آمریکایی‌ها می‌دانند طرح فشار حداکثری به ملت ایران دیگر جواب نمی‌دهد

01/10/2019 12:54:00 ب.ظ

جهانگیری: *منطقه ما حساس شده و مجموعه‌ای از باروت در منطقه جمع شده است *باید بسیار هوشیار و مواظب باشیم *آمریکایی‌ها می‌دانند طرح فشار حداکثری به ملت ایران دیگر جواب نمی‌دهد

جهانگیری: *منطقه ما حساس شده و مجموعه‌ای از باروت در منطقه جمع شده است *باید بسیار هوشیار و مواظب باشیم *آمریکایی‌ها می‌دانند طرح فشار حداکثری به ملت ایران دیگر جواب نمی‌دهد

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وضعیت منطقه غرب آسیا، گفت: امروز منطقه ما منطقه‌ای حساس شده و به تعبیری مجموعه‌ای از باروت در این منطقه جمع ‌شده است که هر لحظه امکان اشتعال آن وجود دارد؛ به همین دلیل باید هوشیار و مواظب باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نهضت عاشورا احیاگر ارزش‌های انسانی و الهام‌بخش همه حرکات آزادی‌خواهی، عدالت طلبی، اصلاح امور جامعه و نجات بشریت بوده است، خاطرنشان کرد: نقش تاریخی و مذهبی اربعین در فرهنگ شیعه همراه با حماسه عاشورا و یادآور پیام عاشوراست؛ اربعین به تعبیری یادآور آزادگی، عدالت طلبی و ایستادگی در برابر ستم است و به همین دلیل نیز علمای بزرگ همواره اصرار داشته‌اند که راهپیمایی اربعین حتی با وجود فشارهایی که وارد می‌شود، برگزار و به نسل‌های بعدی منتقل شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی اربعین حسینی طی سال‌های اخیر، گفت: آنچه امروز اربعین را برجسته و آن را به یک منظومه فرهنگی اجتماعی و حتی سیاسی مبدل کرده است پیام‌هایی است که این مراسم به مردم دنیا منتقل می‌کند؛ در این مراسم گروه‌های اجتماعی مردم با ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف و همچنین نسل‌های قدیم و جدید و ایرانی و غیر ایرانی و حتی شیعه و غیر شیعه در کنار هم قرار می‌گیرند و با گفتار و رفتار پسندیده خود درس آزادگی و مقاومت را یادآوری می‌کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

فشار حداکثری که به تو نمیاد

خداوند آمریکایی‌ها را به آب‌های ایران کشاند تا اقتدار کشورمان هویدا شودجانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معتقد است که خداوند آمریکایی‌ها را به آب‌های ایران کشاند وآنها را در مقابل نیروهای آماده و مقتدر کشورمان قرار داد تا اقتدار ایران و تحقیر قدرت دفاعی آمریکایی‌ها را شاهد باشیم.

حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ به بالای 50 درصد رسیدحمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ به بالای ۵۰ درصد رسید یک نظرسنجی جدید نشان داد، بالای ۵۰ درصد از آمریکایی‌ها با اقدام دموکراتهای مجلس نمایندگان این کشور برای راه انداختن تحقیقات رسمی برای استیضاح دونالد ترامپ موافق هستند.

حمله الشباب به پایگاه آموزش نظامی آمریکایی‌هاگروه مسلح الشباب در سومالی به یک پایگاه نظامی حمله کرده‌ که در آن نیروهای آمریکایی، کوماندوهای سومالیایی را آموزش می‌دهند. گفته می‌شود این حمله تلفاتی به جا گذاشته است.

اعتراض «صلح سبز» به سفر وزیر محیط زیست برزیل به آلماناعضای صلح سبز پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن شعارهای اعتراضی از جمله «آمازون را فراموش نکنید» نوشته شده بود.

تاکید شورای عالی امنیت ملی ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریهتاکید شورای عالی امنیت ملی ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه

منصور هادی: خطر ایران برای یمن و منطقه در حال افزایش استعبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن، دوشنبه 30 سپتامبر 2019 در دیدار با سفیر آمریکا در یمن تاکید کرد

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح سه‌شنبه در اختتامیه پنجمین جایزه جهانی اربعین که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه اربعین در فرهنگ شیعه و فرهنگ اسلامی ما سنت دیرینه‌ای است، اظهار کرد: مراسم اربعین سنت دیرینه‌ای است که برای حفظ نهضت عاشورا همواره برگزار شده و پیام عاشورا را تاکنون زنده نگه داشته و همواره به نسل‌های بعد از خود منتقل کرده و می‌کند.به گزارش ایسنا سردار علی فدوی در همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت و رزمندگان دوران دفاع مقدس در استان سمنان اظهار کرد: جمهوری اسلامی امروز از اقتدار و قدرت بالایی برخوردار است.به گزارش ایسنا، این نظرسنجی جدید که از سوی موسسه"یوگاو" و برای رسانه"سی‌بی‌اس نیوز" انجام شده نشان داد، 55 درصد از آمریکایی‌ها از مساله تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حمایت می‌کنند.Image caption پایگاهی که الشباب می‌گوید به آن حمله کرده گروه مسلح الشباب در سومالی به یک پایگاه نظامی حمله کرده‌ که در آن نیروهای آمریکایی، کوماندوهای سومالیایی را آموزش می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه نهضت عاشورا احیاگر ارزش‌های انسانی و الهام‌بخش همه حرکات آزادی‌خواهی، عدالت طلبی، اصلاح امور جامعه و نجات بشریت بوده است، خاطرنشان کرد: نقش تاریخی و مذهبی اربعین در فرهنگ شیعه همراه با حماسه عاشورا و یادآور پیام عاشوراست؛ اربعین به تعبیری یادآور آزادگی، عدالت طلبی و ایستادگی در برابر ستم است و به همین دلیل نیز علمای بزرگ همواره اصرار داشته‌اند که راهپیمایی اربعین حتی با وجود فشارهایی که وارد می‌شود، برگزار و به نسل‌های بعدی منتقل شود. معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی اربعین حسینی طی سال‌های اخیر، گفت: آنچه امروز اربعین را برجسته و آن را به یک منظومه فرهنگی اجتماعی و حتی سیاسی مبدل کرده است پیام‌هایی است که این مراسم به مردم دنیا منتقل می‌کند؛ در این مراسم گروه‌های اجتماعی مردم با ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف و همچنین نسل‌های قدیم و جدید و ایرانی و غیر ایرانی و حتی شیعه و غیر شیعه در کنار هم قرار می‌گیرند و با گفتار و رفتار پسندیده خود درس آزادگی و مقاومت را یادآوری می‌کنند. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سربازان آمریکایی در این عملیات آن‌قدر مقهور اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده بودند و صحنه‌هایی خلق شد که ما به جای آمریکایی‌ها خجالت می‌کشیم تصاویر موجود را پخش کنیم یا حتی در اختیار خود آنها قرار دهیم. جهانگیری ادامه داد: امروز اربعین به نمادی تبدیل شده که انتقال‌دهنده پیام‌های مهمی به دنیاست؛ چنین نماد، جمع و حرکتی حتما نیازمند آن است که با تلاش و فعالیت عده‌ای ماندگار شود. به گزارش پایگاه هیل، این نظرسنجی در حالی به چنین نتایجی دست پیدا کرده که دونالد ترامپ با فشارهای فزاینده علیه خود در پی افشای تلاشهای او برای اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در یک گفت‌وگوی تلفنی در ماه ژوئیه به منظور واداشتن وی به تحقیقات علیه جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات و پسرش هانتر بایدن در خاک این کشور مواجه است. در این زمینه اهمیت قلم، رسانه و هنر بیش از پیش احساس می‌شود. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها با نهیبی از سوی نیروهای مسلح ایران دستانشان را به‌راحتی بالا گرفتند و تسلیم شدند؛ در حالی که تعدادشان چند برابر نیروهای ما بود. وی تاکید کرد: انسان‌های فوق‌العاده از ذهن و استعدادشان برای به تصویر کشیدن صحنه‌های مختلف استفاده می‌کنند. الشباب در بیانیه‌ خود نوشته است که"حمله‌ای شجاعانه به پایگاه آمریکایی‌ها" کرده است:"بعد از نفوذ به محوطه پایگاه به شدت حفاظت‌شده، مجاهدین به مجتمع نظامی یورش بردند و وارد درگیری سنگینی با صلیبی‌ها شدند.

