آمریکا 24 شرکت چینی را تحریم کرد

05/06/1399 08:26 ب.ظ

دولت آمریكا 24 شركت چینی و برخی از شهروندان این کشور را به دلیل مشاركت در فعالیت‌های نظامی‌سازی و ساخت و ساز در دریای چین تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی

دولت آمریكا 24 شركت چینی و برخی از شهروندان این کشور را به دلیل مشاركت در فعالیت‌های نظامی‌سازی و ساخت و ساز در دریای چین تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ایالات متحده از آبهای آزاد و باز دریای چین جنوبی حمایت می‌کند.

ما برای حقوق حاکمیت همه ملت‌ها فارغ از بزرگی‌ آنها احترام قائل بوده و خواستار محافظت از صلح و آزادی در دریاها مطابق با قوانین بین‌المللی هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است که 24 شرکت چینی به خاطر کمک به ارتش چین برای ساخت‌وساز و نظامی‌سازی جزایر مصنوعی در دریای چین جنوبی که به طور بین‌المللی محکوم شده است، در لیست تحریم قرار گرفتند. وی ضمن تاکید بر اظهارات ماه گذشته‌اش مبنی بر برخورد جدی با «ادعاهای دریایی غیرقانونی» در دریای چین جنوبی، افزود: امروز، وزارت امور خارجه صدور ویزا را برای برخی از اتباع چینی که در فعالیت‌های نظامی‌سازی و ساخت و ساز در جزیره‌های مورد مناقشه در دریای جنوبی چین مسئول بوده یا نقش داشته‌اند، اعمال کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

آمریکا ۲۴ شرکت چینی را تحریم کردواشنگتن ۲۴ شرکت چینی را به بهانه نقش‌شان در ساخت‌و سازها در دریای چین جنوبی در لیست تحریم‌ها قرار داد.

آمریکا یک شرکت چینی فعال در هنگ‌کنگ را به خاطر نقش در قاچاق مواد مخدر صنعتی به آمریکا تحریم کرد🔺آمریکا یک شرکت چینی فعال در هنگ‌کنگ را به خاطر نقش در قاچاق مواد مخدر صنعتی به آمریکا تحریم کرد ⚡️وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ژنگ تائو تائو، شیمیدان چینی و شرکت تحت مدیریت او را به دلیل نقش داشتن در قاچاق مواد مخدر به آمریکا تحریم کرده است.

پزشکان آلمانی شواهد مسمومیت ناوالنی را یافته‌اند | DW | 24.08.2020پزشکان معالج الکسی ناوالنی در بیمارستان شاریته برلین، شواهد مسمومیت او با مشتقات داروی 'کولین استرازهمر' را تصدیق کرده‌اند. آنها وضعیت سلامتی این منتقد کرملین را جدی می‌خوانند اما می‌گویند خطر مرگ متوجه او نیست.

سازمان ملل 24 تریلی کمک‌ بشردوستانه به ادلب فرستاد

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

دستاوردهای ریاست‌ جمهوری ترامپ از دید حامیان او | DW | 24.08.2020حامیان دونالد ترامپ دستاوردهای ریاست‌جمهوری او را کاهش مالیات‌ها، رشد اقتصادی و افزایش احترام بین‌المللی آمریکا می‌خوانند و امیدوارند که او با پیروزی مجدد در انتخابات، چهار سال دیگر رئیس‌جمهور بماند.