آمریکا با تحریم ایران به اعتبار دلار به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لاوروف: آمریکا با تحریم ایران به اعتبار دلار به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زد

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد برجام گفت: شرایط این توافق و موضوعات پیرامون آن نگران‌کننده است. این توافق یک دستاورد برجسته دیپلماتیک در دهه‌های اخیر محسوب می‌شد که نه تنها عامل امنیت برای ایران و خلیج فارس و جهان بود بلکه از لحاظ مقابله با گسترش سلاح‌های هسته‌ای نیز بسیار مهم بود.

وی افزود: ابتدا آمریکا به طور یکجانبه از این توافق خارج شد و مانع از اجرای این توافق توسط سایر کشورهای جهان شد. من تاکید می‌کنم که روسیه به همراه سایر اعضای برجام بر اجرای تعهدات خود بدون هیچ تغییری پایبند باقی می‌ماند. لاوروف تاکید کرد: ایران در واقع حق دارد با سایر کشورهای جهان روابط بازرگانی برقرار کند و بتواند نفت خود را بفروشد.

وی در ادامه گفت: آمریکا با تحریم ایران و ممنوع کردن روابط تجاری با ایران، در واقع به اعتبار دلار آمریکا به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دور نهم مذاکرات صلح آمریکا با طالبان با رضایت‌ طرفین پایان یافتزلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان یکشنبه 1 سپتامبر تایید کرد، دور نهم مذاکرات صلح
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پناهجوی افغان مظنون به حمله با چاقو در فرانسه: ندایی به من فرمان قتل داددادستانی فرانسه اعلام کرده است که مظنون این حادثه خود را مسلمان معرفی کرده اما اظهاراتش «متناقض» است. بنا به این گزارش وی مدعی شده است که «ندایی» با مضمون توهین به خدا شنیده و به او دستور داده تا دست به قتل بزند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز رزمایش دریایی آمریکا با ۱۰ کشور جنوب شرق آسیانیروی دریایی میانمار نیز به برغم تحریم هایی که واشنگتن به دلیل «پاکسازی نژادی» مسلمانان روهینگیا بر ضد این کشور اعمال کرده در این تمرین های مشترک نظامی مشارکت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تماس تلفنی حریری با مقامات آمریکا و فرانسه برای آرام کردن اوضاعدر پی تبادل آتش در مرزهای اراضی اشغالی و لبنان، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و نیز با مشاور رئیس جمهوری فرانسه تماس گرفت. حریری در این تماس‌ها خواهان مداخله برای توقف تشدید اوضاع شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمله یک اصلاح‌طلب به شعار «نه غزه، نه لبنان»؛ عطریانفر: ما باید هزینه‌های حزب‌الله را بدهیم!در حالی که بسیاری از معترضان داخلی جمهوری اسلامی بارها با سردادن شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» علیه صرف هزینه برای حزب الله و حماس از بودجه مردم ایران اعتراض کردند، محمد عطریانفر، فعال سیاس
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: در آستانه توافق با گروه طالبان هستیمزلمی خلیلزاد قرار است روز یکشنبه برای رایزنی های بیشتر به کابل سفر می کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »