده! فضای مجازی تنها وسیله افشای جنایات گسترش داده شده در جامعه است. نکنه ۶ میلیون معتاد و ۲ میلیون دزد هم عاملش فضای مجازیه؟ اخوند رو چه باین غلط ها و اظهار نظر های کارشناسی؟نجفی هم مجازی

نامزد فرماندهی سِنتکام: این خطر هست که ایران پولِ رفع تحریم را صرف تروریسم کندمایکل کوریلا، نامزد جو بایدن برای فرماندهی سنتکام، تائید کرد در صورت کاهش تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی «این خطر هست» که ایران پول حاصل از این اقدام را در راه «تروریسم» صرف کند. مگه شک داری؟

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به خبر آزمایش موشک بالستیکی ایران (موشک خیبرشکن)، آن را نشانه‌ای دیگر از اقدامات شرورانه ایران در جهت به هم ریختن ثبات و امنیت منطقه توصیف کرد.

کربی که روز چهارشنبه، ۲۰ بهمن (۹ فوریه) به وقت محلی در واشینگتن با خبرنگاران سخن می‌گفت، ضمن تاکید بر این که هنوز از جزئیات آزمایش موشکی جدید ایران اطلاع دقیقی ندارد افزود که"ما پیوسته شاهد تلاش ایران برای بهبود برنامه موشکی‌اش هستیم و به تهدیداتی که این موشک‌ها برای امنیت منطقه ایجاد می‌کنند نیز واقفیم."

او این گونه اقدامات ایران را تایید دیگری بر تمهیدات و تدارکات واشینگتن و متحدانش برای مقابله با تهدیدات منطقه‌ای جمهوری اسلامی توصیف کرد.

رسانه‌های حکومتی ایران روز چهارشنبه، ساعاتی پیش از مصاحبه مطبوعاتی جان کربی از رونمایی"موشک خیبرشکن"،"یک موشک راهبردی با سوخت جامد" توسط سپاه پاسداران خبر دادند.

"همزمان با مذاکرات پیچیده وین دست قدرتمند ایران به نمایش درآمد"

این موشک که رسانه‌های یادشده آن را"جدیدترین دستاورد راهبردی" ایران توصیف کرده‌اند از نسل سوم موشک‌های بالستیک سپاه است که "در فاز فرود، دارای مانورپذیری برای عبور از سپر موشکی" است و توانمندی آن در"سرعت فوق‌العاده در اصابت به اهداف دور برد و شعاع ۱۴۵۰ کیلومتری" است.

روزنامه دولت: آزمایش خیبرشکن همزمان با مذاکرات وین برای قدرت‌نمایی است

"ایران"، روزنامه رسمی دولت، روز پنجشنبه در گزارشی در ارتباط با این آزمایش موشکی نوشت: «میدان و دیپلماسی پا به پای یکدیگر پیش می‌روند ... چه در زمانی که صهیونیست‌ها با تهدیدات توخالی و گزافه خود جمهوری ایران را تهدید به حمله نظامی می‌کردند و چه اکنون که امریکایی‌ها تلاش دارند تا با تعیین ضرب‌الاجل‌های بی‌معنا عقب‌نشینی ایران از رفع کامل و مؤثر تحریم‌ها را در سایه ادعای کمبود وقت به کشورمان تحمیل کنند. یک بار ایران با رزمایش پیامبر اعظم(ص) و شبیه‌سازی حمله به سایت هسته‌ای دیمونا در سرزمین‌های اشغالی و بار دیگر با رونمایی از موشک راهبردی و معنادار «خیبرشکن» همزمان با مذاکرات پیچیده وین دست متحد و قدرتمند خود در عرصه بین‌الملل را به نمایش گذاشته است.»

کربی در ادامه در واکنش به این سوال که آیا آزمایش موشکی جدید ایران حاوی پیامی در ارتباط با مذاکرات جاری در وین برای احیای برجام است، گفت که"مسئله فراتر از ارسال پیام است و نشانه‌هایی از اقدامات شرورانه در جهت بر هم زدن ثبات در منطقه را در خود دارد."کربی دوباره ایران را متهم کرد که به حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه می‌دهد و به زورگیری و اختلال در رفت و آمد کشتی‌ها دست می‌زند.

او همچنین افزود که توسعه موشک‌های بالستیک از سوی ایران"به منظور هدف قراردادن و آسیب‌رساندن به سایر کشورها، ملت‌ها و متحدان و شرکای آمریکا" دنبال می‌شود و نمی‌توان آن را صرفا"ارسال پیام تعبیر و تفسیر کرد" بلکه باید آن را"به عنوان تهدیدی واقعی برای امنیت ملی کشورهای منطقه و تاسیسات آمریکا و متحدانش در این بخش از جهان تلقی کرد".

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

روز جمعه ۱۹ دی (۸ ژانویه) حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه از پایگاه موشکی جدید این نیرو در"سواحل خلیج فارس" رونمایی کرد.

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

حسین سلامی در سخنان خود گفت: «آنچه امروز در این مجموعه می‌بینید یکی از چندین تأسیسات نگه‌دارنده موشک‌های راهبردی نیروی دریایی سپاه است که در آن، ستونی از موشک‌ها و سیستم‌های پرتاب آنها را ملاحظه می‌کنیم.»

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

فرمانده سپاه ادعا کرد: «طول این ستون‌ها کیلومترها ادامه دارد و تعداد زیادی از این مجموعه‌ها در نیروی دریایی سپاه وجود دارد.»

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

به گفته او"این موشک‌ها با برد صدها کیلومتر، نقطه‌زن و دقیق، با قدرت تخریب بسیار بالا و قادر به عبور از تجهیزات جنگ الکترونیک دشمن" هستند.

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

حسین سلامی موشک‌های نیروی دریایی سپاه را"جزء پیشرفته‌ترین موشک‌ها" خواند و افزود این موشک‌ها"در عرصه نبردهای ساحل به دریا، سطح به سطح، هوا به دریا، دریا به هوا در رده بهترین موشک‌های جهان است".

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

خلیج فارس در چهار دهه اخیر بارها شاهد تنش بین جمهوری اسلامی ایران از یک سو و آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن از سوی دیگر بوده است.

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

قدرت‌نمایی طرفین در روزهای اخیر شدت یافته است. در روزهای گذشته و همزمان با سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، از سویی ایالات متحده هواپیماهای بی-۵۲ قادر به حمل بمب هسته‌ای را بر فراز خلیج فارس به پرواز در آورد و زیردریایی جورجیا را به خلیج فارس اعزام کرد.

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

همزمان با اوج گرفتن تنش‌ها از سوی دیگر ایران اعلام کرد که به زودی غنی‌سازی ۲۰درصدی اورانیوم را آغاز خواهد کرد و در کنار رزمایش پهپادی از تونل‌های موشکی جدید در خلیج فارس رونمایی کرد.

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز در سخنان روز جمعه خود بر سیاست موشکی تاکید کرد و گفت:« امروز قدرت دفاعی ایران طوری است که دشمنان ما ناگزیرند که توانایی ایران را به حساب بیاورند. وقتی موشک جمهوری اسلامی می‌تواند پرنده متجاوز آمریکایی را ساقط کند، آن وقتی که موشک ایرانی پایگاه عین الاسد را در هم بکوبند، مجبورند در محاسبات خودشان آن را حساب کنند.»

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

سال‌ها پیش نیز سپاه پاسداران از تونل‌های مشابهی به‌ عنوان پایگاه‌های موشکی رونمایی کرده بود.

تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که برنامه موشکی‌اش برای"بازدارندگی در برابر حمله خارجی" است. کشورهای غربی و متحدان منطقه‌ای آنها این برنامه را تهدید ارزیابی می‌کنند. آنها برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران را مکمل یکدیگر می‌دانند، هرچند جمهوری اسلامی تأکید می‌کند که این دو با هم ارتباطی ندارند و دارای کاربردهای متعارف هستند.