آمریکا حکم توقیف نفتکش «کریس1» ایران را صادر کرد

26/05/1398 10:33:00 ق.ظ

ایالات متحده امریکا حکم توقیف نفتکش «گریس-1» ایران در جبل الطارق را صادر کرده است. - خبرگزاری آناتولی

ایالات متحده امریکا حکم توقیف نفتکش «گریس-1» ایران در جبل الطارق را صادر کرده است. - خبرگزاری آناتولی 17.08.2019 استانبول/مصطفی كامل/خبرگزاری آناتولی به گزارش روزنامه «ذا هیل» ایالات متحده آمریکا وزارت دادگستری این کشور اعلام کرد: حکم توقیف نفتکش «گریس-1» ایران روز جمعه صادر شده است.

بر اساس گزارش مذکور، توقیف این شناور و نفت موجود در آن به ارزش به 995 هزار دلار، به دلیل استفاده غیرقانونی از سیستم مالی امریکا برای حمایت و تامین مالی فروش فرآورده‌های نفتی ایران به سوریه است.

همچنین درآمد نفت مذکور به سپاه پاسداران ایران که واشنگتن در ماه آوریل گذشته آنرا در لیست گروه های تروریستی جای داده است، تحویل می شد. دادگاه عالی جبل الطارق روز چهارشنبه گذشته حکم آزادی نفتکش گریس-1 ایران که در تاریخ 4 جولای توقیف شده بود را صادر کرد.

گفتنی است منطقه خودمختار جبل‌الطارق در جنوب اسپانیا در 4 ژوئیه سال جاری این نفتکش را به دلیل نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

آمریکا حکم توقیف نفتکش ایران را صادر کردنفتکش موسوم به گریس 1 که حالا به آدریان دریا تغییر نام داده بعد از شش هفته توقیف در جبل‌الطارق آزاد شده و منتظر خدمه تازه برای حرکت است اما آمریکا روز جمعه اعلام کرد که حکم توقیف و ضبط آن را صادر کرده است.

منابع حکومت جبل طارق از آزادی قریب‌الوقوع نفتکش توقیف شده ایران خبر دادندمنابع نزدیک به «فابیان پیکاردو» نخست وزیر حکومت جبل طارق، روز پنجشنبه 15 اوت از آزادی قریب الوقوع

آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس۱ را صادر کرددادگاه منطقه کلمبیا نفتکش_گریس۱ را با استناد به قوانین پولشویی و تامین مالی تروریسم توقیف و سپاه پاسداران را متهم کرد برای فرستادن نفت به سوریه از نظام مالی آمریکا به صورت غیرقانونی استفاده کرده است.سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی آمریکا قرار دارد جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران، خبر توقیف مجدد نفتکش ایرانی «گریس۱» را نادرست دانست و گفت: « این کشتی بعد از رفع توقیف، در حال طی کردن مسیر خود به سمت بنادر مدیترانه است.»

دادگاهی در آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس-۱ را صادر کرد♦️دادگاهی در آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس-۱ را صادر کرد ⚡️یک دادگاه در ایالات متحده حکم توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ را که نیروی دریایی بریتانیا ماه گذشته در جبل الطارق متوقف کرده بودند، را صادر کرده است.

دادگاه جبل‌الطارق حکم به آزادی نفتکش ایران داددادگاه جبل‌الطارق حکم به آزادی نفتکش ایران داد

آمریکا خواستار توقیف مجدد نفتکش 'گریس ۱' شد | DW | 17.08.2019در پی شکایت دولت ایالات متحده دادگاهی در ایالت کلمبیا حکم به توقیف دوباره نفتکش حامل نفت ایران داد. نفتکش 'گریس ۱' حدود ۴۰ روز توقیف بود و به رغم رای دادگاه جبل‌الطارق در مورد آزادی آن هنوز آب‌های منطقه را ترک نکرده است.