آمار مبتلایان کرونا در جهان از صد میلیون نفر گذشت، در اسرائیل صفر شد

27/01/2021 01:20:00 ق.ظ

آمار مبتلایان کرونا در جهان از صد میلیون نفر گذشت در اسرائیل صفر شد

کووید-۱۹, ویروس کرونا

آمار مبتلایان کرونا در جهان از صد میلیون نفر گذشت در اسرائیل صفر شد

وزیر امور خارجه ایران در سفر روز سه شنبه ۷ بهمن به مسکو اعلام کرد که مقامات بهداشتی ایران واکسن روسی اسپوتنیک را تأیید کرده‌اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از آغاز شیوع این بیماری تا کنون در مجموع از ۱۰۰ میلیون و ۶۳۹ هزار نفر گذشت و آمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در جهان نیز در روز سه شنبه ۲۶ ژانویه (۷ بهمن) به بیش از ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار نفر رسید.بسیاری از کشورها به ویژه در قاره اروپا به دلیل بالا رفتن آمار ابتلا به کرونا و پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها، مجبور به وضع مجدد قرنطینه و سایر محدودیت‌های اجتماعی شده‌اند. گزارش‌های مربوط به شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا از جمله ویروس انگلیسی و آفریقای جنوبی، باعث نگرانی دولت‌ها شده است. اما همزمان، آغاز واکسیناسیون گسترده در برخی کشورها امیدهای تازه‌ای را برای مهار کرونا در چشم‌اندازی نزدیک‌تر گشوده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

اسراییل اولین واکسن کرونا را ساخت،ابتلا به صفر رسید،یک روزه میتواند ایران را نابود کند،ارتش شکست ناپذیر،بهترین دموکراسی منطقه!،های تک و جز اولین کشورها در پزشکی و الکترونیک و فضا و ژنتیک و علم و ثروت و آزادی و روابط بین الممل و و و،این تعریف پهلوون پنبه در کتاب کوچه هستش😉 ما هم از پشت کوه آمدیم. من نمی فهمم چرا همیشه ایران باید با اسرائیل مقایسه بشه! هنوز بسیاری از کشورهای دنیا این واکسن رو به مردم نزدن اما شما دائما با ایجاد تنش روانی باعث نگرانی بیشتر ایرانی ها میشین.

چرا اینقدر دروغ می گویید . خبر سازان دروغگو fake news. این خبر دو ساعت پیش وزیر بهداشت اسراییل هست . 8680 مورد ابتلا روز دوشنبه گزارش شده است . Some 8,680 new cases were registered on Monday with 9.8% of the 91,606 tests returning positive. کل اسرائیل از استان ما کوچکتره. همچین میگید اسرائیل گویا در مورد یک کشور پهناور صحبت می کنید.

شکر زیادی خوردین که در اسراییل صفر شد!

کرونا در ایران؛ ثبت بالاترین شمار مبتلایان روزانه در دو ماه گذشتهعلیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از دریافت قریب الوقوع واکسن ‌های سینوفارم و آسترازنکا خبر داد. البته که ترند ثابت بوده و تنها ایام دهه زجر باعث شده آمار دستکاری بشه

چهارمین پیک کرونا در ایران؛ افزایش دو برابری مبتلایان هر 8روز در «خوزستان»بر اساس آخرین گزارش‌ها و با توجه به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و شیوع ویروس جهش‌یافته، این

جهش آمار کرونا در ایران؛ ۱۱هزار و ۷۵۰ ابتلا در یک روز | DW | 01.04.2021سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید ۱۵هزار فرد مبتلا به کرونا در نوروز سفر رفته‌اند و شهرهای قرمز و نارنجی در ایران دو برابر و نیم شده‌اند. پلیس جلوی بوستان‌ها و تفرجگاه‌های تهران ایستاده تا جلوی ورود مردم را بگیرد. این ۱۵ هزار نفر آنهایی هستند که بلیط اتوبوس وهواپیما گرفتند اونایی که با ماشین شخصی رفتن رو که آمار ندارند پس سال پیش با هواپیما ماهان آوردیم امسال اتوبوسی و قطاری کرونا رو پخش کردیم خسته نباشی دلاور

رکورد شکنی‌های کرونا در ایران؛ بالاترین آمار ابتلا در ۱۴ ماه | DW | 06.04.2021موارد ابتلا و فوتی‌های کرونا در ایران در سال جدید بیش از دو و نیم برابر افزایش یافته و این روند با شدت ادامه دارد. علیرضا زالی پیش‌بینی کرد هفته آینده برای تهران هفته‌ای بسیار سخت باشد و خواستار تعطیلی ۱۰ روزه پایتخت شد. و شما دستمالچیان تررررزیدنت ترررررآمپ همچنان خوشحالید. فراموش نمیکنیم.

بالاترین آمار روزانه مرگ بر اثر کرونا در ایران؛ حدود۵۰۰ نفر در ۲۴ ساعت

Aa شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از آغاز شیوع این بیماری تا کنون در مجموع از ۱۰۰ میلیون و ۶۳۹ هزار نفر گذشت و آمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در جهان نیز در روز سه شنبه ۲۶ ژانویه (۷ بهمن) به بیش از ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار نفر رسید.Aa شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا نیمروز چهارشنبه ۱۸ فوریه (۳۰ بهمن) به بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر و شمار قربانیان آن به بیش از ۵۹ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.احتمال وجود دارد که پیک چهارم این پاندمی در ایران آغاز شود.هشدارهای مقامات درمانی و دولتی ایران در باره فراگیری ویروس جهش یافته انگلیسی و موج چهارم کرونا ادامه دارد.

بسیاری از کشورها به ویژه در قاره اروپا به دلیل بالا رفتن آمار ابتلا به کرونا و پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها، مجبور به وضع مجدد قرنطینه و سایر محدودیت‌های اجتماعی شده‌اند. گزارش‌های مربوط به شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا از جمله ویروس انگلیسی و آفریقای جنوبی، باعث نگرانی دولت‌ها شده است. ایران در حال حاضر پانزدهمین کشور با بیشترین شمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان و یازدهمین کشور با بیشترین شمار قربانی است. اما همزمان، آغاز واکسیناسیون گسترده در برخی کشورها امیدهای تازه‌ای را برای مهار کرونا در چشم‌اندازی نزدیک‌تر گشوده است.» او در ادامه افزود: «البته این‌طور نیست که ویروس جهش‌یافته فقط یک طیف خاصی را درگیر کند، بلکه همه طیف‌های سنی را می‌تواند درگیر کند. اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید ایران واکسن روسی اسپوتنیک را تأیید کرد ایران می‌گوید واکسن روسی کرونا موسوم به اسپوتنیک را تأیید کرده است. شهرهای در وضعیت قرمز؛ هشدار دربارۀ خیز چهارم بیماری خانم لاری همچنین اعلام کرد که با بحرانی شدن وضعیت شیوع کرونا در شهرهای خرمشهر و رامهرمز در استان خوزستان، تعداد شهرهای قرمز کشور به ۱۱ شهر افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر روز سه شنبه ۷ بهمن به مسکو اعلام کرد که مقامات بهداشتی ایران این واکسن را تأیید کرده‌اند. سخنگوی این وزارت‌خانه خبر داد که در همین فاصله ۱۱هزار و ۷۵۰ بیمار جدید شناسایی شده‌اند که ۱۳۷۱ نفر آنها بستری هستند.

ایران هنوز واکسیناسیون کرونا را آغاز نکرده است، اما مقامات دولتی در این کشور روز دوشنبه گفتند که اولین دسته از دُزهای وارداتی ممکن است واکسن آسترازنکا باشد. به گفتۀ علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، تا کنون ابتلای دست‌کم ۲۱ نفر به گونۀ جهش یافتۀ ویروس کرونا در کشور تایید شده است و این مبتلایان ساکن استان‌های تهران، البرز، قزوین و خوزستان بوده‌اند و ۴ نفر از آنها نیز جان باخته‌اند. پیشتر نیز مقامات از قرمز بودن شرایط در بیشتر شهرهای این استان خبر داده بودند و برخی مسئولین بهداشتی خواستار قرنطینه کامل استان شدند که این پیشنهاد با مخالفت مقامات سیاسی و امنیتی محلی مواجه شده بود. علی خامنه‌ای، پیش از این، ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا به ایران را ممنوع اعلام کرده بود. واکسن ایرانی کرونا چه شباهتی به واکسن‌های چینی و چه تفاوتی با واکسن‌های آمریکایی دارد؟ ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ مورد مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ را ثبت کرده است. بنا بر گزارش ایرنا، سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت نیز هشدار داده است که «شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی ‌و تقارن آن با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، زنگ خطری جدی در جهت ورود به خیز چهارم بیماری است. این تعداد کمتر از آمار روزانه ۹۸ فوتی در روز دوشنبه است که بالاترین آمار در دو هفته اخیر بوده است.. وزارت بهداشت ایران در روز سه شنبه همچنین اعلام کرد شمار مبتلایان کرونا از ابتدای شیوع کرونا در این کشور با ۶ هزار و ۴۲۰ مورد قطعی جدید در شبانه‌روز گذشته، تا کنون به یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ مورد رسیده است. ایرنا به نقل از او نوشت: «هفته آینده ۲۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم چین به دست ما می‌رسد. پلیس راهور در این میان برای جلوگیری از حضور مردم در پارک‌‌ها و تفرجگاه‌های تهران، کلیه ورودی‌های این اماکن را مسدود کرده است.

آمار روزانه کرونا در اسرائیل: صفر بنا بر آمار رسمی در شبانه‌روزمنتهی به روز سه شنبه، آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در اسرائیل به صفر رسیده و تنها ۵ بیمار کرونایی که از قبل در بیمارستان بستری بودند به دلیل وخامت حال‌شان به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند. شمار کل بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های اسرائیل در حال حاضر هزار و ۱۱۵ نفر اعلام شده است.۲ میلیون دوز واکسن آسترازنکا نیز قول دادند که در اسفند ماه برسد و با این حساب می‌توانیم یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری را که در سال جاری جزو اولویت است، واکسینه کنیم. به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید بخش مهمی از موفقیت اسرائیل در مهار کرونا را مدیون سیاست‌های بهداشتی دولت این کشور دانسته‌اند. دولت اسرائیل تا کنون با رویکردی تهاجمی تلاش کرده است تا واکسیناسیون را به شکلی هر چه گسترده‌تر در کشور انجام دهد تا تمام شهروندان واکسینه شوند. به گفتۀ او، منع تردد به استان‌های گیلان، مازندران و گلستان همچنین شهرهای شیراز، اصفهان، مشهد، کیش و قشم نیز به قوت خود باقیست. اسرائیل به لطف واردات منظم واکسن‌های فایزر-بیون‌تک و مدرنا از روز ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) تا کنون توانسته است در مراکز پزشکی و بیمارستانی خود به طور مرتب واکسیناسیون را انجام بدهد به طوری که تا کنون ۲۵ درصد از جمعیت ۹ میلیونی اسرائیل دست کم نوبت اول واکسن را دریافت کرده‌اند.  گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان ایران یکی از ویژگی‌های گرافیتی یا دیوارنگاری، نشان دادن واکنش به رویدادها در خیابان‌های شهر است.

واکسن کرونا در اسرائیل در ابتدا تنها برای گروه های آسیب‌پذیر و پرخطر جامعه یعنی پرسنل بخش بهداشت و افراد مسن تزریق می‌شد اما در مرحله کنونی کلیه شهروندان بالای ۴۰ سال و نیز نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ سال با نظر والیدن‌شان اجازه زدن واکسن را دارند. از جمله رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی اعلام کرد که هیچ وسیله‌ نقلیه‌ای به جز آژانس‌ها از ساعت ۲۱ شب تا ۳ بامداد اجازه رفت و آمد در این استان را ندارند و با متخلفان برخورد شده و آنها مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی خواهند شد. کاهش ۶۰ درصدی بستری۶۰ سال به بالا روزنامه لوپاریزین فرانسه با انتشار این اطلاعات و با استناد به نتیجه مطالعه‌ای که روی ۵۰ هزار و ۷۷ بیمار کرونایی در اسرائیل انجام شده، می‌نویسد که واکسیناسیون کرونا باعث شده آمار بستری شدن بیماران بالای ۶۰ سال در مراکز درمانی ۶۰ درصد کاهش یابد. . هم‌رسانی این مطلب:.