آمریکا و انگلیس به دنبال جذب نخبگان هستند/ ناکارآمدی‌ در کشور امروز بیشتر نمود پیدا کرده است

18/10/1400 01:49:00 ب.ظ

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا: آمریکا و انگلیس به دنبال جذب نخبگان هستند/ ناکارآمدی‌ در کشور امروز بیشتر نمود پیدا کرده است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره خروج ژن نخبگی از کشور گفت: در سند انگلستان، چشم اندازی وجود دارد مبنی بر اینکه ما باید آهن ربای جذب نخبگان دیگر کشورها باشیم؛ این موضوع به خصوص در مورد نخبگان کشور ما وجود دارد. وی در ادامه با اشاره به تلاش آمریکا برای جذب نیروهای کارآمد از سراسر دنیا گفت: در سال ۲۰۱۶، NSF در آمریکا، گزارشی را مطرح کرد مبنی بر اینکه اکنون که آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی در کشورها مطرح شده و مورد توجه قرار گرفته است، ما باید برای برتری...

وی در ادامه با اشاره به تلاش آمریکا برای جذب نیروهای کارآمد از سراسر دنیا گفت: در سال ۲۰۱۶، NSF در آمریکا، گزارشی را مطرح کرد مبنی بر اینکه اکنون که آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی در کشورها مطرح شده و مورد توجه قرار گرفته است، ما باید برای برتری جهانی، نیروهای کارآمد را از سایر کشورها و همچنین جوامع مختلف جذب کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انگلیس معتقد است باید آهن ربای جذب نخبگان باشد و آنها را به کشور خود جذب کنند، گفت: در سند انگلستان، چشم اندازی وجود دارد مبنی بر اینکه ما باید آهن ربای جذب نخبگان دیگر کشورها باشیم؛ این موضوع به خصوص در مورد نخبگان کشور ما وجود دارد.، اما به طور کلی مساله مهاجرت منحصر به کشور ما نمی‌شود.

طهرانچی گفت: موضوع عنوان شده، بحثی است که توسط آن سعی می‌کنند، در جوان ایرانی بذر ناامیدی بکارند زیرا جوانان و نخبگان ایرانی می‌توانند در جهان موثر باشند، شهید حاج قاسم سلیمانی از افرادی بود که موثر واقع شد، از این رو این افراد با همه ابزارها مورد هجمه قرار گرفتند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

اعتراضات قزاقستان؛ ادامه تیراندازی شبانه در آلماتی، توکایف: نظم به کشور بازگشته استدر حالی که رسانه‌های محلی شامگاه پنجشنبه از ادامه تیراندازی در خیابان‌های مرکزی آلماتی، پایتخت خبر می‌دهند، قاسم ژمات توکایف می‌گوید نظم به این کشور بازگشته است.

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی

آمریکا:‌ اگر به زودی درباره «برجام» به تفاهم نرسیم راه متفاوتی را در پیش می‌گیریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه در دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته‌ای، پیشرفت مختصری حاصل شده هشدار داد، اگر به زودی واشینگتن و

مقام مسئول: محموله کیوی از امارات به هند رفته بود، در امارات به قرنطینه اهمیت نمی‌دهندمدیر سازمان حفظ نباتات ایران روز جمعه ضمن اشاره به این که مسئله صادرات کیوی به هند حل شده، دلیل مرجوع شدن محموله کیوی ایران از این کشور را «نبود قرنطینه در امارات» اعلام کرد.

کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر🔺کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر اپلیکیشن ماسک وابسته به وزرات بهداشت ایران با صدور اطلاعیه ای هشدار داده است که گونه امیکرون ویروس کووید-۱۹ می‌تواند کشور را با «موج سهمگین ششم» مواجه کند.