آمریکا و اروپا قطعنامه انتقادی علیه ایران را رسما به شورای حکام آژانس ارائه کردند

17/03/1401 03:18:00 ب.ظ

آمریکا، بریتانیا، آلمان و فرانسه روز سه‌شنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ انتقاد از جمهوری اسلامی به دلیل «بی‌پاسخ گذاشتن» پرسش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام ارائه کردند.

آمریکا، بریتانیا، آلمان و فرانسه روز سه‌شنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ انتقاد از جمهوری اسلامی به دلیل «بی‌پاسخ گذاشتن» پرسش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام ارائه کردند. نسخه چاپی آمریکا، بریتانیا، آلمان و فرانسه روز سه‌شنبه، ۱۷ خردادماه، به طور رسمی پیش‌نویس قطعنامه‌ انتقاد از جمهوری اسلامی به دلیل «بی‌پاسخ گذاشتن» پرسش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام این آژانس ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در این قطعنامه به صراحت درباره «سه مکان اعلام‌نشده» ایران به آژانس ابراز نگرانی شده و علت این نگرانی نیز خودداری ایران از «همکاری کافی» با آژانس درباره این سه سایت هسته‌ای عنوان شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز که متن این پیش‌نویس را رویت کرده، متن رسمی «تغییرات اندکی» نسبت به پیش‌نویسی دارد که هفته پیش رسانه‌ای شد. رویترز وجود این تغییرات اندک را نشانه مذاکره میان قدرت‌های غربی طرف مذاکرات هسته‌ای با ایران عنوان کرده است. headtopics.com

در حالی که روسیه که متحد جمهوری اسلامی به شمار می‌رود، مخالف صدور این قطعنامه است و گفته می‌شود چین نیز با آن موافقتی ندارد، رویترز به نقل از دیپلمات‌ها نوشته است که با وجود هشدارها و مخالفت‌های تهران، این متن به راحتی رای آورده و تصویب خواهد شد.

گروسی: دسترسی ایران به منابع قابل توجه اورانیوم غنی‌شده بسیار نزدیک است

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

'درخواست محکومیت' ایران به شورای حکام آژانس بین‌المللی ارائه شد | DW | 07.06.2022آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان 'درخواست محکومیت' ایران به دلیل 'عدم همکاری' را به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه دادند. نخست‌وزیر اسرائیل از شورای حکام خواست با رأی خود 'هشداری واضح' به ایران بدهد. این درخواست و عملکردهای انگلستان و فرانسه و آلمان، معرکه گیری با گاو سامریشان(تشگیلات جاهلیت فاشیسم فرقه فارسیسم اشغالگر ایران) است. البته این معرکه گیری با کارگردانی مشترک یهودیها و صلیبچیهای استعمار جهانی انگلستان است.

پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام ارائه شدپیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام ارائه شد خبرگزاری فرانسه گزارش داد، پیش‌نویس قطعنامه علیه ایران به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شده است.

هشدار «امیرعبداللهیان» به شورای حکام آژانسهشدار «امیرعبداللهیان» به بانیان قطعنامه ضد ایرانی: *اگر بانیان قطعنامه ضد ایرانی در IAEA روش تهدید را دنبال کنند، مسئول همه عواقب آن هستند *ما از توافق خوب، قوی و پایدار استقبال می‌کنیم *توافق در دسترس است اگر آمریکا و سه کشور اروپایی واقع‌بین باشند

ایلان ماسک باز هم توییتر را به لغو پیشنهاد خرید تهدید کردایلان ماسک بارها با انتقاد از عملکرد این شبکه اجتماعی پرکاربر، تهدید کرده بود که در صورت عدم رضایت، این پیشنهاد را معلق و حتی یکجانبه لغو خواهد کرد. با این حال این نخستین بار است که او چنین تهدیدی را در قالب اسناد رسمی مطرح می‌کند. ایلان ماسک خریداااار توییتر نیست، فقط برا جلب توجه این پیشنهاد رو داده.....

دو مقام‌ اتمی و قضایی ایران گروسی را به «سیاسی‌کاری» متهم کردندمقام‌های ارشد هسته‌ای و حقوق بشر جمهوری اسلامی رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، را به «سیاسی‌کاری» متهم کردند.

بی‌قانونی در تعیین مستمری بازنشستگان/ دولت بدهی‌های سنگینِ خود به تامین اجتماعی را بپردازدفرامرز توفیقی گفت: آیا بهتر نیست دولت تکلیفش را با سازمان و بدهی‌های بسیار بزرگی که به این سازمان دارد روشن کند تا جلوی ورشکستگی سازمان گرفته شود نه اینکه با زیرپاگذاشتن قانون به اسم «عدالت»، عین بی‌قانونی و بی‌عدالتی رواج پیدا کند؟