آمریکا: هدف از حمله به شبه نظامیان عراقی ایجاد بازدارندگی در مقابل ایران است

09/04/1400 09:56 ق.ظ

آمریکا: هدف از حملات اخیر به شبه نظامیان عراقی ایجاد بازدارندگی در مقابل ایران است جزئیات بیشتر🔽

آمریکا روز سه شنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که هدف از حملات اخیر هوایی این کشور به شبه نظامیان در مرز سوریه و عراق، ایجاد بازدارندگی در مقابل ایران و نیروهای متحد تهران و جلوگیری از حملات بیشتر به نیروها و اماکن آمریکایی است.لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت این نهاد بین‌المللی نوشت که این واکنش نظامی بعد از آنکه معلوم شد گزینه‌های غیرنظامی برای رفع تهدیدات کافی نیست، انجام شد.

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت این نهاد بین‌المللی نوشت که این واکنش نظامی بعد از آنکه معلوم شد گزینه‌های غیرنظامی برای رفع تهدیدات کافی نیست، انجام شد. براساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در صورتی که حمله مبتنی بر دفاع مشروع باشد، اعضای شورای امنیت باید فورا در جریان اقدامات نظامی قرار گیرند.

گفتگوهای آمریکا و عراق؛ هیچ برنامه‌ای برای خروج نظامیان آمریکایی وجود ندارد در نامه سفیر آمریکا در سازمان ملل که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده آمده است که در حملات هوایی ایالات متحده، مراکز شبه نظامیانی که مسئول حملات پهپادی و راکتی به اماکن و نیروهای آمریکایی در عراق شناخته می‌شوند، هدف گرفته شد.به گزارش منابع خبری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز روز سه‌شنبه به طور رسمی دلایل خود را در مورد حمله هوایی به شبه نظامیان مورد حمایت ایران در مرز سوریه و عراق به اطلاع کنگره رسانده است.

او گفته است که در صورت نیاز آمریکا آماده اقدامات بیشتر است تا به تهدیدها و حملات را خنثی کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شدگوین گریم طی هفت سال گذشته از حق خود برای استفاده از سرویس بهداشتی پسران در دبیرستان دفاع کرده بود.

بمباران مواضع سپاه توسط آمریکا در واکنش به تهدید روزافزون پهپادهای ایرانجو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، دوشنبه 28 ژوئن 2021، دستور حمله به سه پایگاه شبه‌نظامیان مورد حمایت حکومت ایران در مرز عراق و سوریه، که حملات موشکی و

مقام اسبق وزارت دفاع آمریکا: احیای برجام به افزایش خشونت در خاورمیانه می‌انجامدداو زخیم، کارشناس مسائل نظامی و مقام اسبق وزارت دفاع آمریکا، در مقاله‌ای برای خبرگزاری کنگره ایالات متحده «هیل» نوشته برخلاف تصور برخی که پدیدار شدن صلح در 'I think it is time and it's very important now that Mr. Raisi is the president (-elect) that we start investigating what happened in 1988 and the role of individuals' -UNSR on Human Rights in Iran, Javaid Rehman

حمله موشکی از المیادین به میدان نفتی عمر در سوریهحمله موشکی از شهر المیادین به بزرگترین میدان نفتی سوریه که تحت کنترل آمریکا است، صورت گرفت. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران – نقاط قرمز از جنوب به مرکز رسید؛ کنکور سراسری برگزار می‌شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ابتلاء بیش از ۱۰ نفر به کرونای دلتا در مشهدمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: متاسفانه بیش از ۱۰ مورد مبتلا به کرونای دلتا در مشهد شناسایی شده است تست‌های آن‌ها را برای تایید نهایی به تهران فرستاده‌ایم ما یقین داریم که آن‌ها مبتلا به کرونای دلتا هستند تایید نهایی باید ازجانب تهران انجام شود رژیم می‌داند که مردم به واکسن‌هایش اعتماد ندارند به همین دلیل خامنه‌ای را جلوی دوربین آورد و الکی یه چیزی به او تزریق کرد تا مردم را تشویق به واکسن زدن کند. به مزدورانش هم گفته مردم را تشویق به واکسن زدن کنند. و به‌زودی واکسن زدن را اجباری خواهد کرد تا ماده سمی وارد بدن مردم کند

آمریکا روز سه شنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که هدف از حملات اخیر هوایی این کشور به شبه نظامیان در مرز سوریه و عراق، ایجاد بازدارندگی در مقابل ایران و نیروهای متحد تهران و جلوگیری از حملات بیشتر به نیروها و اماکن آمریکایی است.

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت این نهاد بین‌المللی نوشت که این واکنش نظامی بعد از آنکه معلوم شد گزینه‌های غیرنظامی برای رفع تهدیدات کافی نیست، انجام شد.

براساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در صورتی که حمله مبتنی بر دفاع مشروع باشد، اعضای شورای امنیت باید فورا در جریان اقدامات نظامی قرار گیرند.

گفتگوهای آمریکا و عراق؛ هیچ برنامه‌ای برای خروج نظامیان آمریکایی وجود ندارد

در نامه سفیر آمریکا در سازمان ملل که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده آمده است که در حملات هوایی ایالات متحده، مراکز شبه نظامیانی که مسئول حملات پهپادی و راکتی به اماکن و نیروهای آمریکایی در عراق شناخته می‌شوند، هدف گرفته شد.به گزارش منابع خبری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز روز سه‌شنبه به طور رسمی دلایل خود را در مورد حمله هوایی به شبه نظامیان مورد حمایت ایران در مرز سوریه و عراق به اطلاع کنگره رسانده است.

او گفته است که در صورت نیاز آمریکا آماده اقدامات بیشتر است تا به تهدیدها و حملات را خنثی کند.

به گفته وزارت دفاع آمریکا، ارتش این کشور بامداد دوشنبه علیه سه پایگاه و انبار تسلیحاتی متعلق به شبه نظامیان نزدیک به ایران در مرز عراق و سوریه حملاتی را انجام داد. در پی این حمله،

روز دوشنبه چندین راکت به سوی نیروهای آمریکایی مستقر در عراق شلیک شدبه توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

حملات روز دوشنبه در مرز عراق و سوریه، دومین عملیات ارتش آمریکا علیه شبه نظامیان نزدیک به ایران در منطقه از زمان روی کار آمدن جو بایدن است.

مقام های آمریکایی در روزهای گذشته همواره ادعا کرده‌اند که مواضع شبه نظامیان را در اقدامی دفاعی هدف قرار داده‌اند.