آمریکا بابت حمله 'اشتباهی' در کابل عذرخواهی کرد | DW | 18.09.2021

27/06/1400 08:25:00 ق.ظ

فرمانده سنتکام، حمله پهپادی آمریکا به یک خودرو نزدیک فرودگاه کابل را یک 'اشتباه تراژیک' خواند و بابت آن عذرخواهی کرد. گمان می‌رفت این خودرو حامل مواد منفجره است و قصد حمله به فرودگا کابل را دارد.

حمله پهپادی در فرودگاه کابل, ژنرال کنت مک‌کنزی

فرمانده سنتکام ، حمله پهپادی آمریکا به یک خودرو نزدیک فرودگاه کابل را یک 'اشتباه تراژیک' خواند و بابت آن عذرخواهی کرد. گمان می‌رفت این خودرو حامل مواد منفجره است و قصد حمله به فرودگا کابل را دارد.

فرمانده سنتکام ، حمله پهپادی آمریکا به یک خودرو نزدیک فرودگاه کابل را یک 'اشتباه تراژیک' خواند و بابت آن عذرخواهی کرد. گمان می‌رفت این خودرو حامل مواد منفجره است و قصد حمله به فرودگا کابل را دارد.

او این حمله را"یک اشتباه تراژیک" خواند و گفت بررسی‌ها نشان داده در اثر این حمله پهپادی تا ۱۰ شهروند بیگناه که هفت کودک در میان آنها بوده‌اند، کشته شده‌اند. به گفته ژنرال مک‌کنزی، بسیار نامحتمل است که خودروی مورد حمله واقع‌شده و افراد کشته‌شده تهدیدی برای نیروهای آمریکایی یا وابستگان به گروه تروریستی داعش خراسان و یا در ارتباط با این گروه بوده باشند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبه کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدآخرین گروه نیروهای آمریکایی پایان ماه اوت افغانستان را ترک کردند. بدین ترتیب حضور ۲۰ ساله آمریکا و نیروهای هم‌پیمانش در افغانستان پایان گرفت. خروج شتابزده و بدون برنامه این نیروها از افغانستان، دولت جو بایدن را به شدت زیر فشار برده است. حالا با اقرار به اشتباه بودن حمله پهپادی در نزدیکی فرودگاه کابل، وضعیت برای واشنگتن سخت‌تر می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.‎'. Follow their account to see 72081 posts. ادامه مطلب >>

shame_on_you_usa_nato امریکا بایدبابت این اشتباه نابخشودنی خود نه تنها عذرخواهی بلکه باید. غرامت تمام قربانیان این حادثه را بپرادزددر ین حادثه فامیل ها سخت داغدار شدن بایدبرای فامیل کمکهای مالی وروانی صورت گیرد این که اولین و آخرین جنایت امریکا نبود و قبل از این هم بارهامردم مظلوم ما را همینطور به شهادت رسانده و بعد توسط رسانه های مزدورش کارش را توجیه کرده است. امریکا دشمن بشریت است. هر جا پای امریکا باز شود آنجا روی خوش نخواهد دید. جنایات امریکا قابل شمارش نیست

ایشان خیلی 💩 زیادی خوردند! shame_on_you_usa_nato معذرت خواستن دردی را دوا نمیکند باید غرامت بپردازد . امریکا دست از جنایت در جهان بر نخواهد داشت. امروز این خانواده را کُشت، دیروز مجالس شادی و غم مردم را بمباران می کرد. فردا هم در جایی دیگر در جهان را بمباران خواهد کرد. امریکا دشمن اصلی بشریت است و هر کسی با امریکا یکجا شود نیز دشمن ما خواهد بود.

شما با تمام این تکنالوژی و تجربه وقتی اشتباه میکنید و جان مردم بیگناه را میگیرید باید جواب ده باشید عملکرد دوگانه‌ی جامعه‌ی جهانی به رهبری امریکا علیه تروریزم، باعث شد تا یک گروه پراکنده و شکست خورده، دوباره با قوت اولیه برگردند. آمریکا و دوستانش هرگز به دنبال برقراری امنیت و صلح در افغانستان نبوده و نخواهند بود. چرا که منافعشان در بی ثباتی و ناامنی منطقه است.

آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ و کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشورها نداشته.

پلیس آلمان ۴ نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به یک کنیسه دستگیر کردبه گفته مقامات امنیتی آلمان بازداشت‌شدگان که یکی از آنها نوجوانی ۱۶ ساله است قصد داشتند با مواد منفجره به این کنیسه حمله کنند. چند رسانه آلمانی گزارش داده‌اند که مظنون ۱۶ ساله‌ اهل سوریه است.

طالبان یک پروژه امریکایی پاکستانی است و هم اکنون هم توسط آنها اداره می شود. دست از حیله و فریب بردارید. گروه های تروریستی در افغانستان نتیجه توافق امریکا و پاکستان است. این دو کشور پشت خشونتها و جنگهای افغانستان قرار دارند. standwithafghanwomen حمایت_ازدختران_افغان امروز حقوق بشر امریکایی کجاست که از حقوق این افراد دفاع کند؟ امریکا هر روز جنایت می کند اما حقوق بشر یک بار هم حرفی نزد امریکا جنایت کار 20 سال است که غیرنظامیان را در افغانستان، در عراق، در یمن، در سوریه و در نقاط جهان هدف قرار می دهد.

امریکا در این نوع حملات سابقه طولانی دارد و این نوع حملات را هزارها بار کردن و این حمله را به خاطر انتقام گرفتن ۱۳ تن سرباز های شان که مردار شدند در میدان هوایی کابل به امریکا اعتمادنکنید امریکا یک جانی به تمام معنا است سال هاست که مردم کشور ما را به بهانه ی مبارزه با ترویزم می کشد برای امریکایی ها کاملا عادی است امریکا در هر جایی پا گذاشته جز کشتار و ویرانی چیز دیگری برای مردم به ارمغان نیاورده است. افغانستان باید درس عبرتی برای دیگران باشد

از همان اول معلوم بود که امریکا دروغ میگوید مردم افغانستان در ۴۰ سال گذشته و به ویژه در نزدیک به دو دهه اخیر که امریکا مستقیما در افغانستان حضور و سلطه نظامی دارد، قربانی جنگ تحمیلی ایالات متحده و شرکایش شده است امریکا همواره افغانستان را محلی برای ایجاد شکاف در منطقه و اعمال فشار دانسته است ‌وضعیت موجود در افغانستان، حاصل بیست سال دخالت مستقیم امریکا و پاکستان است. بانی اصلی تمام مشکلات حال حاضر در افغانستان شما هستید. بیست سال غارت و چپاول ملت افغانستان به نام صلح و ثبات و امنیت!

ارتش آمریکا کشته شدن غیرنظامیان در حمله پهپادی به خودرویی در کابل را پذیرفتواشنگتن کشته شدن ۱۰ غیرنظامی در این حمله پهپادی پیش از خروج آخرین نظامیانش از افغانستان را «اشتباه» خواند. بعد از یک ماه عجب یک کشف بزرگی😑ما تا بحال فکر میکردیم دائش ره زدین😑کودکان و افراد ملکی بی گناه ره به قتل رساندین مثل کردی: یه ماچ برای پیر دختر مهم نیست. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.

پیشرفته ترین سلاحها دست احمق ترین آدمها افتاده این احمقها هم طالبان آمریکا هستند آمدند مثلا با تروریستها مبارزه کنند در نهایت تاج خلافت را بر سر تروریستها گذاشتند و مردم را برده آنها کردند تا زمانی که سیاستمداران دجال فعلی آمریکا بر سر کارند دنیا روی آرامش نخواهد دید اشتباه تراژیک از دست دادن افغانستان و نه فقط اون هشتاد میلیارد دلار بلکه آن چند تریلیون دلاریست که دود شد با افتضاح سپردن همه اینها به طالبان. باید شاشید دهن جوک یایدن و شرکاش در آمریکا و اروپا که چنین افتضاح بزرگی رو سرپوش و در مقابل زدن یه ماشین رو تسلیت میگن ارباب آلکلی آلما🤣

دو و سه فامیل را تباه کردین حالی به یک عذر خواهی خود را میخواهید که برائت بدهید.انسان،انسانیت در وجود شما مرده است.وای به حال افغانها که برای هر پروژه جهانی در هر دو دهه جان های شرین خو را باید از دست بدهند خواسته ناخواسته😥 غیر خواهی هیچ کدام کاری را پیس نمیبرد باید به این فامیل های داغ دیده جبران خسارات داده شود ، اگر چی این جبران هیچ وقت جای عزیزان از دست رفته شان را پر نمیکند ولی باز هم مرحمی است

