آمریکا اخبار آزادسازی احتمالی پول‌های ایران و هر گونه گشایش در مذاکرات را نادرست خواند

26/01/1401 12:10:00 ب.ظ

وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه، ۲۵ فروردین، رسما تمام گزارش‌ها از آزادسازی احتمالی پول‌های بلوکه‌شده ایران در خارج را کذب خواند و هر گونه گشایشی در روند احیای برجام را رد کرد.

وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه، ۲۵ فروردین، رسما تمام گزارش‌ها از آزادسازی احتمالی پول‌های بلوکه‌شده ایران در خارج را کذب خواند و هر گونه گشایشی در روند احیای برجام را رد کرد. روز ۲۲ فروردین‌ماه نیز سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، اخبار مربوط به سفر «یک هیئت ارشد» به تهران و آزادسازی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران را تایید کرده بود.

آن‌ طور که ایرنا خبر داده، قرار است هفت میلیارد دلار «به طور انتقال بانکی به حساب‌های ایران واریز» شود. این خبرگزاری این اتفاق را نشانه‌ای از «باز شدن تدریجی محدودیت‌های بانکی علیه ایران» توصیف کرده بود.

علاوه بر کره جنوبی، ایران از عراق نیز بابت فروش انرژی طلبکار است، اما هر دوی این کشورها به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه تهران بدهی خود را در بانک نگه داشته و منتظر چراغ سبز آمریکا هستند. علاوه بر پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی، مقام‌های دولت ایران پیشتر از انسداد سه میلیارد دلار در ژاپن، پنج میلیارد دلار در عراق، بیست میلیارد دلار در چین و ۱.۶ میلیارد دلار نیز در لوکزامبورگ خبر داده بودند.

علاوه بر این‌ها، روزنامه فرهیختگان، چاپ تهران، نیز روز ۱۸ فروردین گزارش داده بود که مذاکراتی انجام شده است که در ازای آزادی سیامک نمازی، محمدباقر نمازی و مراد طاهباز، سه زندانی دو و سه‌‌تابعیتی، مبلغ ۷ میلیارد پول ایران آزاد شود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

«توافق اولیه» در زمینه آزادسازی پول‌های ایران در یک بانک خارجیوزیر خارجه ایران از «توافق اولیه» بر سر نحوه آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران در یکی از «بانک‌های خارجی» خبر داد. آقاجان تورا به جد جورج واشنگتن پولای ای مردم نگون‌بخت دست ای لاشخورها بی ناموس نده

سفیر فلسطین در آنکارا: حال‌وهوای ماه رمضان در ترکیه را دوست دارمسفیر فلسطین در آنکارا در وصف فضای ماه رمضان در ترکیه گفت حال و هوای روزهای ماه رمضان در این جا من را به یاد آداب و رسوم کشورم می‌اندازد. - خبرگزاری آناتولی

غیرنظامیان در اردوگاه‌های ادلب، ماه رمضان را در فقر می‌گذرانندغیرنظامیان در اردوگاه‌های ادلب، ماه رمضان را در فقر می‌گذرانند غیرنظامیانی که در اردوگاه های استان ادلب در شمال غرب سوریه زندگی می کنند، رمضان دیگری را در فقر و دور از خانه های خود و با هزینه‌های بالای زندگی سپری می‌کنند.

توافق بر سر آزادسازی مطالبات مالی ایران در یکی از بانک‌های خارجیوزیر امور خارجه گفت: توافقی در خصوص آزادسازی مطالبات مالی ما در یکی از بانک‌های خارجی به دست آمده است.

ریابکوف: آمریکا گفت‌وگوهای امنیتی با روسیه را رد کرده استمعاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو با تلاش‌های غرب برای کند کردن عملیات نظامی در اوکراین مقابله خواهد کرد.

هشدار آمریکا به کشورهایی که تحریم‌ها علیه روسیه را جدی نگرفته‌اندوزیر خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به کشورهایی مانند چین و همچنین نهادهایی که تحریم‌ها علیه روسیه را جدی نگرفته‌آند، هشدار داد.