آمریکا باید تمام تحریم‌ها بردارد نه این‌که لغو کند/ مقاومت مردم مجاهد یمن باعث افتخار است/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشده، رابطه نخواهیم داشت

08/11/1400 02:52 ب.ظ

خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: آمریکا باید تمام تحریم‌ها بردارد نه این‌که لغو کند/ مقاومت مردم مجاهد یمن باعث افتخار است/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشده، رابطه نخواهیم داشت

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه گفت: سخن قران این است که زندگی آیین نامه می‌خواهد و با آیین نامه خدایی زندگی کنید و با آیین نامه شیطانی زندگی نکنید.وی تاکید کرد : اگر می‌خواهید زندگی انسانی داشته باشید به خدا و پیامبر لبیک بگید. کسانی که به خاطر آخرت با دنیا خداحافظی می‌کنند و کسانی که به خاطر دنیا با آخرت خدا حافظی این‌ها آدم دین نیستند.

وی تاکید کرد : اگر می‌خواهید زندگی انسانی داشته باشید به خدا و پیامبر لبیک بگید. کسانی که به خاطر آخرت با دنیا خداحافظی می‌کنند و کسانی که به خاطر دنیا با آخرت خدا حافظی این‌ها آدم دین نیستند. خاتمی گفت: زندگی واقعی از رهگذر به ایمان خدا می‌گذرد.

خاتمی در خطبه‌های دوم این هفته نماز جمعه تهران گفت: ماه رجب را در پیش داریم، ماه رجب امیرالمومنین، ماه شعبان ماه ذکر امام زمان و ماه رمضان که ماه نزول برکات است. وی افزود: موج ششم کرونا در راه است ما شهر قرمزی در کشور نداشتیم همه جا آبی شده بود اما دوباره شهرها قرمز و نارنجی شدند. رعایت دستور العمل‌های بهداشتی واجب است و بدانیم این قصه حق الناس است و کسی که ماسک نمی‌زند فکر نکند شجاع است بلکه این کار شما حق الناس است .

ادامه مطلب:
ilnanews »

شادی مردم تهران پس از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی- عکس خبری تسنیم | Tasnimشادی مردم تهران پس از صعود تیم ملی به جام جهانی Qatar2022 گزارش تصویری: اسگوزپیچ مربی تیم ملی که شایع است فردی همجنسباز و دلال است با دعوت از عیاش فحاش درتیم ملی،،،زنا،عیاشی، دختربازی ،عمل منافی عفت را آزاد کرد و امر به معروف و نهی از منکر را فاقد ارزش و اعتبار!!!! خخخخخخ دهها میلیون هواداران فوتبال از این صعود مشمئز کننده بیزار شدند نه خوشحال!!!! ای بابا عکس زن حرام بود (اون فرشته مرگ زن حساب نمیشه) عملکردمغرضانه ونوکر مآبانه اسکوچیچ عیاش دگرباش دلال وانتخابهای مشمئزکننده اش باعث رواج عیاشی،دختربازی وعمل منافی عفت وخاتمه وبی‌ارزش شدن امربه معروف ونهی ازمنکر خواهدشد!! که اگرغیرازاین‌عمل میشدبجای شرکت چندهزارنفری درجشن صعود &قطعا‌'۸۰میلیون نفر جمعیت ایران درجشن شرکت می‌کردند٪

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

سازمان ملل: 8 میلیارد دلار برای کمک‌ به مردم افغانستان نیاز استسازمان ملل: 8 میلیارد دلار برای کمک‌ به مردم افغانستان نیاز است آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد طی اظهاراتی در جلسه شورای امنیت اعلام کرد که افغانستان به «یک نخ آویزان» بوده و برای ارائه کمک‌های اضطراری به مردم این کشور به 8 میلیارد دلار نیاز است.

مردم تمایلی برای تغییر تلفن‌های همراه خود ندارند/ قاچاق موبایل‌های دزدی به خارج از کشوررییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی،ارتباطی و لوازم جانبی خاطر نشان کرد: تورم حاکم در بازار باعث شده است که مردم مانند گذشته تمایلی برای تغییر و به روزکردن تلفن‌‌های همراه از خود نشان ندهند.

رئیس جمهوری آمریکا در سالگرد هولوکاست: باید اطمینان یابیم تعصب و نفرت مکان امنی در جهان پیدا نکنندجو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در سالگرد هولوکاست و با صدور بیانیه‌ای گفت امروز و هر روز، گرامیداشت قربانیان، آموختن از بازماندگان، تقدیر از نجات‌دهندگان و درس‌ گرفتن از جرائم وحشتناک قرن گذشته، وظیفه اخلاقی همه ما است. رئیس جمهوری آمریکا در این بیانیه که روز پنجشنبه هفتم بهمن منتشر شد گفت:... در كابل كه بر نشاندي و بر طيارة سوار كردي و در قطر هم كه قهوه و نسكافه باهم خورديد و يكي از ده ميليون دلاري هائي كه براش جايزه گذاشتي در نروژ مذاكره كرديد و لابد جايزه را هم بخودتون دادين چون ميگن بردينش كلانتري البته مستحضريد كه مصونيت سياسي دارند والبته برادرش وزيراعظم طالبانهه هنرشما اينه كه قهرمان شكست عفريته داعشي رو شهيد كنيد نه شماره يك ترور و تروريسم را چون فرزندان ناتني شمايند البته بخواهيد چون اسامه بن لادن رو بكشيد مي كشيد چون تخصصتان هست

روسیه به رد خواسته‌های امنیتی خود از سوی آمریکا و ناتو واکنش نشان داددمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، گفت مسکو برای بررسی پاسخ به رد مطالبات خود و «غیرقابل قبول» خواندن آن از سوی آمریکا و ناتو به زمان نیاز دارد و در نتیجه‌گیری عجله نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه گفت: سخن قران این است که زندگی آیین نامه می‌خواهد و با آیین نامه خدایی زندگی کنید و با آیین نامه شیطانی زندگی نکنید.

خطیب این هفته نماز جمعه ادامه داد: اگر می‌خواهید زندگی انسانی و واقعی داشته باشید با دستورات خدا و پیغمبر پیونده خورده است.

وی افزود: در قران ۵ نوع زندگی است؛ زندگی گیاهی، زندگی حیوانی، حیات انسانی، حیات جاویدان‌دیگر و علم و توانایی بی انتها است.

وی تاکید کرد : اگر می‌خواهید زندگی انسانی داشته باشید به خدا و پیامبر لبیک بگید. کسانی که به خاطر آخرت با دنیا خداحافظی می‌کنند و کسانی که به خاطر دنیا با آخرت خدا حافظی این‌ها آدم دین نیستند.

خطیب جمعه این هفته تهران خاطر نشان کرد: سکولار‌های مذهبی می‌گویند کار دیگر فقط آبادی آخرت است و دنیا را رها کنید، این هم درست نیست.

وی تاکید کرد: زندگی پاکیزه خدا پسند می‌خواهید خدا باور باشید، ایمان مدار باشید نه ایمان شعار . حیات واقعی در سایه دین است در سایه دستورات خدا و پیغمبر است و کسی که از این امر عبور کند خدا باور نیست .

خاتمی گفت: زندگی واقعی از رهگذر به ایمان خدا می‌گذرد.

وی بیان کرد: مسلمانان سعی کنند بر سرنوشت خودشان تسلط داشته باشند و بیگانگان بر سرنوشت‌شان تصمیم نگیرند. همان طور که شما مردم به برکت انقلاب سرنوشت‌تان را خودتان تعیین می‌کنید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران افزود: کسی که برای خانواده‌اش تلاش کند مانند مجاهدت در راه خدا است.

خاتمی در خطبه‌های دوم این هفته نماز جمعه تهران گفت: ماه رجب را در پیش داریم، ماه رجب امیرالمومنین، ماه شعبان ماه ذکر امام زمان و ماه رمضان که ماه نزول برکات است.

وی ادامه داد: روزه در این ۳ماه بسیار ثواب دارد، حتی اگر یک روز، روزه بگیرد.

خاتمی ادامه داد: افتخاری آفرینی جوانان خودمان را در ورزش و ششمین صعودمان را به جام جهانی تبریک می‌کنیم

وی افزود: موج ششم کرونا در راه است ما شهر قرمزی در کشور نداشتیم همه جا آبی شده بود اما دوباره شهرها قرمز و نارنجی شدند. رعایت دستور العمل‌های بهداشتی واجب است و بدانیم این قصه حق الناس است و کسی که ماسک نمی‌زند فکر نکند شجاع است بلکه این کار شما حق الناس است .

خطیب نماز جمعه بیان کرد: مسئله و قصه یمن فاجعه انسانی است و ائتلاف عبری و صعودی است. مدام مردم یمن را می‌زنند اینترنت شان را هم قطع کردند که دنیا متوجه نشود .

وی تاکید کرد: سازمان بین المللی خفه‌خون گرفته اند. انصارالله محکوم کردند اما متجاوزان را محکوم نکردند.

خاتمی تاکید کرد: مقاومت مردم مجاهد یمن باعث افتخار است ، عربستان می‌خواست ۲هفته ای یمن را بگیرد اما نزدیک ۸ سال است عربستان را عقب زده اند.

وی خاطر نشان کرد: به مردم یمن می‌گویم ما همراه شما هستیم.

وی ادامه داد: ۱۲ بهمن را در پیش داریم، چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی است. مطمئن باشید جز با عنایت خدا این انقلاب پیروز نمی‌شد دنیای استکبار از شاه حمایت می‌کرد، اما مقاومت شما باعث شد با مرگ بر شاه ، شاه برود. ۴۳ سال این انقلاب مانده است علی رغم همه توطئه‌های که وجود داشت.

خاتمی افزود: حضور در دفاع مقدس، انتخابات.های که در طول ۴۳ سال برگزار شد کار بزرگی است و خودش شکر نعمت است .

وی تاکید کرد: مهم‌ترین چیز تداوم انقلاب است . مقام معظم رهبری در ۱۹ دی تاکید کردند بر غیرت دینی خود بایستیم که تبلور خردورزی است. استقلال و مبارزه با فساد بی عدالتی از اصول انقلاب است، شما ۴۳ سال است که تسلیم نشدید .

خاتمی بیان کرد: در طول این ۴۳ سال هرچه توانست بر ما وارد کرد اما توانست موفق شود. آمریکا باید تمام تحریم ها بردارد نه این‌که لغو کند .

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره سفر اخیر رئیس جمهور به روسیه اشاره کرد ، گفت: سفر رئیس جمهور به روسیه از سفرهای کلیدی است؛ اما درباره این سفر پرفایده بی‌مهری شد. ۱۷ یا ۱۸ هدف در این سفر داشتند که به تمام آنها رسیدند.

وی تاکید کرد: قانون اساسی می‌گوید با تمام دنیا می‌توانیم بر اساس منافع متقابل ارتباط داشته باشیم و با رژیم صهیونیستی هیچ گاه ارتباط نخواهیم داشت و با آمریکا هم تا زمانی که آدم نشده، رابطه نخواهیم داشت. کسانی که می‌گویند ما با دنیا رابطه نداریم، گویا تمام دنیا را آمریکا می‌دانند!

وی خاطرنشان کرد: اولویت سیاست خارجی ما همسایگان هستند؛ ما ۱۵ همسایه با ظرفیت‌های فراوان داریم که می‌توانیم با ارتباط قانونی و عادلانه، مشکلاتمان را حل کنیم.

وی افزود: اینکه می‌گویند رئیس جمهورمان را به درستی تحویل نگرفتند، حرف درستی نیست؛ مجلس دوما در این ایام تعطیل بود، اما به گفته مسئولان آن، پای سخنرانی آیت‌الله رئیسی در دوما بیش از ۴۰۰ نفر آمدند و دائما ایشان را تشویق کردند و در عرصه‌های دیگر هم احترام ایشان را نگه داشتند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آفرین بر این رئیس جمهور مردمی، بانشاط و انقلابی که از کرملین به کرمان می‌رود و به مناطق محروم و سیل‌زده سرکشی می‌کند.