آمریکا؛ خریدار اصلی تولیدات صنایع دفاع ترکیه

17/10/1399 05:03 ب.ظ

ترکیه در سال 2020 بیشترین تولیدات صنایع دفاعی و هوایی را به ترتیب به کشورهای آمریکا، آذربایجان و امارات متحده عربی صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه در سال 2020 بیشترین تولیدات صنایع دفاعی و هوایی را به ترتیب به کشورهای آمریکا، آذربایجان و امارات متحده عربی صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی به گزارش مجمع صادرکنندگان ترکیه (TIM)، صنایع هوایی و دفاعی سال 2020 از محل صادرات بالغ بر دو میلیون و 300 هزار دلار درآمد کسب کرد.

در نیمه نخست سال گذشته صنایع دفاعی و هوایی ترکیه 180 میلیون دلار و در نیمه دوم نیز بیش از 200 میلیون دلار صادرات انجام داد. این رقم در بالاترین میزان ماهانه با 287 میلیون و 184 هزار مربوط به ماه اکتبر اعلام شده است.

بیشترین میزان صادرات با 784 میلیون و 227 هزار دلار به آمریکا بازمی‌گردد. همچنین آذربایجان با 260 میلیون و 839 هزار دلار در رتبه دوم کشورهای وارد کننده تولیدات صنایع دفاعی و هوایی ترکیه قرار گرفت. میزان صادرات به جمهوری آذربایجان نسبت به سال گذشته 194 درصد رشد داشته است.

امارات متحده عربی با 51 درصد افزایش واردات در مقایسه با سال 2019 سومین کشور خریدار تولیدات صنایع دفاعی و هوایی کشور در سال قبل بود. ترکیه از محل صادرات این تولیدات به امارات 200 میلیون و 280 هزار دلار درآمد کسب کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر خارجه آمریکا: تعهد ترکیه به ناتو به نفع همه ما استوزیر خارجه آمریکا: تعهد ترکیه به ناتو به نفع همه ما است

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.

آمریکا: ما نگران دستیابی ترکیه به سامانه S-400 روسی هستیمکاخ سفید عصر سه شنبه 2 فوریه 2021 در بیانیه‌ای اعلام کرد که جک سالیوان ، مشاور امنیت ملی آمریكا، یه وزارت خانه به اسم نگرانی های ایالات متحده درست کنید و یه وزیر هم براش بزارید. از این ببعد هرروز چیزای نگران کننده براتون پیش میاد

اتوبوس‌های برقی و خودران ترکیه به آمریکا و رومانی صادر می‌شودمدیر عامل شرکت کارسان ترکیه تولید کننده اتوبوس‌های برقی و خودران آتاک اعلام کرد که این اتوبوس‌ها به زودی در خیابان‌های ترکیه، آمریکا و رومانی فعالیت خواهند کرد. - خبرگزاری آناتولی Bi dənə də təbrizə göndərin

واکنش ترکیه به درخواست آزادی عثمان کاوالا توسط آمریکاوزارت خارجه ترکیه در واکنش به درخواست آمریکا برای آزادی عثمان کاوالا٬ تاکید کرد که هیچ کشوری حق دخالت در روند قضایی دادگاه‌های ترکیه را ندارد. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه در سال 2020 بیشترین تولیدات صنایع دفاعی و هوایی را به ترتیب به کشورهای آمریکا، آذربایجان و امارات متحده عربی صادر کرد.آنکارا/ گوکسل یلدریم/ خبرگزاری آناتولی

به گزارش مجمع صادرکنندگان ترکیه (TIM)، صنایع هوایی و دفاعی سال 2020 از محل صادرات بالغ بر دو میلیون و 300 هزار دلار درآمد کسب کرد.

در نیمه نخست سال گذشته صنایع دفاعی و هوایی ترکیه 180 میلیون دلار و در نیمه دوم نیز بیش از 200 میلیون دلار صادرات انجام داد. این رقم در بالاترین میزان ماهانه با 287 میلیون و 184 هزار مربوط به ماه اکتبر اعلام شده است.

بیشترین میزان صادرات با 784 میلیون و 227 هزار دلار به آمریکا بازمی‌گردد. همچنین آذربایجان با 260 میلیون و 839 هزار دلار در رتبه دوم کشورهای وارد کننده تولیدات صنایع دفاعی و هوایی ترکیه قرار گرفت.

میزان صادرات به جمهوری آذربایجان نسبت به سال گذشته 194 درصد رشد داشته است.

امارات متحده عربی با 51 درصد افزایش واردات در مقایسه با سال 2019 سومین کشور خریدار تولیدات صنایع دفاعی و هوایی کشور در سال قبل بود. ترکیه از محل صادرات این تولیدات به امارات 200 میلیون و 280 هزار دلار درآمد کسب کرده است.

همچنین آلمان با 157 میلیون و 686 هزار دلار، هند با 127 میلیون و 267 هزار دلار، عمان با 74 میلیون و 449 هزار دلار در رتبه‌های بعدی بیشترین واردکنندگان قرار گرفتند.

همچنین نام ایران، بحرین، اندونزی، روسیه، غنا، فرانسه، اوکراین، عربستان سعودی، ایتالیا، کلمبیا، اوگاندا، سومالی، مجارستان، تونس، مالی، برزیل، مکزیک، شیلی، استرالیا و یونان نیز در میان کشورهای واردکننده تولیدات صنایع دفاعی و هوایی ترکیه به چشم می‌خورند.