آمریکا: بانک‌های اماراتی کە به تحریم‌ها پایبند نباشند جریمه خواهند شد | DW | 09.12.2021

18/09/1400 10:34:00 ب.ظ

یک هئیت بلندپایه آمریکا هفته آینده به امارات سفر خواهد کرد تا به شرکت‌ها و بانک‌های خصوصی این کشور در مورد نقض تحریم‌های تجاری علیه ایران هشدار دهد.

یک هئیت بلندپایه آمریکا هفته آینده به امارات سفر خواهد کرد تا به شرکت‌ها و بانک‌های خصوصی این کشور در مورد نقض تحریم‌های تجاری علیه ایران هشدار دهد. ١٨ آذر (٩ دسامبر) در گزارشی بە نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشت که دولت بایدن با اعزام هیئتی بلندپایه به امارات در پی تشدید اجرای تحریم‌ها علیه ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفته است که ایالات متحده شواهدی مبنی برعدم پایبندی بانک‌ها به تحریم‌ها دارد و در آینده ممکن است این بانک‌ها به همین دلیل از سوی آمریکا مجازات شوند.

روابط امارات با ایران ۲۰۱۸ در حالی کە جو بایدن در پی تشدید تحریم‌ها علیه ایران است، شیخ طنحون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی روز دوشنبه، ۱۵ آذر برای ملاقات با همتای ایرانی وارد تهران شد. خبرگزاری آلمان در گزارشی درباره سفر مشاور امنیت ملی امارات به تهران با استناد به ناظران سیاسی این رویداد را در مسیر تلاش‌های دولت ابراهیم رئیسی برای بهبود روابط با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و در نهایت کاهش اختلاف‌ها با عربستان سعودی ارزیابی کرد.

بازار داغ خرید و فروش تسلیحات در ابوظبی به روایت تصویر بازار داغ خرید و فروش تسلیحات در ابوظبی به روایت تصویر بازار داغ خرید و فروش تسلیحات در ابوظبی به روایت تصویر بازار داغ خرید و فروش تسلیحات در ابوظبی به روایت تصویر headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تازه‌ترین بولتن خبری تلویزیون - یورونیوز و اخبار جهان - ۲۶ مهٔ ۲۰۲۳، ساعت ۱۸:۴۱:۵۰ (‎+۲ گرینویچ)| یورونیوز

اخبار تلویزیونی اروپا و جهان - تمام اخبار جهان با یک دیدگاه اروپایی از طریق یورونیوز به شما ارائه می‌شود. با بولتن تلویزیونی و خوراک‌های RSS از آخرین اخبار و خبرهای فوری ما با خبر شوید. ادامه مطلب >>

تاج جواهر متعلق به همسر ناپلئون به قیمت بیش از ۷۰۰ هزار یورو به فروش رفتاین تاج که با جواهراتی با ارزش و کمیاب متعلق به دوران روم باستان تزئین شده است روز سه‌شنبه به یک فروشنده ناشناس فروخته شد.

نتیجه یک پژوهش جدید: استفاده از قرص ویاگرا خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهدمحققان دانشگاه کلیولند در ایالت اوهایوی آمریکا می گویند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در افرادی که سیلدنافیل مصرف می‌کردند، درمقایسه‌ با دیگران ۶۹ درصد کمتر بود. 🔴برنامه زنده لیدر ری استارت pastonews اپوزیسیون ها و گروه‌های سیاسی میتوانند در یوتیوب ما ممبرشیپ شده و سوال خود را بپرسند! آدرس یوتیوب ما

افراد مسلح در نیجریه با به آتش کشیدن یک اتوبوس ۳۰ نفر را کشتندپلیس و ساکنان ایالت سوکوتو در شمال غرب نیجریه می‌گویند دستکم ۳۰ مسافر یک اتوبوس بر اثر به آتش کشیدن آن به دست افراد مسلح در روز سه شنبه کشته شدند. به نوشته رویترز،‌ این رویداد یادآور ناامنی در پرجمعیت‌ترین کشور قاره آفریقا است. افراد مسلح، که مردم محلی از آنها به عنوان راهزن یاد می‌کنند، سال... نان شب اکثرا برای خوردن ندارند، اما همه اسلحه و موادمنفجره دارند.

روایت لحظه آزادی؛ یک مرد آمریکایی به «اشتباه» ۲۷ سال پشت میله‌های زندان ماندمردی از ماساچوست به دلیل آنچه «محکومیت به قتل غیرقانونی» و «سرقت مسلحانه» نامیده می‌شود، نزدیک به سه دهه از عمرش را در زندان سپری کرد. او بالاخره روز سه‌شنبه هفتم دسامبر پس از ۲۷ سال از زندان آزاد شد. خوب شد چرا که زندان بسیار سختی دارد وخداکند که به گناه خود پی برده باشد. به همین دلیل که اشتباهات قضائی غیر ممکن نیستند، حکم اعدام نباید وجود داشته باشد! چون به هیچ وجه قابل برگشت و جبران‌پذیر نمی‌باشند.

بنگلادش: حکم اعدام برای ۲۰ نفر به اتهام مشارکت در قتل یک دانشجوی منتقد دولتجسد ابرار فهد ۲۱ ساله، در اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی در خوابگاهش در دانشگاه مهندسی و فناوری بنگلادش پیدا شد.

واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا | DW | 08.12.2021سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تحریم‌های جدید علیه ایران را 'در تضاد با جدیت و حسن نیت ادعایی' خواند. این تحریم‌ها بعد از ارائه دو پیشنویس پیشنهادی ایران در ادامه مذاکرات برجام اعمال شده است. البته حداقل برخی از اینها در تحریم اتحادیه اروپا بودند به دلیل مسائل آبان ۹۸