آمریکا: پیشرفت چشمگیری در مذاکرات وین انجام شده و به یک توافق احتمالی نزدیکیم

05/12/1400 09:05 ق.ظ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پیشرفت چشمگیری در مذاکرات وین انجام شده و به یک توافق احتمالی نزدیکیم *برخی مسائل بسیار سخت هنوز حل نشده‌اند *ما موضوع زندانیان آمریکایی‌ را به پیشرفت مذاکرات هسته‌ای گره نزده‌ایم

سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در یک‌ کنفرانس خبری به سوالاتی درباره احتمال رسیدن به یک‌ توافق در مذاکرات وین در چند روز آتی و آزادسازی زندانیان آمریکایی در ایران پاسخ داد. پرایس با تلاش برای انداختن توپ در زمین ایران، ادامه داد: اگر ایران جدیت نشان دهد، اگر در هدفش در وین جدیت نشان دهد، ما بر این عقیده‌ایم که"می‌توانیم" و باید بر سر بازگشت دوجانبه بالقوه به پایبندی به توافق در بازه‌ای کوتاه، احتمالا ظرف چند...

پرایس با تلاش برای انداختن توپ در زمین ایران، ادامه داد: اگر ایران جدیت نشان دهد، اگر در هدفش در وین جدیت نشان دهد، ما بر این عقیده‌ایم که"می‌توانیم" و باید بر سر بازگشت دوجانبه بالقوه به پایبندی به توافق در بازه‌ای کوتاه، احتمالا ظرف چند روز، به تفاهم برسیم. اما اگر این روند بیش از این طول بکشد، احتمال بازگشت به توافق را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان راجع به موضوع زندانیان آمریکایی در ایران، پیش از توافق انتظار چیزی را داشت؟ بیان کرد: این موضوعی است که بیشترین اهمیت را برای آمریکا دارد. ما در هر فرصتی، آزادسازی آمریکایی‌ها و زندانیان تبعه کشورهای طرف‌سوم را اولویت خود قرار می‌دهیم. ما به وضوح گفته‌ایم مذاکرات وین و تلاش‌های ما برای دیدن آزادی شهروندانمان که به ناحق زندانی شده‌اند، در مسیرهای جداگانه‌ای پیش می‌روند، دقیقا به این خاطر که بازگشت بالقوه به برجام همیشه در بهترین حالت، موضوعی نامعلوم بوده است و ما می‌خواهیم آزادی شهروندانمان موضوعی قطعی باشد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

تائید پیشرفت در مذاکرات برجام توسط سخنگوی کاخ سفید: به دستیابی به توافق نزدیک شده‌ایمخانم ساکی گفت: «آنچه ما می بینیم این است که پیشرفت قابل توجهی در حال انجام است و ما به یک توافق احتمالی نزدیک هستیم. اما تعدادی از مسائل بسیار دشوار وجود دارد که حل نشده باقی مانده اند.» ريديد با اون بايدن مترسك لطفا' بفرمایید چند متر با هم فاصله دارین؟

امیرعبداللهیان: به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم/چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماستامیرعبداللهیان: *به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم *چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماست *هنوز در موضوع تضمین نتوانسته‌ایم یک ابتکار عملی و قابل اعتماد را از طرف آمریکایی دریافت کنیم خاک بر سر وزیر خارجه ایران که نفهمیده در عالم سیاست تضمین معنی ندارد و تضمین قراردادها و معاهدات بین المللی برد برد بودن است و به محض اینکه یک طرف حس کند نفعش از دست رفته است از معاهده و یا قرارداد خارج می شود . تضمین حفظ ذخایر غنی شده اورانیوم در ایران است.

واکنش ایران به اقدام غیرقانونی روسیه در اوکراین: ناتو و آمریکا شرایط را پیچیده کردندسخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به شناسایی غیرقانونی جدایی‌طلبان شرق اوکراین توسط روسیه، ناتو و آمریکا را مسئول پیچیده شدن شرایط در منطقه معرفی کرد. - خبرگزاری آناتولی

دویچه‌وله و صدای آمریکا به دلیل نگرانی از سانسور در ترکیه «مجوز فعالیت درخواست نمی‌کنند»نهاد ناظر بر فعالیت رسانه‌ها در ترکیه روز دوشنبه به دویچه‌وله، صدای آمریکا و یورونیوز سه روز فرصت داد تا برای کسب مجوز فعالیت اینترنتی در این کشور درخواست دهند.

فضانوردان روس و آمریکایی در فضا به دور از غوغای بحران اوکراین در زمین همکاری می‌کنندایستگاه فضایی بین‌المللی می‌خواهد به دور از غوغای جنگ اوکراین، همچنان محل همکاری‌های آمریکا و روسیه باشد. مگه جنگ ببن روسیه و امریکاس یورونیوز توعم توهم میزنیا ب سردبیرت بگو جنسش عالی بوده پارکشم خوبه همیشه از هم اونجا جنس بگیره :-)

اجازه نمی‌دهیم در فرآیند رسیدگی به طرح صیانت، به حقوق اساسی مردم آسیب وارد شودعضو ناظر در کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی کشور: *اجازه نمی‌دهیم در فرآیند رسیدگی به طرح صیانت، به حقوق اساسی مردم آسیب وارد شود *این طرح برای حفاظت و صیانت از حقوق کاربران است *کاربران واقعی فضای مجازی، نگران نباشند سایپا مطمعن 👺👺🤣طرح_صیانت_خیانت_است فاكتوريا نگران نباشن، كماكان يه تيكه استخون جلوتون پرت ميكنن