عذر خواهی اینا که اون ادمارو زنده نمیکنه که ، مثل عذرخواهی حاجی زاده

پنتاگون: حمله ۲۹ اوت در کابل خطا بود؛ ۱۰ غیرنظامی از جمله هفت کودک کشته شدندلوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از سوی فرمانده سنتکام در جریان تحقیق قرار گرفته و اعلام کرد حمله پهپادی در ۲۹ اوت در کابل، به اشتباه انجام شده و باعث کشته شدن ۱۰ تن از جمله هفت کودک شد. خوب حالا ببینیم آب از آب تکون میخوره یا نه؟ ... حالا اگه ترامپ سرکار بود، همه بلایی سرش میاوردن .. فقط ترور پهبادی ترامپ داخل کاخ سفید اتفاق نمیوفتاد!! ... به این هشتگ بپیوندید دختران_افغانستانی_حق_تحصیل_دارند Afghan_girls_have_right_to_study این نمونه کوچکی از جنایات امریکاست در طول تاریخ هزاران هزار نمونه این جنایات بوده و هست

در پی حمله به حشد‌ الشعبی در سوریه «عصائب اهل الحق» دولت عراق را تهدید کرددر پی حمله پهپادی به خودروهای نظامی حشد‌ الشعبی در سوریه، قیس الخزعلی، رهبر «عصائب اهل حق» یکی از گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق، از دولت بغداد

ادعای سعودی در حمله پهپادی یمن به «جازان»- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimادعای سعودی در حمله پهپادی یمن به «جازان» ائتلاف متجاور علیه یمن به سرکردگی عربستان مدعی شد که پدافند هوایی یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده یمن را قبل از اصابت به اهداف خود، رهگیری و سرنگون کرده است

پلیس آلمان مانع از حمله احتمالی به کنیسه‌ای در شهر هاگن شد | DW | 16.09.2021در عملیات گسترده، پلیس دورتموند چهار نفر را به اتهام طرح حمله به عبادتگاه یهودیان در هاگن دستگیر کرده است. احتمال می‌رود که این افراد با انگیزه اسلام‌گرایی افراطی قصد حمله به این کنیسه را داشته‌اند. تحقیقات ادامه دارد.

جهان آمریکا بابت حمله"اشتباهی" در کابل عذرخواهی کرد فرمانده سنتکام، حمله پهپادی آمریکا به یک خودرو نزدیک فرودگاه کابل را یک"اشتباه تراژیک" خواند و بابت آن عذرخواهی کرد.Aa مسئولان امنیتی آلمان روز پنجشنبه اعلام کردند که چهار نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به کنیسه‌ای در شهر هاگن در غرب این کشور بازداشت کردند.Aa ارتش آمریکا روز جمعه پذیرفت که در حمله پهپادی این کشور به خودرویی در کابل، پایتخت افغانستان به جای جنگجویان داعش غیرنظامیان کشته شدند.اشتراک چاپ وزیر دفاع ایالات متحده روز جمعه ۲۶ شهریور در بیانیه‌ای گفت از سوی فرمانده سنتکام در جریان تحقیقات مربوط به حمله پهپادی ۲۹ اوت در کابل قرار گرفته و اعلام کرد که این حمله به اشتباه انجام شد و باعث کشته شدن ۱۰ تن، از جمله هفت کودک، شد.

گمان می‌رفت این خودرو حامل مواد منفجره است و قصد حمله به فرودگا کابل را دارد. ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه (سنتکام) روز جمعه ۱۷ سپتامبر در یک کنفرانس مطبوعاتی ویدیویی مقابل خبرنگاران اعلام کرد که در حمله پهپادی امریکا در نزدیکی فرودگاه کابل در اواخر ماه اوت، به جای اسلام‌گرایان افراطی داعش خراسان، شهروندان غیرنظامی کشته شده‌اند. این افراد در روز یوم کیپور، جشن مذهبی یهودیان و مقدس‌ترین روز در گاهشمار عبری دستگیر شدند. او این حمله را"یک اشتباه تراژیک" خواند و گفت بررسی‌ها نشان داده در اثر این حمله پهپادی تا ۱۰ شهروند بیگناه که هفت کودک در میان آنها بوده‌اند، کشته شده‌اند. مقامات وزارت دفاع آمریکا پس از حمله روز ۲۹ اوت (هفتم شهریور/سنبله) تاکید می کردند این حمله به درستی انجام شد. به گفته ژنرال مک‌کنزی، بسیار نامحتمل است که خودروی مورد حمله واقع‌شده و افراد کشته‌شده تهدیدی برای نیروهای آمریکایی یا وابستگان به گروه تروریستی داعش خراسان و یا در ارتباط با این گروه بوده باشند. بنا به گزارش‌ها ماموران پلیس صبح روز پنجشنبه همچنان در اطراف کنیسه هاگن حضور داشتند. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به خانواده‌های کشتهشدگان در این حمله تسلیت گفت و اظهار داشت: «ما عذرخواهی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا از این اشتباه وحشتناک درس بگیریم. ژنرال کنت فرانک مک‌کنزی فرمانده سنتکام هم در جلسه خبری پنتاگون حاضر شد و به پرسش‌های خبرنگاران در مورد این حمله پهپادی توضیح داد.

» او همچنین دستور بررسی این موضوع را داده که حملات پهپادی بعدی تا چه حد باید تغییر کند. حمله فردی با گرایش راست افراطی به کنیسه‌ای در شهر هاله در نزدیکی لایپزیگ دو سال پیش دو کشته بر جای گذاشت. هم‌رسانی این مطلب:. پس از تسلط طالبان بر افغانستان در نیمه ماه اوت، آمریکا و متحدان بین‌المللی‌اش عملیات خروج نیروهایشان و شهروندان غیرنظامی این کشورها را از افغانستان آغاز کردند. در میانه این عملیات در اواخر ماه اوت، در جریان یک حمله انتحاری از سوی گروه داعش خراسان که با طالبان در تقابل است، ده‌ها شهروند افغان و نیز ۱۳ سرباز آمریکایی کشته شدند. چند رسانه آلمانی گزارش داده‌اند که مظنون ۱۶ ساله‌ای که در بازداشت پلیس به سر می‌برد اهل سوریه است. پس از این حمله و در واکنش به آن ارتش آمریکا در یک حمله پهپادی در ننگرهار دو فرمانده عالی‌رتبه داعش را  کشت. همچنین روز ۲۹ اوت در نزدیکی فرودگاه کابل با پهپاد به یک خودرو که گمان می‌رفت متعلق به داعش خراسان است حمله کرد. سه نفر از نزدیکان او نیز در منزلشان دستگیر شدند.

گفته شد که این خودرو قصد حمله انتحاری به فرودگاه کابل را داشته است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پس از این حمله، رسانه‌ها گزارش دادند که تعداد زیادی شهروند غیرنظامی در اثر این حمله پهپادی کشته شده‌اند. مظنون ۱۶ ساله‌ در یکی از اتاق‌های مجازی گفتگو که از سوی دستگاه اطلاعاتی این کشور خارجی رصد می‌شد از برنامه خود برای حمله به کنیسه هاگن سخن گفته بود. دولت آمریکا این خبر را مستقیما تکذیب نکرد و دستور بررسی این موضوع را داد. ژنرال مک‌کنزی اما پس از اولین گزارش‌ها درباره احتمال کشته شدن غیرنظامیان از این حمله دفاع کرد. هم‌رسانی این مطلب:. ارتش آمریکا نیز اعلام کرد که در خودروی مورد حمله واقع‌شده"مقادیر زیادی مواد منفجره" بوده که می‌توانسته به کشته شدن افراد بیشتری منجر شود.

روز جمعه اما مک‌کنزی گفت که"امروز در این باره بیشتر می‌دانیم". او تاکید کرد: «امروز من اینجا هستم تا این خبر را تصحیح و اشتباهمان را بپذیرم.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به گفته فرمانده سنتکام: «این حمله بر اساس این نظر اولیه صورت گرفت که جلوی یک تهدید مستقیم علیه نیروهای ما در جریان عملیات خروج در فرودگاه کابل را بگیرد اما این اشتباه بود.» مک‌کنزی از این اشتباه"عمیقا" اظهار تاسف کرد. ژنرال مک‌کنزی در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با ارائه جزییات، جریان این حمله را شرح داد.

او نقشه‌ای را نشان داد که بر روی آن حرکت خودروی مورد حمله قرار گرفته مشخص شده بود. فرمانده سنتکام از یک"حمله شتابزده" صحبت و درعین حال تاکید کرد که این خودرو هشت ساعت تحت نظر بوده و نگرانی زیادی در این باره که خودرو به سمت فرودگاه کابل برود، وجود داشته است. همه اینها در شرایطی رخ داده که آمریکا در اخرین روزهای خروج از افغانستان احتمال حملات بیشتر را بسیار بالا می‌دانست. مک‌کنزی بابت این"تخمین اشتباه و غم‌انگیز" عذرخواهی کرد اما در عین حال از حملات پهپادی علیه تهدیدهای احتمالی دفاع و تاکید کرد که این حملات نوعی دفاع شخصی است. او در پاسخ به سوالی درباره پرداخت غرامت گفت که باید این موضوع بررسی شود اما از پاسخ مستقیم طفره رفت.

