آمریکا سه چینی را به اتهام تقلب در ویزا و 'پنهان کردن ارتباط با ارتش چین' بازداشت کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا سه چینی را به اتهام تقلب در ویزا بازداشت کرد

همزمان گزارش شده که ماموران پلیس فدرال آمریکا دست کم در ۲۵ شهر آمریکا درباره"ارتباط علنی‌نکرده" با ارتش چین با شهروندان مصاحبه کرده‌اند.

"این بخش دیگری از طرح حزب کمونیست چین برای بهره‌جویی از باز بودن جامعه آمریکا و بهره‌کشی از موسسه‌های آکادمیک ماست. امروز، پنجشنبه ۲۳ ژوئیه، هم مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که باور دارند یک محقق چینی در کنسولگری چین در سانفرانسیسکو پناه گرفته است.وانگ ونبین، سخنگوی وزرات خارجه چین، آمریکا را به خاطر توسل به بهانه‌ برای محدود کردن، آزار و اذیت یا سرکوب دانشمندان چینی در این کشور محکوم کرد.

آمریکا می‌گوید هر چهار نفر درباره ارتباط خود با ارتش چین دروغ گفته‌اند یا این که مدعی شده‌اند هیچ گاه در ارتش خدمت نکرده‌اند و یا این که دیگر عضو ارتش محسوب نمی‌شوند. اما براساس مدارک موجود، در تحقیقی انجام شده عکس‌هایی از خانم تانگ در یونیفورم نظامی بدست آمده و جستجو در خانه‌اش هم شواهد بیشتری مبنی بر وابستگی او به ارتش آزادیبخش خلق چین را نشان داده است.

دادستان‌ گفته‌ است که این تنها محدود به همین یک مورد نمی‌شود بلکه"ظاهرا بخشی از برنامه‌ای است که توسط ارتش خلق چین اجرا شده" و هدف آن فرستادن دانشمندان ارتش به آمریکا تحت بهانه‌های دروغین است.مایک پومپئو، وزیرخارجه آمریکا گفته کاخ سفید هر اقدامی که برای محافظت از مردم ایالات متحده لازم باشد، انجام خواهد دادرسانه‌های آمریکا روز سه شنبه ، فیلم‌هایی را منتشر کردند که نشان می‌دهد افرادی در حیاط ساختمان کنسولگری چین در هیوستون، در حال آتش زدن کاغذ‌هایی در سطل آشغال هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا به چین دستور داد کنسولگری خود در تگزاس را ببنددآمریکا به چین دستور داده کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالات تگزاس را ببندد. این تصمیم آمریکا که با اعتراض شدید چین روبرو شده تازه‌ترین مرحله از تنش سیاسی دو کشور است که در ماه‌های اخیر به شدت بالا گرفته است. وزارت خارجه آمریکا دلیل بستن کنسولگری چین را 'حفاظت از حق مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی آمریکا' اعلام کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن کرونا متهم کردآمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن_کرونا متهم کرد وزارت دادگستری امریکا می‌گوید فعالیت‌های پنهانی چین می‌تواند تهیه و تولید واکسن ویروس کرونا را به طور بالقوه به تعویق بیاندازد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان آمریکا طرح «لغو منع سفر اتباع چند کشور به ایالات متحده» را تصویب کردمجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی را به تصویب رساند که ممنوعیت اعمال شده از سوی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، برای سفر اتباع چندین کشور به آمریکا، از جمله شهروندان ایرانی، را لغو می‌کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ تعطیلی سایر کنسولگری‌های چین در آمریکا را ممکن می‌داند | DW | 23.07.2020دستور دولت آمریکا برای تعطیلی یک كنسولگری چین در ایالت تگزاس موجب تنش در روابط دو کشور شده است. دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا احتمال تعطیلی سایر کنسولگری‌های چین در خاک آمریکا را منتفی نمی‌داند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده آمریکا دو تن از حامیان رژیم مادورو در ونزوئلا را تحریم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کنسولگری چین در تگزاس به درخواست آمریکا بسته می‌شودپکن این تصمیم واشنگتن را «تحریک آمیز» و نقض فاحش حقوق بین الملل توصیف کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »