آمریکا ۹۰ تن محموله نظامی به اوکراین ارسال کرد | DW | 22.01.2022

02/11/1400 03:12:00 ب.ظ

شامگاه جمعه ۲۱ ژانویه یک هواپیمای باری ایالات متحده که ۹۰ تن تسلیحات و تجهیزات نظامی حمل می‌کرد‌، در فرودگاه کی‌یف به زمین نشست. پیشتر نیز بریتانیا موشک ضد تانک به اوکراین فرستاده بود.

شامگاه جمعه ۲۱ ژانویه یک هواپیمای باری ایالات متحده که ۹۰ تن تسلیحات و تجهیزات نظامی حمل می‌کرد‌، در فرودگاه کی‌یف به زمین نشست. پیشتر نیز بریتانیا موشک ضد تانک به اوکراین فرستاده بود. در بحبوحه تنش میان اوکراین و روسیه و در شامگاه روزی که وزیران امور خارجه آمریکا و روسیه ، محموله ۹۰ تنی تسلیحات ایالات متحده به اوکراین رسید. این محموله شامل مهماتی برای خط مقدم جبهه است که جو بایدن قولش را پیشتر داده بود.

سفیر آمریکا در اوکراین همراه این خبر، تصاویری را در توییترش منتشر کرده که هواپیمای باری آمریکا را در حال فرود در فرودگاه کیف نشان می‌دهد. او همچنین نوشته، این اولین محموله ارسالی از چندین محموله‌ای است که قرار است به اوکراین فرستاده شود و نشان‌دهنده تعهد ایالات متحده به استقلال و حق دفاع از خود اوکراین است.

پیشتر کرملین به ارسال سلاح‌های ضدتانک از بریتانیا به اوکراین به شدت اعتراض کرده بود. کشورهای حوزه بالتیک؛ استونی، لتونی و لیتوانی نیز می‌خواهند موشک‌های ضدتانک ساخت آمریکا و سیستم‌های دفاع هوایی به اوکراین بفرستند. headtopics.com

بسیار هم عالی Activision عزیز دل ! سوژه بعدی برای ساخت سری جدید Call of duty جور شد .

به 🥚م

آلمان سلاح نمی‌فرستد دولت آلمان اعلام کرده یک بیمارستان صحرایی به کی‌یف می‌فرستد اما ارسال سلاح را رد کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>