آمریکا: کره‌شمالی اقدامات تحریک‌‌آمیز را متوقف کند/ کیم: آزمایش موشکی هشداری جدی برای کره‌جنوبی بود

26/07/2019 09:43:00 ق.ظ

آمریکا: کره‌شمالی اقدامات تحریک‌‌آمیز را متوقف کند/ کیم: آزمایش موشکی هشداری جدی برای کره‌جنوبی بود

آزمایش موشکی کره‌شمالی

آمریکا: کره‌شمالی اقدامات تحریک‌‌آمیز را متوقف کند/ کیم: آزمایش موشکی هشداری جدی برای کره‌جنوبی بود

وزارت خارجه آمریکا با اشاره به مطلع بودن از اقدام کره‌شمالی در شلیک موشک، خواستار توقف اقدامات تحریک‎آمیز و مشارکت دیپلماتیک این کشور شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره آزمایش موشکی کره‌شمالی گفت: «می‌خواهیم اقدامات تحریک‌آمیز بیشتری انجام نشود. این دولت به تعامل دیپلماتیک با کره‌شمالی متعهد است و ما امیدواریم که این مذاکرات به پیش بروند.»این سخنگو همچنین اعلام کرد،  فعلا برنامه‌ای برای برگزاری دیدار با مقام‌های کره‌شمالی ارائه نشده است.

این در حالی‌ست که «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی آزمایش موشکی تازه این کشور را «هشداری جدی برای جنگ‌افروزان کره‌جنوبی» عنوان کرده و گفته است: «پیونگ‌یانگ مجبور است برای حذف خطرات بالقوه تسلیحات جدید تولید کند.»کیم افزود، موشک‌های آزمایش شده بخشی از یک سامانه هدایت‌شونده هستند. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

من نمیدونم این امریکا چه فکری با خودش کرده که در همه چیز دخالت میکنه و خودش عامل مشکلات و تنش ها و جنگ های دنیاس

آمریکا از کره شمالی خواست از دست زدن به اقدامات تحریک آمیز بیشتر خودداری کندبه دنبال آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی، دولت آمریکا روز پنجشنبه سوم مرداد از پیونگ یانگ خواست از دست زدن به اقدامات تحریک ‌آمیز بیشتر خودداری کند. مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست یه زمانی رهبر کره شمالی عطسه میکرد آمریکا میگفت مارو تهدید کرد اما الان چون پروژه ایرانه زیردریایی اتمی رو کنن،موشک بزنن علنا کره جنوبی رو تهدید کنن یا آمریکارو فقط این خانم میاد میگه تحریکمون!!!!نکن واقعا سیاست جالبیه مهم اینه امنیت عربها به خطر نیوفته

هشدار آمریکا به شرکت‌های هوانوردی بین‌المللی درباره همکاری با ایران | DW | 24.07.2019وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی تازه به 'اقدامات بی‌ثبات‌کننده' برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اشاره کرده و نسبت به انتقال 'غیر مجاز' کالا و خدمات به این شرکت‌ها به شدت هشدار داده است.

بازگشت معاون مدیرکل هالک‌بانک از آمریکا به ترکیهمعاون مدیر کل هالک‌بانک ترکیه پس از آزادی از زندان در آمریکا، امروز وارد استانبول می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

دیدار رئیس دولت لیبی با کاردار سفارت آمریکا در طرابلس

چه غلطا مکه کمونیست چین کس زیاد میگه

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در واکنش به انجام آزمایش موشکی جدید توسط کره‌شمالی، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن اشاره به مطلع بودن از این اقدام پیونگ‌یانگ گفت: «ما می‌خواهیم با کره‌شمالی تعامل دیپلماتیک داشته باشیم.مرداد ۰۳, ۱۳۹۸  یک ناو جنگی ایالات متحده از تنگه تایوان عبور کرد یک روز پس از آن‌که چین اعلام کرد در صورت حرکت تایوان به سمت استقلال آماده «جنگ» است، یک ناو جنگی ایالات متحده از تنگه تایوان عبور کرد..ایران هشدار آمریکا به شرکت‌های هوانوردی بین‌المللی درباره همکاری با ایران وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی تازه به"اقدامات بی‌ثبات‌کننده" برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اشاره کرده و نسبت به انتقال"غیر مجاز" کالا و خدمات به این شرکت‌ها به شدت هشدار داده است.

» وی در پاسخ به سوالی درباره آزمایش موشکی کره‌شمالی گفت: «می‌خواهیم اقدامات تحریک‌آمیز بیشتری انجام نشود. این دولت به تعامل دیپلماتیک با کره‌شمالی متعهد است و ما امیدواریم که این مذاکرات به پیش بروند. به گفته داس، عبور این ناو نشان‌دهنده «تعهد ایالات متحده به منطقه ایندو-پاسیفیک آزاد» است.» این سخنگو همچنین اعلام کرد،  فعلا برنامه‌ای برای برگزاری دیدار با مقام‌های کره‌شمالی ارائه نشده است. این در حالی‌ست که «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی آزمایش موشکی تازه این کشور را «هشداری جدی برای جنگ‌افروزان کره‌جنوبی» عنوان کرده و گفته است: «پیونگ‌یانگ مجبور است برای حذف خطرات بالقوه تسلیحات جدید تولید کند. سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرده است که چین نگرانی خود را با ایالات متحده در میان گذاشته است.» کیم افزود، موشک‌های آزمایش شده بخشی از یک سامانه هدایت‌شونده هستند. صنعت هوایی غیر نظامی جهان از جمله عاملان فروش، کارگزارها و شرکت‌ها باید به شدت هوشیار باشند تا در این اقدامات بدخواهانه ایران شریک نشوند.

  رسانه‌ها بامداد پنجشنبه ازپرتاب دو موشک کوتاه‌برد از ساحل شرقی کره‌شمالی به دریای ژاپن خبر داده بودند. ین پیشتر هم ایالات متحده را متهم کرده بود با فروش سلاح به تایوان باعث افزایش بی ثباتی می‌شود. این نخستین آزمایش موشکی کره‌شمالی پس از دیدار کیم با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه گذشته بوده است. این آزمایش موشکی پس از انتشار گزارش‌هایی درباره برنامه‌ریزی برای مانور نظامی مشترک بین کره‌جنوبی و آمریکا انجام شده است. وزارت امور خارجه ایالات متحده پیشتر تایید کرده بود که احتمال فروش بیش از ۲ میلیارد دلار سلاح آمریکایی به تایوان وجود دارد. کره‌شمالی می‌گوید برگزاری این مانور به مذاکرات با آمریکا آسیب خواهد زد.  پیونگ یانگ خواهان توقف مانور مشترک آمریکا و کره جنوبی است ولی به رغم مخالفت این دو کشور با این درخواست، قرار است رزمایش سالانه آنها در ابعاد محدودتری نسبت به قبل برگزار شود. وزارت دفاع تایوان ماه گذشته خبر داده بود که درخواست خرید این تجهیزات را به آمریکا ارائه کرده است. بر این اساس، ماهان‌ایر همچنین قاسم سلیمانی فرمانده شاخه برون‌مرزی سپاه که مطابق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تحت تحریم و مشمول ممنوعیت سفر است را جابه‌جا می‌کند.

.