آماده‌باش برای توزیع واکسن کرونا در آستانه انتخابات آمریکا - BBC News فارسی

13/06/1399 08:08 ق.ظ

آماده‌باش مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا به ایالت‌ها برای توزیع واکسن کرونا در آستانه انتخابات

از مقام‌های بهداشتی در ایالت‌های آمریکا خواسته شده تا برای توزیع محدود واکسن کرونا ظرف کمتر از دو ماه آماده باشند. این زمانبندی در آستانه انتخابات نگرانی‌هایی را درباره احتمال فشار سیاسی دولت دونالد ترامپ برای تسریع ساخت واکسن برانگیخته است. روزنامه نیویورک‌تایمز متن کامل نامه‌های این مرکز دولتی آمریکا به مقام‌های ایالتی را منتشر کرده است که مطابق آن کادر درمانی و دیگر کارکنان ضروری برای دریافت واکسن در اولویت هستند.

با توجه به زمانبندی احتمالی آغاز توزیع واکسن، که می‌تواند دو روز قبل از انتخابات آمریکا باشد، نگرانی‌هایی درباره احتمال فشار سیاسی برای تسریع نهایی شدن واکسن مطرح شده است.

پیش از این نگرانی‌های مشابهی نیز درباره واکسن ادعایی ساخت روسیه مطرح شده است. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید هنوز اطلاعات کاملی درباره آزمایش‌های واکسن روسیه ندارد و نمی‌تواند آن را تایید کند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور/ خرید واکسن با ارائه کارت ملیخرید واکسن آنفلوآنزا با ارائه کارت ملی سازمان غذا و دارو: توزیع واکسن آنفلوآنزا مانند هر سال نیست اینطور نیست که برای تهیه آن نیاز به نام‌نویسی داشته باشید هر فرد با ارائه کارت ملی می‌تواند واکسن را تهیه کند هر فرد نمی‌تواند بیش از یک واکسن خریداری کند

دستور دولت آمریکا برای آماده شدن مراکز توزیع واکسن کرونا تا ۱۱ آباندولت آمریکا از فرمانداران ایالت‌های این کشور خواسته است تا ۱۱ آبان (اول نوامبر) به سرعت مراکز مورد نظر خود را برای توزیع واکسن کرونا آماده کرده و موانع احتمالی موجود برای توزیع‌کنندگان را از هم‌اکنون برطرف کنند.

آمریکا: ایالت‌ها آماده توزیع واکسن کرونا در اواخر ماه اکتبر باشندمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در نامه‌ای به مقامات بهداشتی ایالت‌های مختلف این کشور از آن‌ها خواسته است آماده توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اواخر ماه اکتبر باشند.

آمادگی اندونزی برای استفاده از واکسن چینی کرونا در ژانویه سال آینده

تولیدات داخلی کافی نیست/سفارش واردات ۷ میلیون واکسن آنفلوآنزا به کشور برای فصل سرماسخنگوی دولت: *تحریم و فشار بزودی با شکستی به یادماندنی مواجه خواهد شد *رییس جمهور نقشه راه اقتصادی یک سال باقی مانده به قرن جدید را با مردم در میان خواهند گذاشت *برای دولت سال آخر به معنای پایان تلاش نیست *تولیدات داخلی کافی نیست

آمریکا در برنامه جهانی تولید واکسن کرونا مشارکت نمی‌کندایالات متحده آمریکا در تلاش بین‌المللی برای تولید و توزیع واکسن کرونا به دلیل اینکه طرح سازمان جهانی بهداشت است، مشارکت نخواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

آماده‌باش مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا به ایالت‌ها برای توزیع واکسن کرونا در آستانه انتخاباتمنبع تصویر،مرکز کنترل و پیشگیری‌ از بیماری‌ها در آمریکا از مقام‌های بهداشتی ایالتی خواسته تا برای توزیع محدود واکسن کرونا ظرف کمتر از دو ماه آماده باشند.

روزنامه نیویورک‌تایمز متن کامل نامه‌های این مرکز دولتی آمریکا به مقام‌های ایالتی را منتشر کرده است که مطابق آن کادر درمانی و دیگر کارکنان ضروری برای دریافت واکسن در اولویت هستند.

با توجه به زمانبندی احتمالی آغاز توزیع واکسن، که می‌تواند دو روز قبل از انتخابات آمریکا باشد، نگرانی‌هایی درباره احتمال فشار سیاسی برای تسریع نهایی شدن واکسن مطرح شده است.

پیش از این نگرانی‌های مشابهی نیز درباره واکسن ادعایی ساخت روسیه مطرح شده است.

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید هنوز اطلاعات کاملی درباره آزمایش‌های واکسن روسیه ندارد و نمی‌تواند آن را تایید کند.

آمریکا هم به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور، از سازمان بهداشت جهانی خارج شده و به تازگی اعلام شد این کشور در برنامه جهانی برای واکسیناسیون کرونا مشارکت نمی‌کند.