آمریکا ۱۸ بانک ایرانی را تحریم کرد

18/07/1399 03:14 ق.ظ

در ادامه سیاست فشار حداکثری ایالات متحده آمریکا به جمهوری اسلامی ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای ۱۸ بانک ایرانی را مورد تحریم قرار داد.

در ادامه سیاست فشار حداکثری ایالات متحده آمریکا به جمهوری اسلامی ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای ۱۸ بانک ایرانی را مورد تحریم قرار داد. تحریم‌های جدید آمریکا بانک‌های کشاورزی، مسکن، رفاه، شهر، اقتصاد نوین، قرض‌الحسنه رسالت، حکمت ایرانیان، ایران‌زمین، تعاون منطقه‌ای اسلامی، خاورمیانه، مهر ایران، پاسارگاد، سامان، سرمایه، توسعه تعاون، گردشگری، کارآفرین و تامین سرمایه امین را هدف قرار...

تحریم‌های جدید آمریکا بانک‌های کشاورزی، مسکن، رفاه، شهر، اقتصاد نوین، قرض‌الحسنه رسالت، حکمت ایرانیان، ایران‌زمین، تعاون منطقه‌ای اسلامی، خاورمیانه، مهر ایران، پاسارگاد، سامان، سرمایه، توسعه تعاون، گردشگری، کارآفرین و تامین سرمایه امین را هدف قرار داده است.

به گزارش واشینگتن پست به نقل از مقامات آگاه آمریکایی، با اعمال این تحریم‌ها دسترسی جمهوری اسلامی به سیستم مالی جهانی قطع خواهد شد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توییتی نوشت این تحریم‌ها «جمهوری اسلامی ایران را از بودجه‌ فعالیت‌های تروریستی و باج‌گیری هسته‌ای خود که هدفشان تهدید جهان است، محروم کرد.»

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در توییتی نوشت: «این تحریم‌ها رژیم و مسئولان فاسدش را که ثروت مردم ایران را صرف اهداف افراط‌گرایانه و انقلابی و ایجاد رنجی وصف‌ناپذیر در خاورمیانه و فراتر از آن کرده‌اند، هدف قرار داده است.» headtopics.com

الان این به ضرر مردمه نه به ضرر جاعش. اونا میدونن چطور پول دربیارن: بورس . دلار . نفت . خزر جفتتون دیوسید.

ادامه مطلب:
IranIntl »

اقدام ضد ایرانی دولت آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید علیه ۱۸ بانک ایرانیاقدام ضد ایرانی دولت آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید علیه ۱۸ بانک ایرانی دولت آمریکا امروز ۱۸ بانک ایرانی را که ادعا کرده است تاکنون تحریم‌های پیشین آمریکا را دور زده‌اند، تحریم کرد تحریمها و هرگونه اقدام آمریکا بر ضد تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم تبهکار و غاصب و اشغالگر ایرانست نه برای ایرانیان.هرچند ایرانیان قربانیان اصلی این جنایات فرقه فارسیسم و استعمار جهانی است. امریکا و هیچ کشوری ضد ایران یا ملت ایران نیستند بلکه مخالف رژیم اسلامی مسلط بر ایران هستند که مردمش بی صدا در فقر می میرند اما سرمایه های کشور را خرج تروریست هایی مانند حزب الله لبنان و اسد ادمکش و حوثی های جانی می کند. دیگه ملت اگاه شده و دست از این فریبکاری بردارید

واکنش ظریف به تحریم 18 بانک ایرانی توسط آمریکا

آمریکا 18 بانک دیگر ایران را تحریم کرد

آمریكا ۱۸ بانک و نهاد مالی ایران را تحریم‌ کرداین تصمیم که از نظر تحلیلگران شوک بزرگی برای اقتصاد نابسامان ایران است، در راستای سیاست «حداکثر فشار» بر تهران گرفته شده؛ با این هدف که این کشور حاضر به ترک برنامه هسته‌ای خود بشود. چرا اجرا از 45 روزدیگه ازهمین فردا اجرایی بشه تازه کانال انساندوستانه رو هم ببند تا زودتر تلف شیم و از دست این جنایتکاران راحت بشیم ترامپ و دولت ورشکسته آخرین تلاش منفعلانه رام انجام داد بازم هیچ غلطی نمیتونه بکنه بجز فشار به مردم خوش خبر باشی عزیزم ❤️🇺🇸👌

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۸ بانک و نهاد مالی عمده ایران را تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۸ بانک و نهاد مالی عمده ایران را تحریم کرد وزیر خزانه‌داری آمریکا افزود: «برنامه‌های تحریم‌های ما تا زمانی که ایران فعالیت‌های تروریستی خود را متوقف کند و برنامه هسته‌ای خود را پایان دهد، ادامه خواهد داشت.» بابا يك دفعه تمومش كنه راحتمون كنه کوس ننه همتون دیگه چی داره ایران تحریم فشار به مردم ایرانه نه به نظام دیوثا از شنبه باز صعود لحظه ای قیمتها شروع میشه.

آمریکا ۱۸ بانک و نهاد مالی ایران را تحریم کردآمریکا در جدیدترین اقدام ضدایرانی خود، ۱۸ بانک و نهاد مالی این کشور را تحریم کرد. اون کلید روی دیوار من رو یاد کلید حاج حسن میندازه🤔

به موجب این تحریم‌ها، کلیه دارایی‌های این بانک‌ها توقیف شده و انجام هر‌گونه معامله‌ای با ایران را برای شهروندان آمریکایی منع می‌کند. این تحریم‌ها پس از یک دوره تدریجی چهل و پنج روزه اعمال خواهند شد.

تحریم‌های جدید آمریکا بانک‌های کشاورزی، مسکن، رفاه، شهر، اقتصاد نوین، قرض‌الحسنه رسالت، حکمت ایرانیان، ایران‌زمین، تعاون منطقه‌ای اسلامی، خاورمیانه، مهر ایران، پاسارگاد، سامان، سرمایه، توسعه تعاون، گردشگری، کارآفرین و تامین سرمایه امین را هدف قرار داده است.

به گزارش واشینگتن پست به نقل از مقامات آگاه آمریکایی، با اعمال این تحریم‌ها دسترسی جمهوری اسلامی به سیستم مالی جهانی قطع خواهد شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توییتی نوشت این تحریم‌ها «جمهوری اسلامی ایران را از بودجه‌ فعالیت‌های تروریستی و باج‌گیری هسته‌ای خود که هدفشان تهدید جهان است، محروم کرد.»

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در توییتی نوشت: «این تحریم‌ها رژیم و مسئولان فاسدش را که ثروت مردم ایران را صرف اهداف افراط‌گرایانه و انقلابی و ایجاد رنجی وصف‌ناپذیر در خاورمیانه و فراتر از آن کرده‌اند، هدف قرار داده است.»

سفارت مجازی ایالات متحده در ایران در مطلبی به زبان فارسی با اشاره به اینکه تاکنون تنها بخش کوچکی از بودجه‌ای که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در اسفند ماه برای مقابله با شیوع کرونا تعهد داده بود، به وزارت بهداشت ایران ارائه شده نوشت: «در حالی که وزارت بهداشت برای محافظت از مردم ایران در برابر این شیوع خواستار منابع بود، خامنه ای درعوض بودجه سپاه پاسداران را که به عنوان یک سازمان تروریستی بیگانه تعیین شده است، سه برابر کرده و بودجه نیروی بسیج رژيم را که هر روز برای مردم ایران ایجاد رعب و وحشت می کند، دو برابر کرد.»

درحالی‌که مخالفان این تصمیم هشدار داده‌اند که این تحریم‌ها مانع فروش اقلام انسان‌دوستانه، نظیر غذا و دارو، به ایران خواهد شد، بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا خاطرنشان کرده است که محدودیت‌های جدید شامل تعاملات برای تهیه محصولات کشاورزی، غذا، دارو و خدمات پزشکی نمی‌شود.

به گزارش رویترز، با وجودی‌که تحریم‌های پیشین آمریکا نیز فروش اقلام انسان‌دوستانه به ایران را معاف کرده بودند، بسیاری از بانک‌های خارجی می‌گویند برای آنها هرگونه معامله با ایران، از جمله فروش اقلام انسان‌دوستانه به این کشور، به طور کامل ممنوع است.