در این راستا کار قلم، رسانه و هنرمندان این است که صحنه‌های زیبایی که در راهپیمایی اربعین خلق می‌شود را با ذوق و استعداد خود به تصویر بکشاند؛ چرا که این تصاویر به برقراری پلی میان ارزش‌ها و سرمشق‌های عاشورا با زندگی روزمره مردم منجر می‌شود. فدوی بیان کرد: این راه ادامه خواهد داشت تا وقتی که انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی‌اش یعنی مهدی موعود (عج) برسد و ایشان طعم شیرین حکومت عالم‌گیر خود را به تمام عالمیان بچشانند. در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که 23 درصد پاسخگویان جمهوریخواه از تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ حمایت کرده‌اند. معاون اول رئیس‌جمهور گفت: آنچه که امروز بر عهده نخبگان و اهل فرهنگ است این است که تلاش کند تصاویر دقیقی از راهپیمایی اربعین حسینی به دنیا منتقل کند؛ چرا که این روزها حتما قلم‌ها و ذهن‌های ناسالمی وجود دارد که در تلاش هستند تصویر نادرستی از این حرکت منتقل کنند. در این شرایط رسالت انسان‌های مسئول، تلاش برای انتقال تصویر صحیحی است که گویای عظمت اسلام، شیعه، صلح طلبی و عدالت خواهی جامعه اسلامی و همچنین فداکاری و مقاومت جامعه اسلامی است. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: در هر نقطه‌ای از جهان که روح مسیحایی انقلاب اسلامی به مردم آزادی‌خواه و امت‌های مسلمان خورده باشد، امروز راه شهدای انقلاب اسلامی دیده می‌شود و امت‌های مسلمان ادامه‌دهنده راه انقلاب اسلامی خواهند بود. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در ادامه با اشاره به برگزاری پنج دوره جایزه جهانی اربعین از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از اقدامات این سازمان تقدیر و تشکر کرد. 28 درصد پاسخگویان از جمله اکثریت جمهوریخواهان هم گفته‌اند که از نظر آنها این اقدامات ترامپ درست بوده‌اند. معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به حضور هر ساله خود در مراسم راهپیمایی اربعین، گفت: من طی سال‌های اخیر که مسئولیت داشته‌ام هر ساله توفیق حضور در راهپیمایی اربعین را پیدا کرده‌ام؛ این حضور من نیز دلایل متعددی داشته است. وی اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از همان روزهای ابتدای پیروزی ملت ایران، دشمنی خود را بروز دادند و در نقاط مختلف ایران وارد میدان شدند؛ اما درنهایت استحکام و بنیه انقلاب اسلامی را دیدند و مشاهده کردند که حرکت‌های مذبوحانه آنها نمی‌تواند گردی روی چهره انقلاب اسلامی بنشاند.

جهانگیری گفت: مراسم راهپیمایی اربعین حسینی مراسمی استثنائی در بین همه کشورهای دنیاست؛ چرا که در این مراسم جمعیتی میلیونی از یک کشور در مدتی کوتاه و محدود به کشوری دیگر می‌روند؛ ممکن است گفته شود سالانه چند میلیون ایرانی به کشورهای مختلف و مقاصد گردشگری گوناگون سفر می‌کنند، اما اینکه در یک دوره 10 یا 20 روزه چند میلیون ایرانی از مرزهای زمینی به کشور همسایه سفر می‌کنند و باز می‌گردند اتفاقی استثنائی است و به این معناست که دولت زمینه ساز چنین حرکتی بوده است. وی تصریح کرد: دولت باید به گونه‌ای نشان دهد که همواره در کنار مردم حضور داشته و این حضور به ویژه در سال‌هایی که مقداری وضعیت امنیتی عراق نگران کننده بود و داعش تا جاهایی جلو آمده بود احساس می‌شد؛ بالاخره مردمی که در آن ایام جهت حضور در مراسم اربعین به عراق می‌رفتند دغدغه امنیت داشتند و باید مطمئن می‌شدند که دولت در این مرحله نیز در کنار آنهاست. فدوی بیان کرد: صدام ملعون اگر سر سوزنی فکر می‌کرد، حماقت جنگ را انجام نمی‌داد؛ مشخص بود که جنگ تحمیلی از همان نقطه آغاز، به فروپاشی خواهد رسید و انتهای آن به فضاحت بعثی‌ها و مرگ فجیع صدام انجامید. میزان حمایت از استیضاح ترامپ در یک نظرسنجی اخیر دیگر انجام شده از سوی"Hill-HarrisX" هم 47 درصد بوده است. معاون اول رئیس جمهور تقدیر و تشکر از مردم و دولت عراق به دلیل میزبانی خوب از زائران مراسم اربعین حسینی را از دیگر دلایل حضور هر ساله خود در این مراسم عنوان کرد و گفت: دولت و مردم عراق کاری بسیار بزرگ و استثنائی در میزبانی از زائران اربعین حسینی انجام می‌دهند. زمانی این راهپیمایی توسط خود عراقی‌ها انجام می‌شد، اما امروز عراق میزبان میلیون‌ها زائر از کشورهای شرق آسیا تا آمریکاست. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: نتیجه تمام خباثت‌های شیاطین عالم در عاقبت صدام خلاصه و دیده می‌شود؛ مردم ایران در دل، زبان و عمل دنبال امام راحل حرکت کردند، در راه خود یکپارچه ایستادند، راه افتادند، به دستور امامشان عمل کردند و درنهایت نیز پیروزی از آن آنها شد. دولت و مردم عراق کاری استثنائی انجام می‌دهند و با وجود فشارهایی که به آنها وارد می‌شود، میزبان خوبی در مراسم اربعین هستند.

در این راستا جمهوری اسلامی ایران باید با زبانی مهمتر از برقراری تماس تلفنی، از دولت و ملت عراق تشکر کند؛ ما باید به نوعی در این مراسم حضور می‌یافتیم و اعلام تشکر مجموعه نظام، رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران از میزبانی مردم و دولت عراق را انجام می‌دادیم. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ۵۴ کشور به طور رسمی نوشتند که از صدام ملعون دفاع می‌کنند و تعدادی از کشورها نیز حمایت‌هایشان را عملی نکردند. جهانگیری خاطرنشان کرد: هیچ کس شاید تصور نداشت دو کشوری که هشت سال با یکدیگر جنگیده‌اند به جایی برسند که اگر زائران ایرانی دعوت عراقی‌ها را برای پذیرایی در مراسم اربعین نپذیرند، مردم عراق از آنها ناراحت شوند؛ عراقی‌ها در این مراسم اصرار می‌کنند که راهپیمایان به خانه آنها بروند و پذیرایی شوند. آنها حتی برای ماساژ دادن پای زائران نیز به آنها اصرار می‌کنند. وی اظهار کرد: همه رزمندگان، نظام اسلامی و امام راحل مطمئن بودند که قدرت الهی درنهایت پیروز میدان خواهد بود و به همین دلیل، با خاطری آسوده در میدان حاضر شدند و صحنه‌های زیبایی در جبهه‌ها آفریده شد. لذا باید همواره از دولت و مردم عراق برای میزبانی مراسم راهپیمایی اربعین تشکر کنیم. همچنین باید از ملت ایران نیز که در این مراسم حضور می‌یابند و شکوه و عظمت ملت ایران را به نمایش می‌گذارند تشکر کنیم. فدوی عنوان کرد: جوانان امروز با اینکه هیچ‌کدام از شهدا و امام راحل را ندیده‌اند؛ اما با مقاومت در میدان حضور دارند و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه کشور در شرایط حساس و خطیری قرار دارد و تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ما وضع شده و آمریکایی‌ها به تعبیر خودشان فشاری حداکثری به ملت ایران تحمیل کرده‌اند اظهار کرد: منطقه ما تبدیل به منطقه‌ای حساس شده و به تعبیری مجموعه‌ای از باروت در این منطقه جمع شده که هر لحظه امکان اشتعال آن وجود دارد. در همین راستا باید بسیار هوشیار و مواظب باشیم. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلابیان امروز در جبهه‌های مقاومت حضوری مستحکم دارند؛ مردم در 40 سال انقلاب اسلامی پای کار بودند و نتایجی که در این مدت به دست آمده، از انقلاب اسلامی حاصل شده است. جهانگیری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران طرح فشار حداکثری آمریکا را با همت ملت و رهبری مقام معظم رهبری تقریبا به شکست کشاند و آمریکایی‌ها می‌دانند که دیگر این طرح جواب نمی‌دهد، گفت: از اربعین، عاشورا و مراسم‌هایی از این دست درس‌هایی می‌گیریم که باید برای به شکست کشاندن توطئه‌های دشمنان آنها را به کار ببریم؛ همدلی، هم زبانی، ایستادگی و مقاومت و درس تاب آوری در برابر فشارها از جمله درس‌هایی است که از اربعین اباعبدالله الحسین (ع) می‌آموزیم. تا دوران فعلی را با همدلی پشت سر بگذاریم. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز قاعده یاری الهی همواره برقرار بوده است و مهم نیست چه کسانی روبه‌روی ما قرار دارند و در چه سطحی هستند. وی در پایان ادامه داد: مطمئنا جمهوری اسلامی ایران امروز با شرایط منطقه و همچنین شرایطی که آمریکایی‌ها و هم پیمانان آنها در منطقه پیدا کرده‌اند می‌تواند با سربلندی از این حادثه بیرون بیاید.

امروز نیازمندیم که در داخل انسجام، وحدت و هم زبانی جدی داشته باشیم. وی گفت: امروز انجام تکلیف بر عهده ماست و در ادامه نیز خداوند متعال یاریگر ما خواهد بود؛ تمام نتایج بزرگ 40 سال قبل را در دوران انقلاب اسلامی خداوند متعال رقم زده و امروز پیروزی‌های عظیمی حاصل شده است. انتهای پیام .