آمریکا: اگر ایران با آژانس همکاری نکند شورای حکام جلسه فوق‌العاده تشکیل می‌دهد

05/09/1400 09:18:00 ق.ظ

نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه شورای حکام، با توجه به موضوع نصب دوربین‌های آژانس در سایت کرج و ادعای عدم همکاری ایران با آژانس در این زمینه، خواستار همکاری بیشتر ایران با آژانس شد.

نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه شورای حکام، با توجه به موضوع نصب دوربین‌های آژانس در سایت کرج و ادعای عدم همکاری ایران با آژانس در این زمینه، خواستار همکاری بیشتر ایران با آژانس شد. در بیانیه‌ای از آمریکا در جلسه شورای حکام آژانس آمده است: اگر عدم همکاری ایران فورا برطرف نشود، شورای حکام گزینه‌ای پیش رو نخواهد داشت مگر پیش از پایان سال جاری جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل دهد تا به این بحران بپردازد.

این بیانیه می‌افزاید، «به ویژه‌» نصب دوباره دوربین‌های آژانس در سایت کرج مد نظر است. رافائل گروسی مدیرکل آژانس روز چهارشنبه گفت، نمی‌داند سایت کرج هنوز فعال است یا نه و زمان برای رسیدن به یک توافق رو به پایان است.

به گزارش ایسنا،‌ بیانیه آمریکا درباره روابط ایران و آژانس در شورای حکام در پی این مطرح می‌شود که گروسی در بخشی از سخنان آغازینش در جلسه شورای حکام که روز چهارشنبه برگزار شد، گفت: برخلاف توافقی که میان آژانس و ایران در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱ انجام شد،‌ عدم دسترسی به سایت کرج به معنای این بوده است که احیای دیده‌بانی و نظارت در تمامی تاسیسات و محل‌های مرتبط با برجام نمی‌تواند به تمامی انجام شود. این موضوع به طور جدی بر توان آژانس بر تداوم وقوف بر [فعالیت‌ها در] این سایت که تا حد زیادی برای بازگشت به برجام ضروری دانسته شده، اثر می‌گذارد. headtopics.com

یا خدا

خیلی هم عالی! دستشون هم درد نکنه! فقط قول بدن اینبار به جای تحریم‌هایی که عموم مردم رو تحت فشارهای غیرقابل تحمل قرار می‌ده، هوشمند و نقطه‌ای هدف بگیرند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

گزارش گروسی به شورای حکام آژانس: مذاکراتم با ایران درباره مسائل پادمانی باقی‌مانده بی‌نتیجه بودرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آغاز نشست امروز(چهارشنبه) شورای حکام آژانس گفت: «علیرغم تلاش‌های من، این مذاکرات و رایزنی‌های گسترده برای رسیدگی به مسائل پادمان‌های باقی‌مانده ایران که در دو گزارش به تفصیل شرح داده شد، بی‌نتیجه بود.» من نمیدونم چقدر باید برینن به اینا تا بفهمن جمهوری اسلامی با هیشکی نمیتونه کنار بیاد، توی عصر سیاستمدارهای بی‌عرضه زندگی میکنیم که از پس ۴ تا آخوند دوزاری برنمیان این انرژی فقط شده مایه ی گروگان گیری ملت. چرا هیچکس نمیگه مشکل چیه؟ ما مردم تا کی باید گروگان حل مساله اتمی بمونیم؟ تا کی میخواهید برای ما مردم هزینه درست کنید؟ از این هزینه درست کردن چه نفعی میبرید؟ سوال ساده است اما ظاهرا جواب آن به هزار توی سیاست جمهوری اسلامی ربط دارد.

شکست در تهران، اختلاف در وین؛ رابطه ایران و آژانس به کجا می‌رسد؟

امیرعبداللهیان: پیگیر صدور بیانیه مشترک با آژانس در اولین فرصت هستیموزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، امروز در یک گفتگوی برخط، در مورد گسترش روابط دوجانبه، تحولات افغانستان و مذاکرات برجام برای لغو تحریم های غیر قانونی رژیم آمریکا علیه ملت ایران تبادل نظر کردند.

معاون وزیر خارجه ایران با مقامات اماراتی دیدار و گفت‌و‌گو کرد🔺معاون وزیر خارجه ایران با مقامات اماراتی دیدار و گفت‌و‌گو کرد ▪️خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی، «وام»، گزارش داد که علی باقری‌کنی، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران، روز چهارشنبه در سفر به امارات با مقامات ارشد آن کشور دیدار کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

تجدید عهد آمریکا برای مقابله با «خشونت جنسیتی» با تاکید بر وضعیت زنان و دختران🔺تجدید عهد آمریکا برای مقابله با «خشونت جنسیتی» با تاکید بر وضعیت زنان و دختران آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، هر گونه خشونت افراد علیه یکدیگر بر اساس جنسیت را محکوم کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: دروغهایی از نوع آمریکایی هرنوع خشونتی یا فقط خشونت مرد به زن ؟ خشونت کلامی زن به مرد از دید این متمدنها حلاله

نماینده آمریکا در آژانس: اگر ایران همکاری نکند، شورای حکام در جلسه فوق‌العاده به «بحران» رسیدگی می‌کندنمایندهٔ ایالات متحده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت به رغم فعالیت‌های مستمر مدیرکل آژانس، ایران به پرسش‌ها از جمله در مورد سه سایت اعلام نشده که مواد هسته‌ای در آن یافت شده، بیش از دو سال است که پاسخ نداده است. آژانس بین المللی اتمی یک سیرک است و کارایی عملیاتی علیه رژیم های یاغی را نداشته و ندارد.‌نمونه در گذشته کره شمالی پاکستان .. شورای امنیت کارایی خود را از دست داده و محل تَقابل بلوک های قُدرت شُده. ننگ آور است👎🏻 شَواهد نشان میدهد ک رژیم پازل های اَتمی را در حال تکمیل میباشد. سَر جنگی موشک‌ مخصوص اتمی و اَدوات الکترونیکی آن را هنوز مُشکل دارند و تست نکرده اند اما باقی پازل ها تکمیل شُده.اینکه میگویند رژیم چند سال دیگر با سَلاح اَتمی فاصله دارد نَشان از ناآگاهی میباشد. آنچه مسلم است، تا زمانی که بایدن و تیمش رویکرد کنونی را حفظ کنند، آیت الله‌های تبهکار هم، به حرکت در مسیر خواسته‌های حداکثری، تنش‌ آفرینی و مذاکره برای مذاکره و اتلاف وقت تا رسیدن به هدف نهایی خود را ادامه خواهد داد.