آمریکا برای پناهجویان مرز جنوبی دادگاه‌های سیار مرزی به راه می‌‌اندازد

20/06/1398 09:01:00 ب.ظ

آمریکا برای پناهجویان مرز جنوبی دادگاه‌های سیار مرزی به راه می‌‌اندازد دولت پرزیدنت ترامپ آماده راه اندازی دادگاه های سیار در مناطق مرزی است تا رسیدگی به ده ها هزار پرونده متقاضیان پناهجویی که در مکزیک منتظر هستند را سرعت بخشد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دولت پرزیدنت ترامپ آماده راه اندازی دادگاه های سیار در مناطق مرزی است تا رسیدگی به ده ها هزار پرونده متقاضیان پناهجویی که در مکزیک منتظر هستند را سرعت بخشد. این جلسات به طور صدای آمریکا - دولت پرزیدنت ترامپ آماده راه اندازی دادگاه های سیار در مناطق مرزی است تا رسیدگی به ده ها هزار پرونده متقاضیان پناهجویی که در مکزیک منتظر هستند را سرعت بخشد. این جلسات به طور کامل از طریق کنفرانس‌‌های ویدئویی برگزار می شود.

مقام های آمریکا می گویند قرار است این دادگاه ها کار خود را دوشنبه در «لاردو» در ایالت تگزاس آغاز کنند. انتظار می رود دادگاه دیگری هم به زودی در «براونسویل» در «ریو گراند ولی»، پرترددترین گذرگاه مرزی عبورهای غیرقانونی، راه اندازی شود.

دولت ترامپ سیاست «ماندن در مکزیک» در «سن دیگو» را در ماه ژانویه ارائه کرد و بعدتر آن را به «ال پاسو» تعمیم داد، اما جلسات دادگاه در آنجا در ساختمان‌‌های بزرگ و معمولا با حضور قاضی برگزار می شود. سیاست مجبور کردن خانواده ها و کودکان پناهجو به ماندن در شهرهای مرزی پرخشونت در مکزیک، که انتقادهایی را نیز به دنبال داشته، بخش محوری واکنش ایالات متحده به افزایش وسیع خانواده های پناهجو به خصوص از آمریکای مرکزی بوده است. headtopics.com

مکزیک بر مبنای توافق ۷ ژوئن اجازه گسترش سریع این برنامه را دست کم به طور موقت داد تا پرزیدنت ترامپ به تهدیدش مبنی بر افزایش تعرفه های تجاری عمل نکند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

واکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بودواکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بود فراخوان تحریم رفتن به استادیوم از سوی وزرشکاران ایرانی

ایران آمریکا را به نقض پیمان منع گسترش سلاح های اتمی متهم کردجمهوری اسلامی ایران، ایالات متحده را به نقض پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان پی تی) متهم کرده است. همزمان وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به اظهارات روز گذشته نخست وزیر اسراییل، آن سخنان را 'نمایش جدید' اسراییل نامیده است.

انتقاد تخت‌روانچی از عدم تمایل آمریکا به تصویب معاهده منع آزمایش‌های هسته‌اینماینده ایران در سازمان ملل: عدم تمایل آمریکا برای تصویب معاهده منع آزمایش‌های هسته‌ای و قصد این کشور برای انجام آزمایش‌های هسته‌ای بیشتر، با اسناد بین‌المللی و در راس آنها ان پی تی مغایرت دارد ایران آماده است تا به تحقق هدف مهم خلع سلاح هسته‌ای کمک کند

هشدار مقامات هنگ کنک به معترضان: از آمریکا کمک نخواهیددیروز فعالان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ مقابل کنسول‌گری آمریکا در هنگ‌ کنگ تجمع کردند و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا از آنها حمایت کند. معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود 'رئیس جمهور ترامپ، لطفاً هنگ کنگ را نجات دهید'. رئیس اجرایی هنگ کنگ به فعالان سیاسی هشدار داد که از آمریکا کمک نخواهند.

یک مهندس ایرانی‌‌تبار به فهرست «نوآورترین رهبران آمریکا» مجله فوربز راه یافتیک مهندس ایرانی‌‌تبار به فهرست «نوآورترین رهبران آمریکا» مجله فوربز راه یافت سیف الله قاسمی، مدیر عامل شرکت بین المللی نفت و گاز «ایر پراداکتز» (به انگلیسی: Air Products) در رتبه هشتاد و یکم این فهرست قرار گرفته است.

هشدار آمریکا به امارات: مراقب معامله با ایران باشید | DW | 09.09.2019معاون مالی خزانه‌داری آمریکا به امارات رفته تا بانک‌ها و شرکت‌های حمل و نقل این کشور را به قطع همکاری با ایران فرابخواند. سیگال مندلکر خطر تحریم‌ را به اماراتی‌ها گوشزد کرده است.