آماده‌سازی برای افزایش قیمت بنزین در ایران با هدف تامین کسری بودجه

11/09/1400 01:18:00 ب.ظ

آماده‌سازی برای افزایش قیمت بنزین در ایران با هدف تامین کسری بودجه #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, کسری بودجه

آماده‌سازی برای افزایش قیمت بنزین در ایران با هدف تامین کسری بودجه العربيه_فارسى

دولت جدید ایران با تاکید بر مصرف بی‌رویه مردم در استفاده از حامل‌های انرژی اما با هدف تامین کسری عظیم 307 هزارمیلیارد تومانی بودجه سال جاری، در صدد افزایش

سعید اوجی، وزیر نفت ایران با هشدار تبدیل‌شدن ایران به یک کشور واردکننده بنزین طی چند سال آینده، افزایش تقاضا و مصرف بی‌رویه مردم را دلیل کمبود این سوخت عنوان کرد.Advertisementاوجی که پیشتر از نیاز 160 میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های نفت و گاز ایران برای تامین نیازهای داخلی سخن گفته بود، بدون اشاره به دلایل کمبود منابع مالی و عدم سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها، مردم را عامل شرایط کنونی دانست.

او گفته بود تولید بنزین در کشور 106 میلیون لیتر در روز است و پیش‌بینی کرد که میزان مصرف به بیش از 120 میلیون لیتر در روز رسیده است.وی پیش از این هشدار داده بود که ایران در زمستان روزانه 200 میلیون متر مکعب کسری گاز دارد. پس از این هشدار، دولت قیمت گاز برای مصرف‌کنندگان خانگی را به صورت پلیکانی افزایش داد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

افزایش بیش از 75 درصدی قیمت برخی کالاهای اساسی در ایران طی یک ماهوزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایران اعلام کرد که قیمت برنج، شکر و گوشت در مهر امسال بین 17 تا 75.8 درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش قیمت مربوط به شکر،

افزایش آگاهی درباره تولید زباله؛ از درخت کریسمس آشغالی در لندن رونمایی شدسازندگان این درخت امیدوار هستند تا با این اقدام به اصلاح الگوهای رفتاری در زمینه تولید زباله کمک کنند.

اسرائیل: با هر روشی مانع از دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای خواهیم شدامیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که تل‌آویو در جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و تضمین عدم دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای گام بر شیطونه میگه بیا چهارتا بمن اتم بساز ببینیم این اوباش جهانی چه غلطی میخوان بکنن ؟ آخه گوساله ، شماها که حریف چهارتا جوان فلسطینی (حماس و جهاد اسلامی ) نمیشید ، وقتی چندتا جوان با بالن آتش‌زا شمارو چنان به وحشت می اندازند که شب تا صبح میرید داخل پناهگاه ، شما رو چه به غلط زیادی ؟ برجام ۲۰۱۵ معروف ب برجام اوبامایی نزد ما مُرده میباشد👎🏻 برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات از سوی رژیم یاغی فرقه شیعه آیت الله ها .یعنی تهدید علیه دیگر ملت ها بخصوص ملت اسرائیل شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید. اسرائیل یک آشوبگر و تروریست است که برای قتل و غارت دنیا از هیچ کاری دریغ نمی کند . نفرین_بر_اسرائیل_فتنه_گر_غاصب

رافائل گروسی: اگر اراده سیاسی باشد توافق با ایران ممکن است | DW | 02.12.2021مدیرکل آژانس می‌گوید اگر اراده سیاسی باشد توافق با ایران ممکن است اما زمان کمی مانده است. اولیانوف، نماینده روسیه هم می‌گوید ایران و آمریکا به‌رغم اختلافات شانس توافق دارند. وزیر خارجه ایران خواستار 'حسن نیت' غرب شد. پول هامونو بدين، بقيه ش حله !! اون ممه رو لولو بُرد !

گروسی: غنی‌سازی ۹۰ درصدی در ایران وجود ندارد/ امیدوارم به‌زودی به توافق برسیممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی به سوالاتی پیرامون مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین، فعالیت آژانس در ایران و تحولات برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داد. گروسی غلط کرد با بقیه مذاکره کننده ها این احمقها تا زمانی که پرل هاربر مجددا برایشان اتفاق نیفتد آدم نخواهند شد. هر چی به سرشان بیاید حقشان است.

ترکیه ششمین کشور جهان با بالاترین مقاومت در برابر کرونا شدترکیه در رتبه ششم فهرست کشورهای دارای بالاترین مقاومت در برابر نوع ویروس کووید-19 قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

قیمت بنزین و گاز برای امسال یا سال آینده است.برنج ایرانی و گوشت گوساله بوده است..می‌دارد.

سعید اوجی، وزیر نفت ایران با هشدار تبدیل‌شدن ایران به یک کشور واردکننده بنزین طی چند سال آینده، افزایش تقاضا و مصرف بی‌رویه مردم را دلیل کمبود این سوخت عنوان کرد. Advertisement اوجی که پیشتر از نیاز 160 میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های نفت و گاز ایران برای تامین نیازهای داخلی سخن گفته بود، بدون اشاره به دلایل کمبود منابع مالی و عدم سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها، مردم را عامل شرایط کنونی دانست.8 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش یافته است. او گفته بود تولید بنزین در کشور 106 میلیون لیتر در روز است و پیش‌بینی کرد که میزان مصرف به بیش از 120 میلیون لیتر در روز رسیده است. وی پیش از این هشدار داده بود که ایران در زمستان روزانه 200 میلیون متر مکعب کسری گاز دارد. در این رابطه جواد احمدی، معاون بازرسی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ایران اوایل امسال علت افزایش قیمت شکر را رو به اتمام بودن ذخایر شکر وارد شده با ارز دولتی عنوان کرد. پس از این هشدار، دولت قیمت گاز برای مصرف‌کنندگان خانگی را به صورت پلیکانی افزایش داد. پیش از این و همزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی یکجانبه» علیه رژیم ایران وادار کند.

ایران که دومین دارنده گاز جهان است، تابستان‌ها به دلیل کمبود گاز نمی‌تواند خوراک نیروگاه‌های حرارتی تولید برق را تامین کند و مشکل تامین برق دارد. قیمت دو نوع از این کالا با 61. زمستان‌ها هم به دلیل کسری گاز شهری مجبور است گاز صنایع را محدود و سهمیه‌بندی کند. این در حالی است که قیمت انرژی در جهان افزایش یافته و کشورهای صادرکننده انرژی درآمدهای زیاد و سرمایه‌گذاری‌های کلانی در زیرساخت‌های تولیدی خود انجام داده‌اند.8 درصد افزایش، از حدود 29 هزار تومان در مهر سال قبل، به حدود 47 هزار تومان رسیده است. هر چند طبق آمارهای رسمی، تقاضا برای انرژی در ایران از عرضه پیشی گرفته است اما مقامات حکومتی به‌دلایل اصلی آشفتگی و کمبودها در بازار داخلی انرژی که کاهش شدید منابع ارزی در اثر تحریم‌ها و سیاست‌های جمهوری اسلامی است، اشاره نمی‌کنند. کارشناسان اقتصادی بر این باورند که سیاست‌های نادرست خارجی و رویکردهای ضد توسعه‌ای مانند استفاده دولت از منابع طبیعی و خام نیز در شکل‌گیری شرایط کنونی نقش مهمی داشته است. افزایش قیمت مرغ قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه نیز در مهرماه با افزایش 42.

سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز بررسی‌ کارشناسان نشان می‌دهد که تنها برای حفظ ظرفیت کنونی میدان پارس جنوبی باید حدود 30 تا 50 میلیارد دلار در این میدان سرمایه‌گذاری شود. همچنین برای احداث یک نیروگاه جدید برقی در ایران 3. قیمت این محصول در ماه مشابه سال قبل حدود 19 هزار و 600 تومان بوده است.5 میلیارد یورو بودجه نیاز است. این در حالی است که براساس پیش‌بینی مرکز پژوهش‌های مجلس ایران، بودجه سال جاری حدود 307 هزار میلیارد تومان کسری غیرقابل تامین داشته و دولت عملا امکان سرمایه‌گذاری در این بخش‌‌ها را ندارد.» قیمت گوشت قرمز گزارش وزارت صمت افزوده که قیمت هر کیلو گوشت گوساله و گوسفندی با 60. در این شرایط دولت ابراهیم رئیسی ساده‌ترین راه تامین کسری بودجه را افزایش قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه بنزین می‌داند و اظهارات وزیر نفت آماده‌سازی جامعه برای چنین اقداماتی پنداشته می‌شود.

گفتنی است که ایران در آبان سال 98 شاهد بزرگترین اعتراضات سراسری پس از انقلاب بود که به‌دلیل افزایش ناگهانی 3 برابری قیمت بنزین با هدف جبران کسری بودجه دولت انجام پذیرفت و طی آن هزاران نفر کشته، زخمی و زندانی شدند.5 درصد افزایش در مهر امسال به حدود 132 و 133 هزار تومان رسیده است. .