با این حال تاکید کرد: «به عنوان فرمانده، من مسئولیت این حمله را که نتیجه‌ای غم‌انگیز داشت به طور کامل می‌پذیرم.» آخرین گروه نیروهای آمریکایی پایان ماه اوت افغانستان را ترک کردند. بدین ترتیب حضور ۲۰ ساله آمریکا و نیروهای هم‌پیمانش در افغانستان پایان گرفت. خروج شتابزده و بدون برنامه این نیروها از افغانستان، دولت جو بایدن را به شدت زیر فشار برده است. حالا با اقرار به اشتباه بودن حمله پهپادی در نزدیکی فرودگاه کابل، وضعیت برای واشنگتن سخت‌تر می‌شود.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل نجات از راه هوایی در حالی که طالبان حمله به پایتخت افغانستان را آغاز کرد. هلی‌کوپتر‌های نظامی شینوک آمریکایی در ۱۵ اوت ۲۰۲۱ بر فراز سفارت آمریکا در کابل به پرواز درآمدند. صدها نفر از کارکنان سفارت از این طریق منتقل شدند. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل ورود دشوار به فرودگاه کابل هزاران نفر در ۱۶ اوت و روزهای بعد از آن به امید ترک افغانستان به فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل هجوم آوردند. از آن‌ روزها صحنه‌های غم‌انگیزی در تصاویر و خاطرات به جا مانده است.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل امید مرگبار صدها نفر در هراس از نزدیک‌تر شدن طالبان به سوی باند پرواز هجوم آورده و برخی از ‌آن‌ها به قسمت‌های بیرونی هواپیما آویختند، اما بعد از بلند شدن هواپیما به پایین پرتاب شده و جان خود را از دست دادند. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل طالبان کنترل را به دست گرفت پس از دو دهه درگیری، نیروهای طالبان بالاخره پس از خروج نیروهای آمریکا، آلمان و سایر کشورها کنترل افغانستان را به دست گرفتند. این تصویر گشت‌زنی نفرات طالبان در یک بازار را بعد از گرفتن دوباره قدرت نشان می‌دهد. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل اولین ایستگاه: ازبکستان در این عکس که توسط ارتش آلمان در ۲۱ اوت گرفته شده شهروندان افغانستان از یک هواپیمای ترابری ایرباس A400 در تاشکند ازبکستان پیاده می‌شوند. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل رسیدگی بر حسب اولویت این تصویری است که در ۲۱ اوت در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در رامشتاین آلمان گرفته شده است.

در این تصویر یکی از کارکنان صلیب سرخ آمریکا را می‌بینیم که مایحتاج ضروری را در اختیار شهروندانی که از افغانستان گریخته‌اند قرار می‌دهد. کودکان در اولویت قرار دارند. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل امنیت؛ اولویت نخست در پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین بسیاری از سربازان آمریکایی وظیفه اسکان کودکان افغان و مراقبت از آ‌ن‌ها را بر عهده گرفته‌اند. سه‌شنبه ۲۴ اوت سال ۲۰۲۱. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل زندگی زیر سلطه طالبان این تصویر زنان افغانستان را با پوشش برقع در ۲۳ اوت در بازاری در کابل کمی بعد از سیطره دوباره طالبان نشان می‌دهد.

سازمان بین‌‌المللی مهاجرت (IOM) خواستار اختصاص فوری ۲۴ میلیون دلار برای کمک به بیش از پنج میلیون آواره افغانستانی شده که در شرایطی"نامطمئن‌" زندگی می‌کنند. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل تأمین امنیت در این تصویر یک سرباز آمریکایی را در عملیات تخلیه در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی می‌بینیم که یک کودک را نزد خانواده‌اش می‌آورد. این تصویر در ۲۴ اوت سال ۲۰۲۱ گرفته شده است. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که تمامی نیروهای آمریکا تا ۳۱ اوت از افغانستان خارج خواهند شد. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل هزاران نفر بر جا ماندند در حالی که هزاران نفر در فرودگاه به امید خروج تجمع کرده بودند، وزارت خارجه آمریکا در مورد امکان حملات تروریستی هشدار داد.

اندکی بعد در دو حمله انتحاری به فرودگاه تعداد زیادی جان خود را از دست دادند. تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل خسته از فرار بسیاری از شهروندان افغان که موفق به فرار از کشور خود شده‌اند از احساسات متفاوتی سخن می‌گویند. آن‌ها از طرفی می‌گویند، خوشحال هستند که توانسته‌اند کشورشان را بدون دردسر ترک کنند و از طرفی دیگر نگران ‌آن‌هایی هستند که مجبور به ماندن در افغانستان شده‌اند. این خانواده افغان که کابل را ترک کرده در اینجا رهسپار مرکز امور پناهندگان ایالات متحده است. در همین زمینه: .