آمریکا و بریتانیا حملات موشکی حوثی‌ها علیه سعودی را محکوم‌ کردند

15/06/1400 01:09 ق.ظ

آمریکا و بریتانیا حملات موشکی حوثی‌ها علیه سعودی را محکوم‌ کردند العربيه_فارسى

آنتونى بلينكن، وزير خارجه آمريكا در بیانیه‌ای پیرامون حملات موشکی اخیر حوثی‌ها به خاک سعودی اعلام کرد که ایالات متحده حمله موشکی اخير حوثی‌ها علیه پادشاهی بلینکن در بیانیه‌ای که شامگاه یک‌شنبه 5 سپتامبر صادر کرد، تاکید داشت که چنین حملاتی کاملا غیرقابل قبول است. Advertisement وزیر خارجه آمریکا افزود: «این حملات جان ساکنان پادشاهی سعودی، از جمله بیش از 70 هزار شهروند آمریکایی را تهدید می‌کند.

»

او ادامه داد: «ما بار دیگر از حوثی‌ها می‌خواهیم فورا با طرح آتش‌بس جامع موافقت کرده و این حملات و حملات برون مرزی از داخل یمن را متوقف کنند.» بلینکن در پایان تصریح کرد که «حوثی‌ها برای پایان دادن به این منازعه باید به سوی راه‌حل مسالمت‌آمیز و دیپلماتیک تحت حمایت سازمان ملل گام بردارند.»

موضع بریتانیا بریتانیا نیز حملات موشکی شب گذشته شبه نظامیان حوثی به سعودی را محکوم کرد. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، حملات حوثی به خاک سعودی را رفتار غیر‌مسئولانه دانست که با کمک و همکاری ایران انجام می‌گیرد و ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند. headtopics.com

امریکا و انگلیس گوە خوردن دروغگویان بی شرف جنایتکاران بشریت خودشان هستند

حمله به غیرنظامیان خبرگزاری سعودی «واس»، به نقل از ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که سامانه دفاعی سعودی شامگاه شنبه یک موشک بالستیک پرتاب شده به سوی منطقه الشرقیه را رهگیری و منهدم کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

عربستان از رهگیری و خنثی کردن یک حمله موشکی جدید خبر داد | DW | 05.09.2021جنوب عربستان بار دیگر هدف یک حمله موشکی و پهپادی واقع شده است. عربستان از انهدام موشک‌ها و پهپادها خبر داده است. حملات موشکی به خاک عربستان طی هفته‌های اخیر تشدید شده است. هفته پیش فرودگاه ابها هدف حمله قرار گرفته بود. طبق معمول از این دست اخبار مربوط به خاورمیانه هست

سامانه دفاعی سعودی 3 پهپاد حوثی‌‬ها را سرنگون کردسامانه دفاعی سعودی 3 پهپاد پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به جنوب کشور را رهگیری ومنهدم کرد.ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، با صدور بیانیه‌ای حمله حوثی

پدافند سعودی 3 موشک بالستیک پرتاب شده به الشرقیه، نجران و جازان را سرنگون کردبه گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، ائتلاف عربی اعلام کرد سامانه دفاعی سعودی شامگاه شنبه یک موشک بالستیک پرتاب شده به سوی منطقه الشرقیه را رهگیری و منهدم کرد. در بیانیه ائتلاف اشاره‌ای به مبدا پرتاب این موشک نشده است. العربیه_فارسی

رئیس جمهوری آمریکا از مناطق طوفان‌زده لوئیزیانا بازدید کرد♦ جو بايدن رئیس جمهوری آمریکا جمعه ١٢ شهریور، طی بازدیدی از مناطق آسیب‌دیده لوئیزیانا و ملاقات با مقامات محلی و ایالتی، از گستره تخریب آگاهی یافت و خطاب به ساکنان گفت دولت از آنان حمایت خواهد کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: همه این بازدید و سخنرانی رو اسلیپی جو کرد چرت نزد سر راه!؟؟

تحولات افغانستان - سرکوب خشونت‌آمیز تجمع زنان، ادامه درگیری‌ها در پنجشیر، و آمادگی فرودگاه کابل برای بازگشاییصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وضعیت جسمانی نامساعد قادر محمدزاده، زندانی سیاسی کُرد، پس از ۳۵ روز اعتصاب غذا♦ به گزارش برخی رسانه‌های حقوق بشری، وضعیت جسمانی قادر محمدزاده،‌ زندانی سیاسی کُرد که از ۳۵ روز پیش در اعتراض به عدم موافقت دادستان مهاباد با درخواست مرخصی‌اش در اعتصاب غذا به سر می‌برد،‌ نامساعد اعلام شده است. ⬇ بیشتر بخوانید: کورد جان میدهد اما ظلم نمی‌پذیرد abo_karikot 😢😢😢 آخه قیافه این میخوره سیاسی باشه؟ پژاک گروه سیاسی نیست

عربی سعودی که در 4 سپتامبر منطقه شرقی این کشور را هدف قرار داد و در نتیجه آن دو کودک مجروح و چندین خانه آسیب دیدند را محکوم می‌کند.

بلینکن در بیانیه‌ای که شامگاه یک‌شنبه 5 سپتامبر صادر کرد، تاکید داشت که چنین حملاتی کاملا غیرقابل قبول است.

Advertisement

وزیر خارجه آمریکا افزود: «این حملات جان ساکنان پادشاهی سعودی، از جمله بیش از 70 هزار شهروند آمریکایی را تهدید می‌کند.»

او ادامه داد: «ما بار دیگر از حوثی‌ها می‌خواهیم فورا با طرح آتش‌بس جامع موافقت کرده و این حملات و حملات برون مرزی از داخل یمن را متوقف کنند.»

بلینکن در پایان تصریح کرد که «حوثی‌ها برای پایان دادن به این منازعه باید به سوی راه‌حل مسالمت‌آمیز و دیپلماتیک تحت حمایت سازمان ملل گام بردارند.»

موضع بریتانیا

بریتانیا نیز حملات موشکی شب گذشته شبه نظامیان حوثی به سعودی را محکوم کرد. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، حملات حوثی به خاک سعودی را رفتار غیر‌مسئولانه دانست که با کمک و همکاری ایران انجام می‌گیرد و ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

حمله به غیرنظامیان

خبرگزاری سعودی «واس»، به نقل از ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که سامانه دفاعی سعودی شامگاه شنبه یک موشک بالستیک پرتاب شده به سوی منطقه الشرقیه را رهگیری و منهدم کرد.

ائتلاف همچنین از رهگیری و انهدام دو موشک بالستیک دیگر در آسمان شهرهای نجران و جازان جنوب پادشاهی عربی سعودی خبر داد.

فرماندهی نیروهای ائتلاف سه‌شنبه پیش نیز اعلام کرد که سامانه دفاعی ائتلاف، سه پهپاد انفجاری حوثی‌ها را رهگیری و منهدم کرده است.

این پهپادها با هدف حمله به فرودگاه «ابها» در سعودی شلیک شدند که انهدام آنها باعث زخمی شدن 8 شهروند سعودی و آسیب به یک هواپیمای ایرباس 320 در آن فرودگاه شد.

حملات پیوسته شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران که با محکومیت‌های گسترده عربی و بین‌المللی مواجه شده، تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس و ایجاد راه‌حل سیاسی صلح آمیز برای پایان دادن به جنگ چندین ساله یمن را به انسداد کشانده است.