آمریکا از دستگیری یک «قاچاقچی ایرانی» به اتهام تلاش برای انتقال صدها کیلوگرم هروئین به ایالات متحده خبر داد

21/07/1400 06:00 ق.ظ

🔺 آمریکا از دستگیری یک «قاچاقچی ایرانی» به اتهام تلاش برای انتقال صدها کیلوگرم هروئین به ایالات متحده خبر داد ▪ بیانیه دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک این فرد را «یک قاچاقچی عمده هروئین» توصیف کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

بیانیه دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک این فرد را «یک قاچاقچی عمده هروئین» توصیف کرده است. آقای ویلیامز گفت، مالک بلوچ‌‌زهی، ۳۸ ساله، «از هزاران مایل دورتر» بدون آن که قدرت «ویران‌گر موارد به شدت اعتیاد آور» را در نظر‌ بگیرد تلاش داشت «حجم انبوهی» هروئین را به آمریکا قاچاق کند.

بیانیه دادستانی آمریکا می‌گوید بلوچ‌زهی یک قاچاقچی مواد مخدر مستقر در ایران است که به توزیع مت‌آمفتامین و نیز تولید و توزیع هروئین می‌پردازد. او در صورت گناهکار شناخته شدن ممکن است به دست کم ۱۰ سال حبس و حداکثر به حبس ابد محکوم شود. هر چند بنا بر بیانیه دادستانی، این قاضی است که درباره مجازات او تصمیم خواهد گرفت.

در این بیانیه همچنین آمده است که بلوچ زهی در یک مقطع درباره قاچاق ۴۰۰ کیلوگرم هروئین به آمریکا صحبت کرده بود و می‌خواست به استرالیا نیز مت‌آمفتامین قاچاق کند. در پایان این بیانیه تصریح شده است که موارد ذکر شده صرفا «اتهامات وارده است» و متهم، تا زمانی که مجرم بودن او اثبات شود، بیگناه قلمداد می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ب یاد برادران قاچاقچی سَپاه افتادیم بگو ببینیم بایدن و دولت فعلی آمریکا فَرض کُن برجام را مجددا رژیم شیعی آیت الله ها قبول کردند.چگونه میخواهی میلیاردها دلار ب رژیمی بدهی که حامی تروریست و از بزرگترین قاچاقچیان مواد مُخدر و دارای سازمان انقلابی سپاه پاسداران سرکوبگر میباشد.🤔😏 😯😯 خاک بر سر بیشعورش که اسم اجتماع تحصیلکرده ایران تو امریکا رو لکه دار کرد

نشست سه‌جانبه نمایندگان طالبان، اتحادیه اروپا و ایالات متحده در قطرهیات نمایندگی طالبان پس از نخستین دور گفت‌وگوها با ایالات متحده آمریکا در روز یکشنبه، امروز با نمایندگان اتحادیه اروپا و ایالات متحده نشست سه‌جانبه برگزار کرد. در این مذاکرات امریکا و اروپا میگویند همه چیز مطابق طرزالعمل پیش میرود ما در غیاب با شما هستیم و اقدامات بعدی را با پاکستان هم نوا میسازیم مردم از داد زدن ٫ شعار دیموکراسی ٫ حقوق زن و بیکاری خسته شده عادت میکنند شما تشویش نداشته باشید. خوش آمد گویی به تروریست های قندوز من بشتر از طالب از آروپایی ها و آمریکایی ها میترسم بخاطریکه این کشور ها دها کشور را بخاطر منافع شان در گیر جنگ کرده است. با این سیاست کثیف باید خلی از کشور ها همیشه در گیر جنگ باشد تا آنها بالای دنیا زور گویی کند.

مهندس نیروی دریایی آمریکا متهم به فروش اسرار زیردریایی هسته‌ای به یک کشور خارجی شدوزارت دادگستری ایالات متحده، اعلام کرد، یک مهندس نیروی دریایی این کشور و همسرش به اتهام تلاش برای فروش و انتقال اسرار زیردریایی هسته‌ای به یک کشور خارجی

طالبان: آمریکا به افغانستان کمک‌های بشردوستانه خواهد کرددر پایان نشست دو روزه نمایندگان طالبان و ایالات متحده در قطر، وزارت خارجه طالبان مدعی شده است که واشینگتن با ادامه‌ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان موافقت آمریکا اگر میخواست به بشر کمک کند بشر کارش به اینجا نمیرسید که دنیا پر از جنایتکارانی مثل تروریستهای طالبان باشد آمریکا تنها کمک میکند تامردم کشورهای مسلمان را که تنها پناه وامیدشان خدا بودرابه وسیله طالبهای هر کشور از خدا بی زار و نا امید کندحالا بروید و از آنها گدایی کنید حتما کمک های بشر دوستانه ی امریکا صدور بیشتر نیروهای داعش به افغانستان است و گرنه در این 20 سال چرا کاری نکرد؟ شما طالبان هم نشان دادید که مزدور امریکایید شک ندارم این کمک ها به دست مردم نخواهد رسید همه را خودتان با اطرافیانتان خواهید خورد BBC یک مقام آمریکایی به رویترز گفته که طالبان را تحت فشار قرار خواهیم داد تا به حقوق همه افغان‌ها از جمله زنان و دختران احترام بگذارند و یک دولت فراگیر با حمایت گسترده تشکیل دهند. مقامات آمریکایی تاکید می‌کنند که مذاکرات آنها با طالبان به معنی به رسمیت شناختن طالبان نیست

آمریکا حمله تروریستی به ترکیه را محکوم کردآمریکا: حملات برون مرزی به ترکیه متحدمان در ناتو را محکوم کرده و به خانواده‌ دو مامور پلیس جان باخته تسلیت می‌گوییم

جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۲۱ به سه اقتصاددان آمریکایی، کانادایی و هلندی مقیم آمریکا اهدا شدآکادمی سلطنتی علوم سوئد روز دوشنبه دیوید کارد، جوشا انگریست و گویدو ایمبنس را به عنوان برندگان جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد جزئیات بیشتر🔽 گور پدر نوبل سوئدیا و اون دوتا

یوسی کوهن: ایران به رسیدن به سلاح هسته‌ای نزدیک نیستادعای تازه یوسی کوهن رییس پیشین موساد: ایران به رسیدن به سلاح هسته‌ای نزدیک نیست. به لطف تلاش‌های بزرگ ما، از قبل نزدیک‌تر نشده است، به گمانم آن‌ها درخصوص کارهایی که انجام می‌دهند نسبت به قبل کمتر حمایت دارند به کوری چشم این حرامزاده ها خواهیم ساخت برو گمشو

این بیانیه می‌گوید بلوچ‌زهی، شهروند ایران، به دست مقامات کنیایی بازداشت شد و در تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۲۱ به آمریکا فرستاده شد. بلوچ‌زهی روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در دادگاه قاضی سارا نتبرن حاضر شد.

آقای ویلیامز گفت، مالک بلوچ‌‌زهی، ۳۸ ساله، «از هزاران مایل دورتر» بدون آن که قدرت «ویران‌گر موارد به شدت اعتیاد آور» را در نظر‌ بگیرد تلاش داشت «حجم انبوهی» هروئین را به آمریکا قاچاق کند.

بیانیه دادستانی آمریکا می‌گوید بلوچ‌زهی یک قاچاقچی مواد مخدر مستقر در ایران است که به توزیع مت‌آمفتامین و نیز تولید و توزیع هروئین می‌پردازد. او در صورت گناهکار شناخته شدن ممکن است به دست کم ۱۰ سال حبس و حداکثر به حبس ابد محکوم شود. هر چند بنا بر بیانیه دادستانی، این قاضی است که درباره مجازات او تصمیم خواهد گرفت.

در این بیانیه همچنین آمده است که بلوچ زهی در یک مقطع درباره قاچاق ۴۰۰ کیلوگرم هروئین به آمریکا صحبت کرده بود و می‌خواست به استرالیا نیز مت‌آمفتامین قاچاق کند.

در پایان این بیانیه تصریح شده است که موارد ذکر شده صرفا «اتهامات وارده است» و متهم، تا زمانی که مجرم بودن او اثبات شود، بیگناه قلمداد می‌شود.

مطالب مرتبط