آمریکا رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج شد | DW | 08.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا به همکاری با سازمان جهانی بهداشت پایان داد. ترامپ در ماه مه از قصد کشورش برای خروج از سازمان جهانی بهداشت خبر داده بود. او نهاد بهداشتی سازمان ملل را به ناکارآمدی در پیکار با کرونا و پیروی از چین متهم کرده است.

دونالد ترامپ با ارائه درخواستی رسمی به ریاست سازمان ملل متحد به طور رسمی خروج ایالات متحده آمریکا را از سازمان جهانی بهداشت اطلاع داد.

سخنگوی سازمان ملل اشاره کرد که شرط خروج قطعی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت آن است که این کشور تمام تعهدات مالی خود را پرداخته باشد. او گفت که هم‌اکنون دبیرکل سازمان ملل به همراه کارشناسان سازمان جهانی بهداشت مشغول بررسی اسناد مربوطه هستند. ترامپ بارها اشاره کرده است که آمریکا بیش از چین به سازمان جهانی بهداشت سهمیه مالی می‌پردازد، درحالیکه سازمان یادشده تحت نفوذ چین قرار دارد.

آمریکا در تأمین بودجه سازمان جهانی بهداشت بالاترین سهمیه را داشته است. در سال جاری میلادی آمریکا قرار بود ۱۱۶ میلیون دلار به سازمان جهانی بهداشت بپردازد. در سال مالی ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ آمریکا با پرداخت ۸۹۳ میلیون دلار حدود ۱۵ درصد بودجه آن نهاد را تأمین کرده بود.ترامپ خود متهم است که در جریان بحران کرونا، خطرهای این بیماری همه‌گیر را منکر شده است. منتقدان او را متهم می‌کنند که با انتقاد از رفتار چین و عملکرد سازمان جهانی بهداشت، قصد دارد افکار عمومی را از خطاهای خود منحرف کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد از سازمان جهانی بهداشت بابت اطلاع‌رسانی «دیر و ناقص» پیرامون کروناسازمان جهانی بهداشت به دلیل عملکردش در قبال شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و بابت اطلاع‌رسانی «دیر و ناقص» با واکنش‌های مختلف مواجه است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایالات متحده آمریکا رسما خروج از سازمان جهانی بهداشت را ثبت کردایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه هفت ژوئیه (۱۷ تیر) تایید کرد که به‌طور رسمی در نامه‌ای به سازمان ملل اطلاع داده که این کشور از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود. این خروج طبق یک جدول زمانی یک ساله یعنی در تاریخ شش ژوئیه ۲۰۲۱ نهایی و اجرایی می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ رسما آمریکا را از سازمان جهانی بهداشت خارج کرددولت آمریکا با ارسال درخواست رسمی خود به سازمان ملل متحد اعلام کرده که از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود. آمریکا بزرگترین حامی مالی این سازمان بود اما از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، بارها با انتقاد شدید از سازمان جهانی بهداشت، این نهاد را تحت استیلای چین خوانده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا رسما از سازمان بهداشت جهانی خارج شددولت آمریکا با ارسال درخواست رسمی خود به سازمان ملل متحد اعلام کرده که از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: شیوع ویروس کووید-19 در حال شدت گرفتن استسازمان‌جهانی‌بهداشت: شیوع ویروس کووید-19 در حال شدت گرفتن است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: هنوز به پیک همه‌گیری کرونا نرسیده‌ایمیکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه در واکنش به نامه هشدارآمیز گروهی از دانشمندان درباره انتقال ویروس جدید کرونا از طریق هوا پذیرفت که «شواهدی» در این زمینه به دست آمده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »