آمادگی ۴۰۰ حسینه در خراسان رضوی با ظرفیت اسکان اضطراری ۵۰ هزار نفر شب

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: ظرفیت اسکان اضطراری با ظرفیت ۵۰ هزار نفر در شب در ایام نوروز در ۴۰۰ حسینه فراهم شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جمال ایزدی امروز ۲۰ اسفندماه، در نشست اعلام برنامه‌های این اداره‌کل به مناسبت ماه مبارک رمضان و ایام نوروز اظهار کرد: در مجموع ۳۰۵ بقعه متبرکه در استان داریم که در سه سطح بنا به شاخص بودن و ظرفیت در زائرپذیری بیشتر تعریف شده است. سطح یک دارای ظرفیت ملی و بین‌المللی است، سطح دو دارای ظرفیت استانی و سطح سه دارای ظرفیت شهرستانی است.

ایزدی عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام نوروز طرح آرامش بهاری در ۱۱۷ بقعه متبرکه استان برگزار خواهد شد که آغاز این طرح از ۲۸ اسفند ماه است و تا ۱۵ فروردین‌ماه مطابق هر سال با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و معرفتی ادامه خواهد یافت. وی بیان کرد: برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی و مذهبی در طول طرح «آرامش بهاری» با برپایی خیمه‌های معرفت، برپایی نمایشگاه‌های مختلف اجرای برنامه‌های ملی از جمله مراسم سال تحویل و برگزاری مراسم مذهبی از جمله جشن ولادت امام حسن مجتبی و مراسم مناجات‌خوانی و برگزاری مراسم سخنرانی و ادعیه در دستور کار است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی در خصوص ظرفیت اسکان بقاع متبرکه گفت: در بقاع متبرکه‌ای که شرایط اسکان وجود داشته باشد به زائران در طول ایام نوروز خدمت‌رسانی خواهد شد. در خصوص اسکان اضطراری ۴۰۰ حسینیه به ظرفیت ۵۰ هزار نفر در شب آماده پذیرایی از زائران در ایام نوروز است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش ۴۰۰ درصدی اعطای وام ضروری از سمت بنیاد شهید خراسان رضویمدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی گفت: در دو سال اخیر ۴۷ هزار و ۱۸۳ مورد اعطای وام ضروری داشتیم که نسبت به دوره قبل افزایش ۴۰۰ درصدی یافته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اشتغال ۱۲۹۲ نفر با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در خراسان رضویمدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی از اشتغالزایی برای ۱۲۹۲ نفر از طریق تسهیلات این صندوق در سال جاری خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش حضور زائران از ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه در مشهدمدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط دبیرخانه این ستاد ورود زائران در روزهای ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه در مشهد مقدس افزایش محسوسی دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آماده‌باش دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی خراسان شمالی برای نوروزرزمایش دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی خراسان شمالی برای آمادگی اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۳ برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت بازار گردشگری سلامت مشهد در نوروز چگونه است؟رئیس انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت خراسان رضوی از کاهش احتمالی سفر گردشگران سلامت به مشهد در نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرار بزرگ در هائیتی؛ با کمک خلاف‌کارها، چهار هزار زندانی گریختندفرار بزرگ در هائیتی؛ با کمک خلاف‌کارها، چهار هزار زندانی گریختند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »