آمریکا قصد دارد با فروش سلاح به عربستان سعودی از مبارزه آن با ایران حمایت ‌کند

23/07/1399 09:38:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا گفت کشورش در خصوص فروش سلاح‌ به عربستان سعودی جهت حمایت از مبارزه آن با ایران مصمم است. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه آمریکا گفت کشورش در خصوص فروش سلاح‌ به عربستان سعودی جهت حمایت از مبارزه آن با ایران مصمم است. - خبرگزاری آناتولی 14.10.

2020 واشنگتن/ صفوان الله‌وردی/ خبرگزاری آناتولی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا طی نشست خبری مشترک فیصل بن فرحان، همتای عربستانی خود در واشنگتن، تاکید کرد که کشورش در خصوص فروش سلاح‌های قدرتمند به عربستان سعودی جهت حمایت از مبارزه آن با ایران مصمم است.

پمپئو در این نشست خبری با وزیر امور خارجه عربستان سعودی که در راستای «گفت‌وگوی استراتژیک عربستان سعودی- آمریکا» در واشنگتن حضور دارد، ضمن تاکید بر اراده قاطع کشورش جهت مبارزه با فعالیت‌های ایران که علاوه بر صلح و امنت منطقه به مردم آمریکا نیز آسیب می‌رساند، گفت:"به عنوان آمریکا از فروش سلاح به عربستان سعودی به منظور حفظ شهروندان خود و نیروی کاری آمریکا حمایت می‌کنیم".

وی همچنین با اشاره به حملات سال گذشته به پالایشگاه‌های نفتی شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو)، گفت حوثی‌های یمن با حمایت ایران به حملات خود ادامه می‌دهند و حمایت از ریاض مهم است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

چین: به مذاکرات سه‌جانبۀ «به اصطلاح» کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه نمی‌پیوندیمدیپلمات ارشد چینی می‌گوید اصرار آمریکا به حضور پکن در مذاکرات «به اصطلاح» کنترل تسلیحاتی، اقدامی برای فرافکنی و فرار واشنگتن از ایفای مسئولیت‌های بین‌المللی است. آمریکا کاری نکرده که چین با او بپیونده ! با تشکر از وزارت خارجه جمهوری خلق چین

لاوروف: اگر اتحادیه اروپا به شراکت با ما احترام نگذارد با آن قطع ارتباط می‌کنیموزیر خارجه روسیه تاکید کرد: مسکو در صورتی‌که اتحادیه اروپا نیاز به مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و شراکت را درک نکند ناگزیر به قطع ارتباط با اتحادیه اروپا خواهد شد. باز زمستون شد و داستان گاز و احتیاج اروپا و لات بازی روسا شروع شد.

اروپا اجازه یافت آمریکا را به دلیل کمک دولتی به بوئینگ مجازات گمرکی کنداتحادیه اروپا پس از اعلام داوری سازمان تجارت جهانی با گشاده‌دستی آمریکا را به مذاکره دعوت کرد. اروپا گوه خورد خودش به ایرباس کمک میکنه دیگران نباید به شرکتهاشون کمک کنند؟

بررسی صلاحیت نامزد ترامپ برای دیوان عالی آمریکا با جدال سناتورها شروع شد - BBC News فارسیکمیته قضایی مجلس سنای آمریکا روند رسیدگی به صلاحیت قاضی امی کنی برت، نامزد معرفی شده از سوی دونالد ترامپ برای جایگزینی قاضی تازه nvدرگذشته، روث بیدر گینزبرگ، را آغاز کرده است. سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه در سخنان آغازین این جلسه یکدیگر را متهم به سیاسی‌کاری کردند و از تهدید سلامت و بهداشت تا حمله به آزادی مذهبی در آمریکا را پیش کشیدند. چرا آیت_الله_بی_بی_سی در مورد ایمیل های لو رفته هیلاری کلینتون خفقان مرگ گرفته؟؟؟؟ بی بی از هیلری جون چه خبر؟ بی بی بی ناموس

دونالد ترامپ: ایران تشنه توافق با آمریکا استدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا گفت درصورتی‌که در انتخابات آبان ماه پیروز شود، ایران اولین کشوری خواهد بود که برای رسیدن به توافق با او تماس خواهد گرفت. اولا رییس جمهور نمیشه چون عقبه. ثانیا رهبر شده نصف مردمو به رگبار ببنده هم نمیاد مذاکره کنه. تشنه نیست گشنه اس HillaryEmails وقتی مشکل از ترامپ نیست ، این خبر نمیتواند خوشایند جلوه کند . حکومتی که افکار بچه ها را دارد و لجبازی میکند و همچون مرغی یک پا حاضر نیست حقایق را بپذیرد چه سود برای ایرانیان ؟

پیشروی اروپا در جنگ تجاری با آمریکا؛ دریافت مجوز وضع تعرفه تنبیهیاتحادیه اروپا با صدور رای سازمان تجارت جهانی، حق اعمال تعرفه بر واردات ۴ میلیارد دلار از کالاهای ایالات متحده را به تلافی اعطای یارانه دولتی‌ به شرکت بوئینگ به دست آورد؛ رخدادی که سه هفته مانده به برگزاری انتخابات آمریکا می‌تواند به افزایش دامنه جنگ تجاری میان دو طرف دامن بزند. هر وقت تونستید از پس ترکیه بر بیایید میتونید رویای رقابت فقط رویاش رو با آمریکا داشته باشید درست نیست همانند عدم حمایت از آلمان آمریکا باید برینه دهن شما اروپایی ها.آمریکا نبود الان همه شما داشتین به هیتلر سلام نظامی میدادین چاقالا