آمریکا می‌گوید به ژاپن برای نظارت بر اقدامات «بی‌‌سابقه» چین در آب‌های نزدیک جزایر مورد مناقشه کمک می‌کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا می‌گوید به ژاپن برای نظارت بر اقدامات «بی‌‌سابقه» چین در آب‌های نزدیک جزایر مورد مناقشه کمک می‌کند پکن می‌گوید جزایر تحت کنترل ژاپن به چین تعلق دارد و قایق‌های چینی نیز برای ماهیگیری در آب‌های اطراف آنها آماده می‌شوند.

ارتش آمریکا می‌گوید برای نظارت بر رویکرد تهاجمی «بی‌سابقه» چین در اطراف دریای چین شرقی، که جزیره‌های تحت کنترل ژاپن در آن قرار دارد، به توکیو کمک می‌کند.

رویترز در روز چهارشنبه ۸ مرداد گزارش داد که سپهبد کَوین اشنایدر، فرمانده نیروهای آمریکایی مستقر در ژاپن، ضمن اعلام این خبر گفت: «ایالات متحده به تعهد خود نسبت به کمک به دولت ژاپن در این شرایط، کاملا و صد درصد پایبند است.» پکن می‌گوید جزایر تحت کنترل ژاپن به چین تعلق دارد و قایق‌های چینی نیز برای ماهیگیری در آب‌های اطراف آنها آماده می‌شوند.

ایالات متحده بارها پکن را به خاطر تشدید ادعاهای ارضی و دریایی خود در آب‌های آسیا و در شرایطی که دنیا درگیر شیوع ویروس کرونا است، مورد انتقاد قرار داده و نسبت به تحرکات نظامی آن کشور در آب‌های بین‌المللی هشدار داده‌اند. ماه گذشته نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که دو ناو هواپیمابر آمریکا به منظور «پشتیبانی از یک منطقه هند-آرام ‌ آزاد و باز» در دریای چین جنوبی رزمایش انجام داده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به تازگی با بیان این که دولت ایالات متحده ادعاهای پکن درباره دریای چین جنوبی را غیرقانونی می‌داند، بر حمایت آمریکا از منطقه هند-آرام آزاد و باز تاکید کرد و گفت: «امروز ما سیاست آمریکا را در بخش حیاتی منطقه مورد اختلاف دریای چین جنوبی، توسعه می‌دهیم. ما کاملا شفاف می‌سازیم که ادعاهای پکن درباره منابع فراساحل در سرتاسر بخش عمده‌ای از دریای چین جنوبی، که با زورگویی قصد دارد آنها را کنترل کند، کاملا غیرقانونی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعویق کنکور به سود مافیای کنکور و به ضرر متقاضیان استنایب رییس مجلس: *تعویق کنکور به سود مافیای کنکور و به ضرر متقاضیان است *تعویق کنکور به بهانه سلامت دانشجویان در عمل نشدنی است *حمایت اکانت‌های فیک و تازه تاسیس نشان از وجود برنامه‌‌ریزی و سازماندهی پشت مطالبه تعویق کنکور است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا پس از بازدید از تاسیسات بایوتکنولوژی در کارولینا شمالی با اشاره به ورود موسسه مدرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا گفت که این فاز، مرحله آخر قبل از تایید نهایی است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اقدام آمریکا در ایجاد مزاحمت برای ماهان نقض صریح پیمان شیکاگو است‌هواپیمای_ماهان | یک استاد حقوق بین الملل مزاحمت جنگنده های آمریکا برای هواپیمای ماهان در آسمان سوریه را نقض صریح کنوانسیون_شیکاگو دانسته و می‌گوید: دولت جمهوری اسلامی ایران و شرکت هواپیمایی ماهان می توانند در قبال اقدام آمریکا طرح دعوا کنند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: اقدام ایران در مسلح کردن حوثی‌ها درگیری‌های یمن را طولانی کرده استکلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، ضمن هشدار نسبت به ارسال تسلیحات از سوی ایران برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن، این اقدام را باعث تداوم ناآرامی‌ها در این کشور دانست.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کایلی مور-گیلبرت، شهروند بریتانیایی-استرالیایی به زندان قرچک منتقل شده استفعالان حقوق بشری می‌گویند کایلی مور-گیلبرت، محقق و مدرس بریتانیایی- استرالیایی که دو سال پیش در ایران بازداشت شد، به زندان قرچک در حومه تهران انتقال داده شده است. خانم گیلبرت به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال حبس محکوم شده است اما خودش این اتهام را رد می‌‌کند و می‌گوید به درخواست جاسوسی از سوی ایران نه گفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: کرونا سخت‌ترین وضعیت اضطراری است که تا به حال داشته‌ایمرئیس سازمان جهانی بهداشت می‌گوید کشورهای جهان گام‌های بسیار موثری برای مقابله با ویروس جدید کرونا برداشته‌اند اما هنوز تا متوقف کردن این همه‌گیری راهی طولانی در پیش است. او گفته از میان ۶ همه‌گیری بزرگی که سازمان جهانی بهداشت تا کنون با آنها روبرو شده، کرونا بی‌تردید سخت‌ترین بوده است. همزمان در آمریکا یک واکسن کرونا وارد مرحله سوم و نهایی آزمایشی شده و قرار است در مرحله آخر به ۳۰ هزار دواطلب تزریق شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »