آمریکا حملات شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را به شدت محکوم کرد

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد حمله شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران به تاسیسات نفتی جازان عربستان سعودی به روشنی اقدامی تحریک‌آمیز به منظور تداوم درگیری‌هاست و ایالات متحده همراه با جامعه بین‌الملل این حملات را به شدت محکوم می‌کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پیشتر وزارت انرژی عربستان سعودی در شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرده بود که اصابت یک موشک به پایانه توزیع نفت در جازان یکی از مخزن‌های این پایانه را دچار آتش‌سوزی کرد.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا با اشاره به حملات متعدد شبه‌نظامیان حوثی‌ برای اخلال در منابع انرژی جهانی و تهدید غیرنظامیان، تاکید کرد که اقدامات شبه‌نظامیان حوثی‌ به روشنی تحریک به منظور تداوم درگیری‌ها بوده است. همزمان روز جمعه یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌های‌ یمن، ابعاد حملات این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران به عربستان سعودی را گسترده‌تر از گزارش‌های منتشر شده توصیف کرد. او گفت که شبه‌نظامیان حوثی در حمله اخیر خود به خاک عربستان سعودی از ۱۸ پهپاد و هشت موشک بالستیک استفاده کرده‌اند.

در واکنش به این حمله، وزارت دفاع عربستان سعودی اعلام کرد که «حمله خرابکارانه به ایستگاه توزیع فراورده‌های نفتی در جازان و تلاش برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و اموال شهری، رد ابتکار عربستان سعودی برای پایان دادن به بحران یمن از سوی حوثی‌ها و قیمومیت ایران بر تصمیم‌گیری‌های نظامی و سیاسی [حوثی‌ها] را تایید می‌کند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

The US government has promised Saudi Arabia that it will never condemn the Saudis in the Security Council until it uses US bombs.

یعنی اگه حمله نمیکردن جنگ تموم بود؟ شماها به شعور دنبال کننده هاتون توهین میکنین

در ادامه گفت ای جمهوری اسلامی بد ، قهر قهر

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رژه تیربار به دستان در بغداد؛ عراق و معضلی به نام شبه‌نظامیان وابسته به ایرانهمشونم ي پسوند الله دارن!گوه تو اين الله ربع خدا، دقیقا تا کجای خدا میشه کاشکی برای تنوع هم که شده یه بار از الله بکشن بیرون یه اسم دیگه بذارند رو خودشون.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واكنش‌ رسمى ايران به حملات متقابل اسرائيل؛ نقدی تهدید به پاسخ به «شرارت» کرددر اولین واکنش به حمله موشکی ناکام به تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل، و اقدام متقابل اسرائيل در حمله به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند. تو دفتر خود نقدی که جاسوس بود و از دفتر خودشم خبر نداشت 🤭🤣 لااقل یه الدنگ دیگه میدا میکردن برای زر مفت زدن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سند ایران‌وایر درباره قصد شبه‌نظامیان عراقی برای حمله به پایگاه آمریکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا حملات مقاومت فلسطین به تل آویو را محکوم کرد!آمریکا حملات مقاومت فلسطین به تل آویو را محکوم کرد! کاخ سفید با چشم پوشی از حملات مداوم چند روز اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف فلسطین، حمله موشکی مقاومت به قلب تل_آویو را محکوم کرد دیگه همین کارم نکنن همه میفهمن چخبره امریکا کیه دیگه...... چه اهمیتی داره چه چرتی گفته از رژیم تروریستی آمریکا انتظار دیگری جز دفاع از رژیم کودک کش صهیونیستی نمی‌توان داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گانتز: اسرائیل به حملات خود به غزه ادامه خواهد دادوزیر دفاع اسرائیل ضمن بازدید از شهر عسقلان بر تداوم حمله به غزه تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »