آمریکا گروه‌ «انصار بیت‌المقدس»و«حسم» در مصر را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

26/10/1399 08:02 ق.ظ

آمریکا گروه‌ «انصار بیت‌المقدس»و«حسم» در مصر را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد العربية

شمال سینا و جنبش «حسم» اخوان المسلمین در مصر را در فهرست جهانی سازمان‌های تروریستی قرار داد.وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین افراد و شخصیت‌های مرتبط با گروه «حسم» اخوان المسلمین مصر شامل «علا السماحی» با تابعیت مصری مقیم در ترکیه که گمان می‌رود بنیانگذار این گروه باشد و همچنین یکی دیگر از رهبران این گروه به نام یحیی موسی کا ساکن ترکیه است را در لیست‌ جهانی تروریسم قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین افراد و شخصیت‌های مرتبط با گروه «حسم» اخوان المسلمین مصر شامل «علا السماحی» با تابعیت مصری مقیم در ترکیه که گمان می‌رود بنیانگذار این گروه باشد و همچنین یکی دیگر از رهبران این گروه به نام یحیی موسی کا ساکن ترکیه است را در لیست‌ جهانی تروریسم قرار داده است.

وزارت کشور مصر تاکید کرده که جنبش حسم در انفجار خودرو بمب‌گذاری شده‌ای که در اوت 2019 در مرکز قاهره به وقوع پیوسته و منجر به کشته شدن 20 تن شد، دست دارد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

العبریه ... ببین با چه ذوقی تحرکات اربابش رو منعکس میکنه ... حالا اگه قرار نمیداد چی میشد؟

17 کشته در پی حملات هوایی آمریکا به گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریهمسئولان آمریکایی جمعه 26 فوریه 2021 در گفتگو با خبرگزاری رویترز از حملات هوایی ایالات متحده آمریکا

در واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرددر واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرد مذاکرات طالبان و دولت افغانستان که با تلاش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، و به میزبانی قطر آغاز شد تاکنون به نتیجه ملموسی دست نیافته است

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اعلام آمادگی آمریکا برای شرکت در جلسه گروه P5+1 با ایرانسخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از آمادگی واشنگتن برای شرکت در نشست گروه P5+1 با ایران که توسط اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد، خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آمادگی آمریکا برای حضور در نشست گروه ۱+۵ با ایران؛ آیا واشنگتن عقب نشینی کرد؟آمریکا شب گذشته هم‌زمان با شتاب گرفتن رایزنی ها برای زنده نگه داشتن توافقنامه برجام، اعلام کرد که حاضر است دعوت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را برای شرکت در جلسه گروه۱+۵ با ایران برای رسیدن به راه حلی دیپلماتیک بپذیرد. به جای حرّافی و لفّاظی به برجام برگردید. امریکا اشتباه میکند باید در مقابل آخوند های تروریست تکفیری و جنایتکار با مشت آهنین جواب داد واشنگتن راهی به جز عقب نشینی ندارد با این اوضاع تنها راه ضربه زدن به ایران استفاده از چند ماه باقیمانده دولت لیبرال ها است نه جنگ می شود و نه مذاکره میکنیم

شمال سینا و جنبش «حسم» اخوان المسلمین در مصر را در فهرست جهانی سازمان‌های تروریستی قرار داد.

وزارت خزانه آمریکا پنج‌شنبه طی بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شده، اعلام کرد نام گروه «انصار بیت‌المقدس» وابسته به داعش در شمال سینا در شرق مصر را اضافه بر گروه «بازوهای مصر» موسوم به جنبش ««حسم» اخوان المسلمین در مصر را در فهرست جهانی سازمان‌های تروریستی قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین افراد و شخصیت‌های مرتبط با گروه «حسم» اخوان المسلمین مصر شامل «علا السماحی» با تابعیت مصری مقیم در ترکیه که گمان می‌رود بنیانگذار این گروه باشد و همچنین یکی دیگر از رهبران این گروه به نام یحیی موسی کا ساکن ترکیه است را در لیست‌ جهانی تروریسم قرار داده است.

«جنبش بازوهای مصر» موسوم به «حسم» در سال 2014 تشکیل شد و عملیات ترور و حملاتی را در قاهره پایتخت مصر و دلتای نیل به ویژه علیه نیروهای پلیس این کشور را بر عهده گرفت. به گفته مقامات پلیس مصر این جنبش متعلق به جماعت اخوان المسلمین است.

وزارت کشور مصر تاکید کرده که جنبش حسم در انفجار خودرو بمب‌گذاری شده‌ای که در اوت 2019 در مرکز قاهره به وقوع پیوسته و منجر به کشته شدن 20 تن شد، دست دارد.

بنا به گزارش‌های مقامات وزارت کشور مصر گروه «حسم» از نظر اداری و مالی وابسته به جماعت اخوان المسلمین، جناح محمد کمال است که این گروه را فرماندهی می‌کرده و در رویارویی با پلیس مصر کشته شده است.

به گفته مقامات پلیس مصر عملیات‌های گروه «حسم» در استان‌های مصر و نه در سینا به وقوع پیوسته که از جمله آن نصب کمین‌ها در قاهره و الجیزه برای اعلام حضور و درگیر کردن نیروهای امنیتی است.

این جنبش همچنین مسئولیت انجام عملیات‌های تروریستی و حملاتی به کمین‌ها را بر عهده گرفته و اعلام کرده که در ترور علی جمعه مفتی سابق مصر دست دارد.

از سویی پلیس مصر موفق شده 8 نفر از موسسان جنبش حسم را دستگیر کند که به طرح‌ریزی حمله و انجام اقدامات تروریستی به نفع جماعت اخوان المسلمین اعتراف کرده‌اند.

بنا به اعتراف‌های موسسان جنبش حسم، این گروه در تلاش برای ترور دستیار معاون کل و قتل چند تن از افسران پلیس مصر دست داشته است.

این گروه همچنین به منظور مستندسازی اقدام به تهیه فیلم و عکس از عملیات‌های خود کرده و آنها را در شبکه اجتماعی منتشر کرده‌اند.

به گفته مقامات امنیتی مصری جنبش حسم دارای هسته‌های خوشه‌ای است که از نظر تشکیلاتی با در ارتباط اند.

در همین راستا نیروهای امنیتی مصر موفق شدند صدها تن از اعضای گروه حسم را بازداشت کنند و به دنبال آن 304 متهم از عناصر این گروه به اتهام ارتکاب 14 فقره جرایم تروریستی و عملیات ترور به دادستانی نظامی این کشور ارجاع داده شده‌اند.