آمادگی گرجستان برای میانجیگری بین آذربایجان و ارمنستان

13/06/2021 06:53:00 ب.ظ

نخست وزیر گرجستان اعلام کرد که آماده میانجیگری بین آذربایجان و ارمنستان است. - خبرگزاری آناتولی

گرجستان, آذربایجان

آمادگی گرجستان برای میانجیگری بین آذربایجان و ارمنستان نخست وزیر گرجستان اعلام کرد که آماده میانجیگری بین آذربایجان و ارمنستان است.

نخست وزیر گرجستان اعلام کرد که آماده میانجیگری بین آذربایجان و ارمنستان است. - خبرگزاری آناتولی

13.06.2021تفلیس/خبرگزاری آناتولیایراکلی گاریباشویلی، نخست وزیر گرجستان در ارتباط با تصمیم اخیر جمهوری آذربایجان در خصوص آزادی 15 زندانی ارمنی در ازای دریافت نقشه‌های 97 هزار مین جاسازی شده توسط ارمنستان در شهرستان آغ‌دام اظهار داشت: هدف دولت تفلیس حفظ صلح و ثبات در قفقاز است و در این راستا آماده میانجیگری بین دو کشور هستیم.

وی با بیان اینکه در الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان در تماس است، گفت: گرجستان آماده است تا در این روند مجدد میانجیگری کند، من شخصا به رهبران هر دو کشور اعلام کردم که آماده هستیم و امیدوارم که این روند ادامه یابد و منجر به برقراری صلح و ثبات در منطقه شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

فاصله بین تزریق دو دوز واکسن‌های کرونا چقدر است؟فاصله بین تزریق دو دوز واکسن‌های کرونا چقدر است؟ یک ویروس شناس با اشاره به فاصله بین تزریق دو دوز واکسن های کرونا، گفت: به نظر نمی‌رسد که اثربخشی دوز اول با طولانی شدن فاصله بین تزریق دوم کاملا از بین رود، اما احتمالا اثربخشی ضعیف‌تر می‌شود. فاصله غیراصولی دو تزریق با درجه توانایی مدیریت مسئولین مملکت نسبت معکوس دارد!

عراقچی: دنبال توافقی هستیم که در آن اصول و شاخص‌های جمهوری اسلامی ایران رعایت شده باشد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim🎥 عراقچی: بدون رسیدن به خواسته‌هایمان توافق نمی‌کنیم الان زمان تصمیم‌گیری طرف‌های مقابل است ما قبلا تصمیمات سخت خود را گرفته‌ایم و در برجام ماندیم آمادگی داریم مذاکرات را تا جایی‌ که آن‌ها بتوانند به تصمیم برسند، ادامه دهیم JCPOA ای احمق ذلیل امیدوارم ج.ا. زودتر مجبور به توافق شود و بیشتر خسارت به مردم نزند همانطور که سال۶۷ مجبور به قبول آتش بس بعد از مدتها مقاومت در برابر قبولش شد و خسارات جانی و مالی زیادی به مردم زد..

نیروهای ارمنستان بار دیگر به مواضع آذربایجان در کلبجر تیراندازی کردندنیروهای ارمنستان امروز برای بار دوم به سمت مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در کلبجر آتش گشودند. - خبرگزاری آناتولی

ایران با لغو روادید با عراق موافقت کردمعاون اول رئیس جمهوری ایران برقراری مقررات لغو روادید متقابل برای دارندگان گذرنامه‌های عادی بین ایران و عراق را ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی

دیدگاه | رای دادن یا رای ندادن در انتخابات ۱۴۰۰ از نگاه رسول نفیسی، جامعه‌شناسصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. همیشه از مردم عقب تر هستید. مردم از انتخابات عبور کردند شما تازه میخواید تحلیل کنید؟ ایجاد_شرمساری

جو بایدن سیزدهمین رئیس جمهوری آمریکا است که با ملکه الیزابت ملاقات می‌کندجو بایدن سیزدهمین رئیس جمهوری آمریکا است که با ملکه الیزابت ملاقات می‌کند ملکه الیزابت در دوران ۷۰ ساله سلطنت خود، غیر از لیندون جانسون که به انگلستان سفر نکرد، با تمامی روسای جمهوری آمریکا ملاقات کرده است ⬇️بیشتر بخوانید: What about it? He is going to visit the head of all evils. که چی

نخست وزیر گرجستان اعلام کرد که آماده میانجیگری بین آذربایجان و ارمنستان است.دکتر علیرضا ناجی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فاصله میان تزریق دو دوز هر یک از انواع واکسن های کرونا که در ایران استفاده می شوند، گفت: در واکسن اسپوتنیک فاصله تزریق دو دوز، ۲۱ روز است که ما در ایران در فاصله ۲۸ روز دو دوز را تزریق می‌کنیم.خبرگزاری تسنیم ، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در مذاکرات احیای برجام در وین روز شنبه پس از نشست کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران به دنبال توافقی خوب و منطقی است که اصول و شاخص‌های مورد نظرش در آن رعایت شده باشد.نیروهای ارمنستان امروز برای بار دوم به سمت مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در کلبجر آتش گشودند.

13.06. در واکسن سینوفارم نیز فاصله بین تزریق دو دوز، ۲۸ روزه است.2021 تفلیس/خبرگزاری آناتولی ایراکلی گاریباشویلی، نخست وزیر گرجستان در ارتباط با تصمیم اخیر جمهوری آذربایجان در خصوص آزادی 15 زندانی ارمنی در ازای دریافت نقشه‌های 97 هزار مین جاسازی شده توسط ارمنستان در شهرستان آغ‌دام اظهار داشت: هدف دولت تفلیس حفظ صلح و ثبات در قفقاز است و در این راستا آماده میانجیگری بین دو کشور هستیم.» عراقچی افزود: «الان زمان تصمیم گیری طرف های مقابل است. وی با بیان اینکه در الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان در تماس است، گفت: گرجستان آماده است تا در این روند مجدد میانجیگری کند، من شخصا به رهبران هر دو کشور اعلام کردم که آماده هستیم و امیدوارم که این روند ادامه یابد و منجر به برقراری صلح و ثبات در منطقه شود. در واکسن آسترازنکا نیز فاصله بین تزریق دو دوز بین ۱۰ تا ۱۲ هفته در تمام دنیا است و ما هم با فاصله سه ماهه دوز دوم این واکسن را تزریق می کنیم که البته بهتر هم هست. گاریباشویلی اذعان داشت: هدف مشترک ما باید اطمینان از ثبات و صلح در منطقه باشد.00 تا 17.

این اساس تحقق پروژه‌های بسیار مهم و بلند مدت در منطقه خواهد بود.۵ برابر افزایش یابد.» وی در خصوص روند مذاکرات نیز گفت: «بلافاصله پس از نشست کمیسیون مشترک برجام، جلسات کارشناسی آغاز شد و ظرف روز‌های آینده نیز مذاکرات ادامه خواهد داشت تا به جمع بندی دست یابیم و تصویر تقریبا کاملی را از یک توافق نهایی داشته باشیم. گفتنی است، وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان دیروز طی بیانیه‌ای از آزادی 15 زندانی ارمنی در ازای دریافت نقشه‌های 97 هزار مین جاسازی شده توسط ارمنستان در شهرستان آغ‌دام خبر داد. براساس بیانیه فوق، این مبادله در مرز آذربایجان و گرجستان انجام گرفته و طبق نقشه‌های دریافت شده، نیروهای ارمنستان در نقاط مختلف آغ‌دام 97 هزار مین جاسازی کرده‌اند. طبق قول چین، قرار بود سه میلیون دوز واکسن را به ما تحویل دهد، اما متاسفانه خلف وعده کردند و واکسیناسیون افراد مقداری عقب افتاده است. این وزارتخانه در بیانیه خود از ایراکلی گاریباشویلی، نخست‌وزیر گرجستان و دولت تفلیس بابت حمایت از آذربایجان در این رابطه تشکر کرد. آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز از این مسئله استقبال و تاکید کرد که واشنگتن از دولت گرجستان به خاطر نقشی که در این پیشرفت داشته سپاسگزار است. البته اصلا شواهدی در این زمینه نداریم.

.