آمریکا از آزادی تعدادی از بهائیان زندانی در ایران استقبال کرد؛ تداوم نگرانی‌ها نسبت به سرکوب پیروان این اقلیت مذهبی

15/05/2020 05:46:00 ب.ظ

#آمریکا از آزادی تعدادی از بهائیان زندانی در #ایران استقبال کرد؛ تداوم نگرانی‌ها نسبت به سرکوب پیروان این #اقلیت_مذهبی

آمریکا, ایران

آمریکا از آزادی تعدادی از بهائیان زندانی در ایران استقبال کرد؛ تداوم نگرانی‌ها نسبت به سرکوب پیروان این اقلیت_مذهبی

سفیر ایالات متحده در امور آزادی بین المللی مذهبی ضمن ابراز خشنودی از آزادی برخی شهروندان بهایی در ایران ، درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی با این اقلیت مذهبی ابراز نگرانی کرد.\r\n سم براونبک روز پنجشنبه

مشاهده نظراتچاپسفیر ایالات متحده در امور آزادی بین المللی مذهبی ضمن ابراز خشنودی از آزادی برخی شهروندان بهایی در ایران، درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی با این اقلیت مذهبی ابراز نگرانی کرد.سم براونبک روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت در یک نشست خبری ویژه در واشنگتن گفت: «ایران تعدادی از بهائیان را از زندان آزاده کرده است و من خیلی خشنودم که آنها تمایل به این کار داشتند و آن را انجام دادند.»

وی افزود، با این حال بهائیان در ایران، و متاسفانه در برخی کشورهای دیگر جهان، تحت آزار و اذیت‌های شدیدی قرار دارند.کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی پیشتر در اوایل اردیبهشت ماه درگزارش سالانه خودبار دیگر نسبت به وضعیت آزادی‌های دینی و مذهبی در ایران ابراز نگرانی کرده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

بهائیان جاسوسان اسرائیل غاصب هستند. چه نگرانی هایی داره این دولت آمریکا ، البته تعجبی هم نداره

هفت‌خوان ثبت‌نام خودرو در ایران؛ از احراز هویت تا ترافیک سایت

۳۰ سال بعد از جنگ ستاره سرخ و دینامو زاگرب در زمین فوتبال۳۰ سال قبل در چنین روزی مسابقه فوتبال بین تیم‌های ستاره سرخ بلگراد و دیناموزاگرب به یک جنگ واقعی بدل شد.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از 4 میلیون و 400 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از 4 میلیون و 400 هزار نفر رسید

بیش از 100 واکسن کرونا در حال تولید استمتخصص فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی گفت: بیش از 100 واکسن کرونا در حال تولید است و چندین مورد در کارآزمایی‌های بالینی قرار دارند، اما متخصصان بر دشواری‌های یافتن واکسن‌های موثر در برابر کروناویروس‌ها تاکید کردند. این مسیر در دست ما و وظیفه همه است تا تمامی فعالیت‌ها را تعطیل کنیم و همه‌گیری را متوقف کنیم.

پنتاگون: پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوریه از تقسیم قدرت با عرب‌ها خودداری می‌کند

مورد جدید ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در تونس ثبت نشده استطی 4 روز گذشته هیچ مورد جدید ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در تونس ثبت نشده است. - خبرگزاری آناتولی

اشتراک مشاهده نظرات چاپ سفیر ایالات متحده در امور آزادی بین المللی مذهبی ضمن ابراز خشنودی از آزادی برخی شهروندان بهایی در ایران، درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی با این اقلیت مذهبی ابراز نگرانی کرد.شهروندخبرنگار تصمیم گرفتند با کادوهای نقدی عروسی خود و پس اندازشان، پیش‌پرداخت خرید یک خودرو را بدهند و برای بقیه آن هم که موقع تحویل باید بپردازند، روی وام ازدواج‌شان حساب کرده‌اند.Aa تنها ده دقیقه تا شروع مسابقه ستاره سرخ بلگراد و دیناموزاگرب باقی مانده بود که اولتراهای کروات، طرفداران تیفوسی دینامو زاگرب حصارهای فلزی ورزشگاه را شکستند و به زمین هجوم آمدند.13.

سم براونبک روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت در یک نشست خبری ویژه در واشنگتن گفت: «ایران تعدادی از بهائیان را از زندان آزاده کرده است و من خیلی خشنودم که آنها تمایل به این کار داشتند و آن را انجام دادند.» وی افزود، با این حال بهائیان در ایران، و متاسفانه در برخی کشورهای دیگر جهان، تحت آزار و اذیت‌های شدیدی قرار دارند. شرایط عجیبی برای ثبت‌نام در نظر گرفته بودند که خدا را شکر خانم من همهٔ آن‌ها را داشت و قرار شد که ماشین را به نام او ثبت‌نام کنیم. کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی پیشتر در اوایل اردیبهشت ماه در گزارش سالانه خود بار دیگر نسبت به وضعیت آزادی‌های دینی و مذهبی در ایران ابراز نگرانی کرده بود. آن زمان هنوز جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی تکه تکه نشده بود. در بخش مربوط به ایران این گزارش سالانه، که روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت منتشر شده، آمده است که جمهوری اسلامی بیش از پیش اقلیت‌های مسلمان، به ویژه اهل سنت و دراویش، و همچنین پیروان ادیان و مذاهب دیگر، از جمله بهاییان و مسیحیان، را هدف قرار داده است. ثبت‌نام کننده باید بالای ۱۸ سال و دارای گواهی‌نامه رانندگی باشد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا ، نیز اوایل فروردین گفت: «نه تنها از سوریه، که از جمهوری اسلامی ایران هم خواسته‌ایم در این شرایط نه تنها شهروندان آمریکایی، بلکه تمامی کسانی که ناعادلانه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند.

این اقدامی بشردوستانه است و گذشته از این‌که این افراد غیرقانونی به زندان افتاده‌اند، در این شرایط اصل بشردوستی حکم می‌کند که از زندان آزاد شوند.» به گفته وی، سند فروش خودرو در رهن باقی خواهد ماند: «شرایط خودرو در بحث احتکار نیز مورد تاکید است. اما آن زمان کروات‌های استقلال طلب از هیچ خشونتی برای جدایی دریغ نمی‌کردند.» جدیدترین .