آمریکایی‌ها می‌دانند طرح فشار حداکثری به ملت ایران دیگر جواب نمی‌دهد

جهانگیری: *منطقه ما حساس شده و مجموعه‌ای از باروت در منطقه جمع شده است *باید بسیار هوشیار و مواظب باشیم *آمریکایی‌ها می‌دانند طرح فشار حداکثری به ملت ایران دیگر جواب نمی‌دهد

01/10/2019 12:54:00 ب.ظ

جهانگیری: *منطقه ما حساس شده و مجموعه‌ای از باروت در منطقه جمع شده است *باید بسیار هوشیار و مواظب باشیم *آمریکایی‌ها می‌دانند طرح فشار حداکثری به ملت ایران دیگر جواب نمی‌دهد

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وضعیت منطقه غرب آسیا، گفت: امروز منطقه ما منطقه‌ای حساس شده و به تعبیری مجموعه‌ای از باروت در این منطقه جمع ‌شده است که هر لحظه امکان اشتعال آن وجود دارد؛ به همین دلیل باید هوشیار و مواظب باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نهضت عاشورا احیاگر ارزش‌های انسانی و الهام‌بخش همه حرکات آزادی‌خواهی، عدالت طلبی، اصلاح امور جامعه و نجات بشریت بوده است، خاطرنشان کرد: نقش تاریخی و مذهبی اربعین در فرهنگ شیعه همراه با حماسه عاشورا و یادآور پیام عاشوراست؛ اربعین به تعبیری یادآور آزادگی، عدالت طلبی و ایستادگی در برابر ستم است و به همین دلیل نیز علمای بزرگ همواره اصرار داشته‌اند که راهپیمایی اربعین حتی با وجود فشارهایی که وارد می‌شود، برگزار و به نسل‌های بعدی منتقل شود.

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی اربعین حسینی طی سال‌های اخیر، گفت: آنچه امروز اربعین را برجسته و آن را به یک منظومه فرهنگی اجتماعی و حتی سیاسی مبدل کرده است پیام‌هایی است که این مراسم به مردم دنیا منتقل می‌کند؛ در این مراسم گروه‌های اجتماعی مردم با ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف و همچنین نسل‌های قدیم و جدید و ایرانی و غیر ایرانی و حتی شیعه و غیر شیعه در کنار هم قرار می‌گیرند و با گفتار و رفتار پسندیده خود درس آزادگی و مقاومت را یادآوری می‌کنند.

جهانگیری ادامه داد: امروز اربعین به نمادی تبدیل شده که انتقال‌دهنده پیام‌های مهمی به دنیاست؛ چنین نماد، جمع و حرکتی حتما نیازمند آن است که با تلاش و فعالیت عده‌ای ماندگار شود. در این زمینه اهمیت قلم، رسانه و هنر بیش از پیش احساس می‌شود.وی تاکید کرد: انسان‌های فوق‌العاده از ذهن و استعدادشان برای به تصویر کشیدن صحنه‌های مختلف استفاده می‌کنند. در این راستا کار قلم، رسانه و هنرمندان این است که صحنه‌های زیبایی که در راهپیمایی اربعین خلق می‌شود را با ذوق و استعداد خود به تصویر بکشاند؛ چرا که این تصاویر به برقراری پلی میان ارزش‌ها و سرمشق‌های عاشورا با زندگی روزمره مردم منجر می‌شود. headtopics.com

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: آنچه که امروز بر عهده نخبگان و اهل فرهنگ است این است که تلاش کند تصاویر دقیقی از راهپیمایی اربعین حسینی به دنیا منتقل کند؛ چرا که این روزها حتما قلم‌ها و ذهن‌های ناسالمی وجود دارد که در تلاش هستند تصویر نادرستی از این حرکت منتقل کنند. در این شرایط رسالت انسان‌های مسئول، تلاش برای انتقال تصویر صحیحی است که گویای عظمت اسلام، شیعه، صلح طلبی و عدالت خواهی جامعه اسلامی و همچنین فداکاری و مقاومت جامعه اسلامی است.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در ادامه با اشاره به برگزاری پنج دوره جایزه جهانی اربعین از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از اقدامات این سازمان تقدیر و تشکر کرد.معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به حضور هر ساله خود در مراسم راهپیمایی اربعین، گفت: من طی سال‌های اخیر که مسئولیت داشته‌ام هر ساله توفیق حضور در راهپیمایی اربعین را پیدا کرده‌ام؛ این حضور من نیز دلایل متعددی داشته است.

جهانگیری گفت: مراسم راهپیمایی اربعین حسینی مراسمی استثنائی در بین همه کشورهای دنیاست؛ چرا که در این مراسم جمعیتی میلیونی از یک کشور در مدتی کوتاه و محدود به کشوری دیگر می‌روند؛ ممکن است گفته شود سالانه چند میلیون ایرانی به کشورهای مختلف و مقاصد گردشگری گوناگون سفر می‌کنند، اما اینکه در یک دوره 10 یا 20 روزه چند میلیون ایرانی از مرزهای زمینی به کشور همسایه سفر می‌کنند و باز می‌گردند اتفاقی استثنائی است و به این معناست که دولت زمینه ساز چنین حرکتی بوده است.

وی تصریح کرد: دولت باید به گونه‌ای نشان دهد که همواره در کنار مردم حضور داشته و این حضور به ویژه در سال‌هایی که مقداری وضعیت امنیتی عراق نگران کننده بود و داعش تا جاهایی جلو آمده بود احساس می‌شد؛ بالاخره مردمی که در آن ایام جهت حضور در مراسم اربعین به عراق می‌رفتند دغدغه امنیت داشتند و باید مطمئن می‌شدند که دولت در این مرحله نیز در کنار آنهاست. headtopics.com

نامه بیش از ۶۰ زندانی سیاسی و عقیدتی سابق درباره بازداشت‌شدگان خوزستان المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی خامنه‌ای: ستاد ملی کرونا تعطیلی دو هفته‌ای کشور را بررسی کند | DW | 02.08.2021

معاون اول رئیس جمهور تقدیر و تشکر از مردم و دولت عراق به دلیل میزبانی خوب از زائران مراسم اربعین حسینی را از دیگر دلایل حضور هر ساله خود در این مراسم عنوان کرد و گفت: دولت و مردم عراق کاری بسیار بزرگ و استثنائی در میزبانی از زائران اربعین حسینی انجام می‌دهند. زمانی این راهپیمایی توسط خود عراقی‌ها انجام می‌شد، اما امروز عراق میزبان میلیون‌ها زائر از کشورهای شرق آسیا تا آمریکاست. دولت و مردم عراق کاری استثنائی انجام می‌دهند و با وجود فشارهایی که به آنها وارد می‌شود، میزبان خوبی در مراسم اربعین هستند. در این راستا جمهوری اسلامی ایران باید با زبانی مهمتر از برقراری تماس تلفنی، از دولت و ملت عراق تشکر کند؛ ما باید به نوعی در این مراسم حضور می‌یافتیم و اعلام تشکر مجموعه نظام، رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران از میزبانی مردم و دولت عراق را انجام می‌دادیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: هیچ کس شاید تصور نداشت دو کشوری که هشت سال با یکدیگر جنگیده‌اند به جایی برسند که اگر زائران ایرانی دعوت عراقی‌ها را برای پذیرایی در مراسم اربعین نپذیرند، مردم عراق از آنها ناراحت شوند؛ عراقی‌ها در این مراسم اصرار می‌کنند که راهپیمایان به خانه آنها بروند و پذیرایی شوند. آنها حتی برای ماساژ دادن پای زائران نیز به آنها اصرار می‌کنند. لذا باید همواره از دولت و مردم عراق برای میزبانی مراسم راهپیمایی اربعین تشکر کنیم. همچنین باید از ملت ایران نیز که در این مراسم حضور می‌یابند و شکوه و عظمت ملت ایران را به نمایش می‌گذارند تشکر کنیم.

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه کشور در شرایط حساس و خطیری قرار دارد و تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ما وضع شده و آمریکایی‌ها به تعبیر خودشان فشاری حداکثری به ملت ایران تحمیل کرده‌اند اظهار کرد: منطقه ما تبدیل به منطقه‌ای حساس شده و به تعبیری مجموعه‌ای از باروت در این منطقه جمع شده که هر لحظه امکان اشتعال آن وجود دارد. در همین راستا باید بسیار هوشیار و مواظب باشیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران طرح فشار حداکثری آمریکا را با همت ملت و رهبری مقام معظم رهبری تقریبا به شکست کشاند و آمریکایی‌ها می‌دانند که دیگر این طرح جواب نمی‌دهد، گفت: از اربعین، عاشورا و مراسم‌هایی از این دست درس‌هایی می‌گیریم که باید برای به شکست کشاندن توطئه‌های دشمنان آنها را به کار ببریم؛ همدلی، هم زبانی، ایستادگی و مقاومت و درس تاب آوری در برابر فشارها از جمله درس‌هایی است که از اربعین اباعبدالله الحسین (ع) می‌آموزیم. تا دوران فعلی را با همدلی پشت سر بگذاریم. headtopics.com

وی در پایان ادامه داد: مطمئنا جمهوری اسلامی ایران امروز با شرایط منطقه و همچنین شرایطی که آمریکایی‌ها و هم پیمانان آنها در منطقه پیدا کرده‌اند می‌تواند با سربلندی از این حادثه بیرون بیاید. امروز نیازمندیم که در داخل انسجام، وحدت و هم زبانی جدی داشته باشیم.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

فشار حداکثری که به تو نمیاد

خداوند آمریکایی‌ها را به آب‌های ایران کشاند تا اقتدار کشورمان هویدا شودجانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معتقد است که خداوند آمریکایی‌ها را به آب‌های ایران کشاند وآنها را در مقابل نیروهای آماده و مقتدر کشورمان قرار داد تا اقتدار ایران و تحقیر قدرت دفاعی آمریکایی‌ها را شاهد باشیم.

حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ به بالای 50 درصد رسیدحمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ به بالای ۵۰ درصد رسید یک نظرسنجی جدید نشان داد، بالای ۵۰ درصد از آمریکایی‌ها با اقدام دموکراتهای مجلس نمایندگان این کشور برای راه انداختن تحقیقات رسمی برای استیضاح دونالد ترامپ موافق هستند.

حمله الشباب به پایگاه آموزش نظامی آمریکایی‌هاگروه مسلح الشباب در سومالی به یک پایگاه نظامی حمله کرده‌ که در آن نیروهای آمریکایی، کوماندوهای سومالیایی را آموزش می‌دهند. گفته می‌شود این حمله تلفاتی به جا گذاشته است.

اعتراض «صلح سبز» به سفر وزیر محیط زیست برزیل به آلماناعضای صلح سبز پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن شعارهای اعتراضی از جمله «آمازون را فراموش نکنید» نوشته شده بود.

تاکید شورای عالی امنیت ملی ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریهتاکید شورای عالی امنیت ملی ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه

منصور هادی: خطر ایران برای یمن و منطقه در حال افزایش استعبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن، دوشنبه 30 سپتامبر 2019 در دیدار با سفیر آمریکا در یمن تاکید کرد