آمادگی ماکرون برای میانجیگری بین ایران و آمریکا؛ میانجی صادقی خواهم بود

17/11/1399 01:27 ق.ظ

حمایت فرانسه از مذاکرۀ ایران و آمریکا؛ اعلام آمادگی ماکرون برای میانجیگری

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز پنج‌شنبه با استقبال از تمایل ایالات متحده برای تعامل دوباره با ایران، آمادگی خود را برای میانجیگری میان دو کشور اعلام کرد و افزود که کشورهای عربستان سعودی و اسرائیل نیز باید به گونه‌ای در مذاکرات پیش‌رو درگیر شوند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی از توافق هسته‌ای ایران که با هدف محدود کردن برنامه اتمی تهران در ازای کاهش تحریم‌های ایالات متحده منعقد شده بود، بطور یکجانبه خارج شد.

اما اکنون جو بایدن، جانشین او می‌گوید که چنانچه ایران بار دیگر به تعهدات خود در چهارچوب این توافق پایبند شود، آمریکا نیز آماده است تا به این توافق برگردد.

حکم دیوان بین‌المللی دادگستری به اعتراض آمریکا: صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران را داریم آقای ماکرون تاکید کرد که زمان مذاکرات جدید فرا رسیده؛ زیرا ایران به تولید سلاح هسته‌ای نزدیکتر شده است. او افزود لازم است با برنامه موشک‌های بالستیک ایران نیز مقابله و برای بازگشت ثبات به منطقه تلاش شود.

رئیس جمهوری فرانسه پیش از این در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز تلاش کرده بود تا ایران و واشنگتن را به میز مذاکره برگرداند و پارامترهایی را برای گفتگوهای گسترده‌تر در آینده تعیین کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سازندگان و حمایت کنندگان و کاسبان اروپائی نظام نحس آخوندی پا به میدان میگذارند . تفو بر شما و ننگتان باد یه پاسخ سریع و ضرب العجل به درخواست آقای وزیر... که از قبل منتظر این درخواست هماهنگی شده بودند.. ومثل گرگی که آمادگی بلعیدن و دریدنه، میخوان مملکت رو به سمت آرواره های دشمنان خونخوار ببرن این فرانسوی ها وانگلیس ها فتنه گرند..

چقد گه میخوره این مکرون😐😐 فرانسه قابل اعتماد نیست چون همین فرانسه بود که خمینی را به ایران آورد و ایران و نیز کشورهای گرداگرد آنرا ویران نمود مست است یا هشیار؟ این آقا گیج می زنه؟! سراغ گاو شیرده می ره و دل اون رو به دست میاره. سراغ ایران هم میاد که من به جای اتحادیه اروپا حاضر به میانجی گری هستم. به آمریکا هم چراغ سبز نشون می ده؟

عجیب این مکرون نیاز به جلب توجه داره زررررررشک. باز پای این گوواد داره نیاد وسط ماجرا. همون چهل سال پیش بس هفت پشتمون بود یکبار میانجیگری شون رو دیدیم وقتی گفتن ما خروج آمریکا رو جبران میکنیم! 11 تعهد دادن نتونستن عمل کنن برای مذاکره با ایران اصلا نیازی به میانجیگری نیست.اگه آمریکا واروپایک فشار هماهنگ به رژیم بیارن خودش بدوبدو میاد پای میز مذاکره.روسیه وچین علاقه ای به تجارت باایران ندارن چون ایران رقیب نفتی روسیست وچین هم بیشترین صادراتش به اروپا وامریکاست.نگاه به شرق خامنه ای برای دلخوشی خودشه.

اینا همونی هستن از امریکا دوران ترامپی از فشار به ایران حمایت میکردن

اگر فرانسه تولید موشک و سلاح اتمی رو خودش متوقف کرد میتونه به ایران بگه موشک تولید نکن کشور ایران اسرائیل رو اصلا رسمیت نمیشناسه حالا بیاد باهاش مذاکره بکنه ماكرون خودش الان مدعي اصليه مکرون ... خورد وقتی میخاد پای سگ های سعودی و صهیونیسم رو به مذاکرات باز کنه بحث مذاکره و میانجیگری در کار نیست! امریکا قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است و باید با لغو تحریم های غیر قانونی به آن بازگردد سخنان مکرون کاملا بی ربط است،نه بحث تغییر در قرار داد هسته ای مطرح است،نه دخالت رژیم های مقصر و جنایتکاری چون اسرائیل و عربستان مطرح است

مشکل اساسی در میانجیگری رئیس جمهور فرانسه،نبودن صداقت در کار اوست! روشن ترین دلیل عدم صداقت او طرح مسائلی خارج از چهارچوبه قرار داد هسته ای و سعی در دخالت دادن رژیم های مقصّر و جنایتکاری مثل اسرائیل و عربستان سعودی در مناقشه موجود است! مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان! باز هم فرانسه نقش سیاه و کثیفش را برای حمایت از رژیم ج.ا. نشان داد .

هر کی بهدفکر خویشه....کوسه به فکر ریشه ماکرون قابل اعتماد نیست . وضعیت خودش هم در فرانسه جالب نیست بهتر است خفقان بگیرد همون یه خمینی که کردین توی ماتحتمون بسه توروخدا 😂😂 مکرون ؟ میانجی ؟ اصلا وزنی نداره ، در حدی نیست ! با محکومیت امروز اسدی ، و سخنرانی بایدن، هرچه جواد رشته کرده بود برای اروپایی ها پنبه شد! الان میگن جواد سکته ی مغزی کرده جواد اگر به هوشی پاسخ بده ! 😂😂😂

مکرون غلط میکند با دیگر دوستانش‌ که دنبال میانجیگری و گدائی از دیکتاتورهای ایران و خاورمیانه اند.ایرانیان، حکومت ارمنی مسلک شئونیزم فارسی نمیخواهند باید این بساط حکومت شرکای اشرار فرقه فارسیسم گماشتگان ارمنی مسلکان از ایران ایرانیان حذف و براندازی شود. جمالی کاشیگی اگر زنده بود خوب میانجی میشد.الان محمد یاری غاری سلمان معاون میانجی منظور است.

وقتی قراره سختگیری بکنه و شرط مییزاره اما از اتاق (فرمان🚗) اطلاع میدن دستی رو بکش, پیچ بعدی پرخطره 😂 ایت الله مکرون مکرون مثل بوقلمون رنگ عوض میکنه عربستان فرانسه را به عنوان میانجی با ایران انتخاب کرد ولی تا کنون‌پاسخ مقامات ایران به این درخواست منفی بوده ای خناس مکرون

آقای ماکرون که از پاریس در یک کنفرانس ویدیویی به میزبانی اتاق فکر شورای آتلانتیک مستقر در واشنگتن سخنرانی می‌کرد، گفت: «ما باید مذاکرات جدید با ایران را نهایی کنیم... من هر کاری که بتوانم انجام می‌دهم تا از هرگونه ابتکار عمل طرفِ آمریکایی برای برقراری مجدد گفتگو حمایت کنم... من اینجا خواهم بود ... من دو سال پیش، همچنین یک سال و نیم پیش نیز در دسترس بودم و تلاش خواهم کرد تا در این گفتگوها یک میانجی صادق و متعهد باشم.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی از توافق هسته‌ای ایران که با هدف محدود کردن برنامه اتمی تهران در ازای کاهش تحریم‌های ایالات متحده منعقد شده بود، بطور یکجانبه خارج شد. اما اکنون جو بایدن، جانشین او می‌گوید که چنانچه ایران بار دیگر به تعهدات خود در چهارچوب این توافق پایبند شود، آمریکا نیز آماده است تا به این توافق برگردد.

حکم دیوان بین‌المللی دادگستری به اعتراض آمریکا: صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران را داریم

آقای ماکرون تاکید کرد که زمان مذاکرات جدید فرا رسیده؛ زیرا ایران به تولید سلاح هسته‌ای نزدیکتر شده است. او افزود لازم است با برنامه موشک‌های بالستیک ایران نیز مقابله و برای بازگشت ثبات به منطقه تلاش شود.

رئیس جمهوری فرانسه پیش از این در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز تلاش کرده بود تا ایران و واشنگتن را به میز مذاکره برگرداند و پارامترهایی را برای گفتگوهای گسترده‌تر در آینده تعیین کند.

هم‌رسانی این مطلب: