آمادگی لهستان برای شرکت در ماموریت تامین امنیت تنگه هرمز | DW | 16.08.2019

25/05/1398 08:40:00 ق.ظ

خبرگزاری آلمان (dpa) روز جمعه ۲۵ مرداد (۱۶ اوت) با انتشار گزارشی از ورشو، پایتخت لهستان، از آمادگی آن کشور برای مشارکت در ناوگان دریایی بین‌المللی به فرماندهی آمریکا خبر داده است.

لهستان اعلام کرده است که در ماموریت بین‌المللی دریایی به فرماندهی آمریکا در تنگه هرمز مشارکت خواهد کرد. آمریکا برای مشارکت در ماموریت تامین امنیت تردد کشتی‌های تجاری در آب‌های خلیج فارس از ۶۰ کشور دعوت کرده است. آلمان و فرانسه در حال بررسی طرح ایجاد یک نیروی اروپایی برای تامین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج...

آلمان و فرانسه در حال بررسی طرح ایجاد یک نیروی اروپایی برای تامین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس هستند. اکثر سیاستمداران آلمان مشارکت این کشور در ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا را رد کرده‌اند. درچنین شرایطی، لهستان اعلام کرده است که حاضر به مشارکت در ناوگان دریایی تامین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس است. ناوگانی که فرماندهی آن را ایالات متحده آمریکا برعهده دارد.

خبرگزاری آلمان (dpa) روز جمعه ۲۵ مرداد (۱۶ اوت) با انتشار گزارشی از ورشو، پایتخت لهستان، از آمادگی آن کشور برای مشارکت در ناوگان دریایی بین‌المللی به فرماندهی آمریکا خبر داده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

یاجیک جاپوتوویچ (Jacek Czaputowicz)، وزیر امور خارجه لهستان به خبرنگار خبرگزاری آلمان گفته است: «ما می‌دانیم که شرایط به گونه‌ای است که نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت ماند.» وزیر امور خارجه لهستان گفته است که این کشور آمادگی دارد به هر شکل ممکن از تلاش‌های آمریکا و بریتانیا برای تامین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس پشتیبانی کند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برای اولین بار زنان سعودی در اداره صفوف حجاج در رمی جمرات به خدمت گرفته شدندبرای اولین بار زنان سعودی در اداره صفوف حجاج در رمی جمرات به خدمت گرفته شدند زنان عضو موسسه غیردولتی حجاج برای نخستن بار و در اقدامی بی‌سابقه به صورت میدانی در اداره صفوف حجاج در قالب تیمی زنانه که امسال تشکیل شد، مشارکت کردند.

مرکل: ماموریت اروپایی در تنگه هرمز مورد بحث قرار خواهد گرفتمرکل: ماموریت اروپایی در تنگه هرمز مورد بحث قرار خواهد گرفت نخست‌وزیر آلمان گفت که ماموریت دریایی در تنگه هرمز در نشست‌های غیررسمی وزرای اتحادیه اروپا مورد بحث قرار خواهد گرفت.

آیین‌ها و نمایش‌های هرمزگان در حال نابودی‌اند/ ضرورت راه‌اندازی رشته‌ای دانشگاهی برای نمایش‌های ایرانییکی از پژوهشگران نمایش‌ها و آیین‌های سنتی هرمزگان با بیان اینکه «آیین‌ها و نمایش‌های هرمزگان یا در حال نابودی‌اند و یا از آخرین اجرای چنین آثاری مدت‌ها گذشته است» گفت: نمایش‌ها و خرده‌نمایش‌هایی مانند پیرمرد و خرسک و پیرمردی (باپِری) در حال نابودی و فراموشی هستند و باید دست به کار شد.

ربیعی: دستوری برای برکناری رئیس صندوق بازنشستگی در کار نبوده- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimربیعی: *دستوری برای برکناری رئیس صندوق_بازنشستگی در کار نبوده است *قیمت مرغ ۱۳۹۰۰ تومان است و هر قیمت دیگری خلاف است *درباره تشکیل وزارت میراث فرهنگی دولت موافق تشکیل این وزارتخانه نبوده و نظر خود را اعلام کرده است

پیامدهای قضایی مرگ جفری اپستین برای مسئولان زندانی در نیویورک | DW | 14.08.2019مرگ جفری اپستین، سرمایه‌دار آمریکایی در زندانی در نیویورک همچنان در پرده ابهام قراردارد. وزارت دادگستری آمریکا مدیر و دو نفر از نگهبانان را از کار برکنار کرده است. گمانه‌زنی بر سر چگونگی مرگ ایپستین ادامه دارد.

عمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کردعمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کرد هند روز ۱۴ مردادماه اعلام کرد که خودمختاری ایالت کشمیر از این پس اعتبار نخواهد داشت. هند به دنبال آن است که این منطقه را به دو بخش تقسیم کند.