آمریکا داده‌های «حساس» ماهواره‌ای را در اختیار هند قرار می‌دهد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 59%

آمریکا داده‌های «حساس» ماهواره‌ای را در اختیار هند قرار می‌دهد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آمریکا و هند روز سه شنبه توافقی را امضاء کردند که براساس آن دهلی نو از این پس برای هدفگیری موشک ها و دیگر پهپادهای مسلح می تواند از داده های ماهواره ای ایالات متحده استفاده کند.

«توافق همکاری و مبادله اساسی» (BECA) در جریان سفر مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به دهلی نو به امضای او و راجنات سینگ، همتای هندی وی رسید. مارک اسپر برای بررسی همکاری های واشنگتن با هند به همراه مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده به این کشور سفر کرده است. وزیر دفاع آمریکا گفت: «شراکت آمریکا و هند بیش از هر زمانی برای امنیت و ثبات منطقه اهمیت دارد. ما در دفاع از شرایطی آزاد در منطقه هندـآرام [هند و غرب اقیانوس آرام] که به روی همه باز خواهد بود شانه به شانه در کنار یکدیگر ایستاده ایم به ویژه در وضعیتی که شاهد افزایش فعالیت های خصمانه و بی ثبات کننده چین هستیم.»این سخنان مارک اسپر واکنش خشم آلود چین را به دنبال داشت.

توافق همکاری نظامی جدید آمریکا با هند چهارمین پیمان بین دو کشور در راستای تشریک مساعی در زمینه امور نظامی است. واشنگتن اغلب این توافقنامه ها را تنها با متحدان نزدیک خود و برای مبادله اطلاعات نظامی «حساس و طبقه بندی شده» امضاء می کند.در «توافق همکاری و مبادله اساسی» پیش بینی شده است که دهلی نو به داده های نقشه برداری، دریانوردی و هوانوردی آمریکا دسترسی داشته باشد. این اطلاعات برای هدفگیری موشک ها و پهپادهای جنگی حیاتی محسوب می شود.

آمریکا و هند قرار است ماه آینده به همراه ژاپن و استرالیا در اقیانوس هند رزمایش دریایی برگزار کنند. ایالات متحده به همراه این سه کشور گفتگوهایی راهبردی اما غیررسمی را دنبال می کند. هر چند هدف از این گفتگوها تقویت ثبات در منطقه عنوان شده است اما بسیاری از تحلیلگران این رایزنی ها را در راستای تلاش برای تشکیل اتحادی برای مقابله با نفوذ چین در منطقه ارزیابی می کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیران خارجه و دفاع آمریکا با همتایان خود در هند دیدار کردندوزیران خارجه و دفاع آمریکا با همتایان خود در هند دیدار کردند وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه پنجم آبان در پیامی در توئیتر گفت: «از بازگشت به دهلی‌نو برای شرکت در ملاقات‌های سازنده، از جمله دیدارهای ۲ به علاوه ۲ [وزیران خارجه و دفاع آمریکا و هند]، خرسندم.» به همدیگه کادو هم دادن؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: آمریکا و هند از ارتقاء همکاری‌های راهبردی دوجانبه استقبال می‌کنندمایک پمپئو: آمریکا و هند از ارتقاء همکاری‌های راهبردی دوجانبه استقبال می‌کنند مایک پمپئو و مارک اسپر، وزیران خارجه و دفاع آمریکا، که به هند سفر کرده‌اند در سومین نشست سالانه گفتگوی ۲+۲ وزیران آمریکا و هند در دهلی نو، با همتایان هندی خود دیدار کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خزانه داری آمریکا بیژن زنگنه را تحریم کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimوزیر نفت ایران توسط آمریکا تحریم شد وزارت خزانه‌داری آمریکا، زنگنه وزیر نفت ایران، چند شخص و نهاد ایرانی به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد دوباره_تحريم ژنرال زنگنه چرا تا حالا تحریم نبودن ؟ انشاالله روز خاهد رسید امریکاه به چای خودت خود غرق شوه فکر کنم آقای زنگنه خودش پول و رشوه داده به آمریکا ویا پارطی داشته که تحریمش کردن وگرنه نقشی وپشمی نداره
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا اشخاص حقیقی و حقوقی کلیدی بخش انرژی و صنعت نفت ایران را تحریم کردآمریکا اشخاص حقیقی و حقوقی کلیدی بخش انرژی و صنعت نفت ایران را تحریم کرد مایک پمپئو گفت: «این افزایش تحریم‌‌ها گامی مهم در کارزار فشار حداکثری برای محدود کردن توانایی رژیم_ایران برای تهدید کردن همسایگانش و بی‌ثبات کردن خاورمیانه است.» چه فایده دارد دولت امریکا غلط کرد! ایران اعتنایی به این نمایشهای احمقانه دولت امریکا نخواهد کرد دیروز مشاور امنیت کاخ سفید گفت دیگر چیزی برای تحریم ایران نمانده! یعنی کفگیر 'حماقت حداکثری'به ته دیگ رسیده است! خمینی توی عمرش یک حرف حقیقی گفت ( آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ) واقعأ صحیح است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جنگ قره‌باغ؛ آتش‌بس با میانجیگری آمریکا هم شکستمقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز یکشنبه در واشنگتن بر سر برقراری آتش‌بس به توافق دست یافته بودند. امکان نداره ارامش بیاد قصد اینا جدایی ارمنستان از ایران هست یک مشت مسلمون سطل زباله ای این کارها از روسیه آب میخوره.لعنت بر باعث وبانی جنگ امریکاهم هیزم میاوردبرای اتش وهم اب
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کارنامه دولت ترامپ؛ شکاف بیشتر میان اتحادیه اروپا و آمریکا | DW | 26.10.2020اختلاف نظر بین اتحادیه اروپا و آمریکا پدیده جدیدی نیست. اما سطح اختلافات هیچ‌گاه چون امروز وسیع نبوده است. هیچ عرصه‌ای از اختلاف نظر بین آمریکا و اتحادیه اروپا به دور نمانده است: از تغییرات اقلیمی تا تعرفه‌های گمرکی. به نفع آمریکاست که اتحادیه اروپا داغون بشه و ترامپ خیلی اگاهانه این کار رو کرد تقریبا موفق شده همین با اختلاف انداختن .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »