آمریکا از آزادی تعدادی از بهائیان زندانی در ایران استقبال کرد؛ تداوم نگرانی‌ها نسبت به سرکوب پیروان این اقلیت مذهبی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سفیر ایالات متحده در امور آزادی بین المللی مذهبی ضمن ابراز خشنودی از آزادی برخی شهروندان بهایی در ایران، درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی با این اقلیت مذهبی ابراز نگرانی کرد.\r\n سم براونبک روز پنجشنبه

سفیر ایالات متحده در امور آزادی بین المللی مذهبی ضمن ابراز خشنودی از آزادی برخی شهروندان بهایی در ایران، درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی با این اقلیت مذهبی ابراز نگرانی کرد.

سم براونبک روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت در یک نشست خبری ویژه در واشنگتن گفت: «ایران تعدادی از بهائیان را از زندان آزاده کرده است و من خیلی خشنودم که آنها تمایل به این کار داشتند و آن را انجام دادند.» وی افزود، با این حال بهائیان در ایران، و متاسفانه در برخی کشورهای دیگر جهان، تحت آزار و اذیت‌های شدیدی قرار دارند.بار دیگر نسبت به وضعیت آزادی‌های دینی و مذهبی در ایران ابراز نگرانی کرده بود.

در بخش مربوط به ایران این گزارش سالانه، که روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت منتشر شده، آمده است که جمهوری اسلامی بیش از پیش اقلیت‌های مسلمان، به ویژه اهل سنت و دراویش، و همچنین پیروان ادیان و مذاهب دیگر، از جمله بهاییان و مسیحیان، را هدف قرار داده است.فروردین گفت: «نه تنها از سوریه، که از جمهوری اسلامی ایران هم خواسته‌ایم در این شرایط نه تنها شهروندان آمریکایی، بلکه تمامی کسانی که ناعادلانه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بهائیان جاسوسان اسرائیل غاصب هستند.

چه نگرانی هایی داره این دولت آمریکا ، البته تعجبی هم نداره

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هفت‌خوان ثبت‌نام خودرو در ایران؛ از احراز هویت تا ترافیک سایت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۳۰ سال بعد از جنگ ستاره سرخ و دینامو زاگرب در زمین فوتبال۳۰ سال قبل در چنین روزی مسابقه فوتبال بین تیم‌های ستاره سرخ بلگراد و دیناموزاگرب به یک جنگ واقعی بدل شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از 4 میلیون و 400 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از 4 میلیون و 400 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیش از 100 واکسن کرونا در حال تولید استمتخصص فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی گفت: بیش از 100 واکسن کرونا در حال تولید است و چندین مورد در کارآزمایی‌های بالینی قرار دارند، اما متخصصان بر دشواری‌های یافتن واکسن‌های موثر در برابر کروناویروس‌ها تاکید کردند. این مسیر در دست ما و وظیفه همه است تا تمامی فعالیت‌ها را تعطیل کنیم و همه‌گیری را متوقف کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پنتاگون: پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوریه از تقسیم قدرت با عرب‌ها خودداری می‌کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مورد جدید ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در تونس ثبت نشده استطی 4 روز گذشته هیچ مورد جدید ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در تونس ثبت نشده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »