آمریکا برای مقابله با حوثی‌ها به امارات ناو و جنگنده‌ می‌فرستد

13/11/1400 09:50 ق.ظ

سفارت آمریکا در امارات عربی متحده اعلام کرد که تصمیم اعزام ناو و جنگنده‌های آمریکایی به امارات به دنبال مکالمه تلفنی لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده و محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی اتخاذ شد.

در بیانیه سفارت آمریکا در امارات آمده است که هدف از اعزام کشتی جنگی و جنگنده‌های آمریکایی «کمک به امارات عربی متحده برای مقابله با تهدید کنونی» است.امارات در ساعات اولیه روز دوشنبه همزمان با سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل به ابوظبی اعلام کرده بود که یک موشک بالستیک را رهگیری و منهدم کرده است. این حمله موشکی سومین حمله از سوی نیروهای حوثی در یمن به امارات عربی متحده طی هفته‌های اخیر بود.

در یکی از این حملات حوثی‌های یمن به امارات عربی متحده سه کارگر خارجی کشته شدند. چرا جنگ یمن به امارات کشیده شد و چرا حوثی‌ها به ابوظبی حمله می‌کنند؟ در بیانیه سفارت آمریکا در امارات آمده است که ناوشکن «یو اس اس کول» در ابوظبی پهلو خواهد گرفت و با نیروی دریایی امارات عربی متحده همکاری خواهد کرد. واشنگتن همچنین در نظر دارد شماری از جنگنده‌های هوایی نسل پنجم خود را راهی امارات کند.

در ادامه این بیانیه آمده است که آمریکا به ارائه اطلاعات به امارات عربی متحده در راستای «پیشگیری از حملات» ادامه خواهد داد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آمریکل چه ابر قدرتی که نمیدونه با ضعیف ترین کشور چیکار باید بکنه🤣🤣🤣🤣 آمریکا چقدر خوار و زبون شده!؟ برای مبارزه با مردمانى که کفش به پا ندارند و از “سلاحهای زیبای' واشنگتن و انگليس هم سهمى به آنها نمى رسد ناو جنگى به امارات روانه مى كند!! و اين يعنى ثمره عمق نفوذ استراتژيك ايران! بدبخت حوثیا 😖 آمریکا چقدر خوار و زبون شده!؟ برای مبارزه با مردمانى که کفش به پا ندارند و از “سلاحهای زیبای' واشنگتن و انگليس هم سهمى به آنها نمى رسد ناو جنگى به عمارات روانه مى كند!! و اين يعنى ثمره عمق نفوذ استراتژيك ايران!

دو تا موشک میزنه به تاسیسات نفتی کشورهای عربی تا این کشورها به اجبار میلیاردها دلار تجهیزات نظامی از آمریکا، روسیه و کشورهای اروپایی خریداری کنند. عجب سیاستی! آخه حوثی‌ها قمه به کمر موشک بالستیکشون کجا بود؟! کاخک سفید اواین بار‌نیست از این هارت و پورت ها میکنه تو زیاد جوگیر نشو خوب این عربا رو داره می دوشه

مگه تا به حال نفرستاده ، البته غیر علنی.. حتما امارات با توان خودش دست به آدم کشی زده.... ماه پشت ایر باقی نمیمونه... مسخره ها welcome to hell

روسیه به صورت کتبی به پیشنهادات آمریکا درباره بحران اوکراین پاسخ دادیک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اظهار داشت که از روسیه به پیشنهادات واشنگتن در مورد اوکراین پاسخ کتبی دریافت کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

بایدن: قطر را به عنوان متحد اصلی آمریکا خارج از ناتو به کنگره معرفی می‌کنمرئيس جمهوری آمریکا در دیدار با امیر قطر از امضای قرارداد جدید شرکت هواپیمایی قطر با بوئينگ استقبال کرد و آن‌را به معنای ایجاد ده‌ها هزار شغل در آمریکا دانست. Boeing

بایدن: به منظور بررسی تهدید حوثی‌ها روزانه با امارات در ارتباط هستیمجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، شامگاه دوشنبه 31 ژانویه گفت: «ما روزانه با امارات در تماس هستیم تا درباره تهدیدات حوثی‌ها گفت‌وگو کنیم».در همین

حوثی‌ها همزمان با سفر رئیس‌جمهوری اسرائیل به امارات حمله موشکی کردندامارات عربی متحده همزمان با سفر رئیس جمهوری اسرائیل به این کشور اعلام کرد که در ساعات اولیه روز دوشنبه یک موشک بالستیک را که از سوی شورشیان حوثی یمن شلیک شده بود رهگیری و منهدم کرده است جزئیات بیشتر: مادر به خطا، شورشیان؟ امارات امنیت منطقه را به بازی گرفته. این عملیات تروریستی تا زمانی که ایران مجازات نشود پایان نخواهد یافت

احتمال فروش سامانه گنبد آهنین اسرائیل به امارات برای مقابله با راکت‌پراکنی حوثی‌هافروش گنبد آهنین می‌تواند سرآغاز استقرار یک سیستم دفاعی پیشرفته در منطقه باشد تا حملات احتمالی آتی ایران یا نیروهای نیابتی آن علیه امارات را دفع کند. عالیه.باید یه سیستم تهاجمی مشترک و قویتر هم مابین اعراب شکل بگیره.

پنتاگون با اشاره به رزمایش نیروی دریایی آمریکا: باید برای رویارویی با تهدیدهای ایران آماده باشیمجان کربی سخنگوی پنتاگون با اشاره به رزمایش نیروی دریایی ایالات متحده و متحدان آمریکا گفت تهدیدهای مشخصی از سوی ایران در منطقه وجود دارد و نه تنها ما، که متحدان ما هم باید برای آن آماده باشند. سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن در یک کنفرانس خبری گفت رزمایش مشترک با متحدان ایالات... طبق شیوه و رسم و راه دموکراتها ،با ارسال کیسه های دلار؟؟؟؟؟؟ شاشیدم به اون پنتاگون که خودش رو به موش مرده گی میزنه تا آخوند دوزاریه نوکر انگلیس پز بده که ببین پنتاگون رو ما حساب میکنه.. آلت پرزیدنت ترامپ دهن بایدن و ایرانیهای به بایدن رای داده و این یاروه که زر ترسویی زده ما بهاری‌ها مثلی داریم که میگه: شکار موقعسه، سیچماقه توتر: یعنی موقع شکار یاد ریدن می‌افتد. نمونه بارز این مثل آمریکا و هفت جد و آباد اوست مانند پنتاگون ناتو سیا و سایر نهادهای خواجه و عقیم در نظام سرمایه‌داری. ایرانیان داخل کشور منبعد به خود متکی هستند و مخالف دخالت خارجی.

در بیانیه سفارت آمریکا در امارات آمده است که هدف از اعزام کشتی جنگی و جنگنده‌های آمریکایی «کمک به امارات عربی متحده برای مقابله با تهدید کنونی» است.امارات در ساعات اولیه روز دوشنبه همزمان با سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل به ابوظبی اعلام کرده بود که یک موشک بالستیک را رهگیری و منهدم کرده است. این حمله موشکی سومین حمله از سوی نیروهای حوثی در یمن به امارات عربی متحده طی هفته‌های اخیر بود.

در یکی از این حملات حوثی‌های یمن به امارات عربی متحده سه کارگر خارجی کشته شدند.

چرا جنگ یمن به امارات کشیده شد و چرا حوثی‌ها به ابوظبی حمله می‌کنند؟

در بیانیه سفارت آمریکا در امارات آمده است که ناوشکن «یو اس اس کول» در ابوظبی پهلو خواهد گرفت و با نیروی دریایی امارات عربی متحده همکاری خواهد کرد. واشنگتن همچنین در نظر دارد شماری از جنگنده‌های هوایی نسل پنجم خود را راهی امارات کند.

در ادامه این بیانیه آمده است که آمریکا به ارائه اطلاعات به امارات عربی متحده در راستای «پیشگیری از حملات» ادامه خواهد داد.

امارات عربی متحده از اعضای ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در جنگ یمن است. بنا به آمار سازمان ملل متحد پیامدهای جنگ یمن از سال ۲۰۱۴ تاکنون منجر به مرگ ۳۷۷ هزار نفر شده است.