آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران هنوز سه‌رقمی است | DW | 17.09.2021

26/06/1400 07:07:00 ب.ظ

شمار رسمی قربانیان ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۴ نفر و تعداد مبتلایان جدید بیش از ۱۷ هزار نفر اعلام شد. یک کارشناس نسبت به گسترش کرونا در تجمع‌های اربعین هشدار داده و وزیر بهداشت از 'سیل واکسن' سخن گفته است.

کرونا در ایران, کووید ۱۹ در ایران

شمار رسمی قربانیان ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۴ نفر و تعداد مبتلایان جدید بیش از ۱۷ هزار نفر اعلام شد. یک کارشناس نسبت به گسترش کرونا در تجمع‌های اربعین هشدار داده و وزیر بهداشت از 'سیل واکسن' سخن گفته است.

شمار رسمی قربانیان ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۴ نفر و تعداد مبتلایان جدید بیش از ۱۷ هزار نفر اعلام شد. یک کارشناس نسبت به گسترش کرونا در تجمع‌های اربعین هشدار داده و وزیر بهداشت از 'سیل واکسن' سخن گفته است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، در ۲۴ ساعت منتهی به جمعه، ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر)،"بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی" ۱۷ هزار و ۶۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در این کشور شناسایی شده که دو هزار و ۵۳۷ نفر از آنها در بیمارستان بستری شده‌اند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در روز جمعه ۱۶۸ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.او در این راستا از جمله به ضرورت افزایش مراکز تجمیعی، افزایش شیفت‌های مراکز به دو و سه شیفت، استفاده از ظرفیت بیمارستان‌هایی که امکانات لازم و فضای جداگانه دارند و همچنین فعال‌کردن مراکز بهداشتی که فعال نیستند اشاره کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

۴۵۳ فوتی جدید کرونا در شبانه‌روز گذشته/ مجموع جانباختگان از ۱۱۶هزار نفر فراتر رفت۴۵۳ فوتی و ۱۸۰۲۱ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۸۰۲۱ نفر *جانباختگان جدید: ۴۵۳ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۳۷۸۴۰۸ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۶۸۲۷۰۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۶۰۷۲ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۴۰۳۰۲۱۷۵ من اون امام زمان کونیتون را گایدم با مادر اون سید علی بیناموس تریاکی پوفیوزها

شمار قربانیان کرونا در ایران از 116 هزار نفر گذشتبا فوت 453 بیمار کرونایی در ایران طی شبانه‌ روز گذشته، شمار قربانیان این ویروس به 116 هزار و 72 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی خیلی پدر سوخته اید،شما دختراتون رو توی انتالیا و ...دارید عرضه میکنید بخاطر پول ، بعد اینجا اومدی عکس موکب گذاشتی، برو از مادرت سوال کن ببین پدرواقعیت مال کدوم کشوره، جز حرامزاده با علی و ال علی دشمنی نکند.

شمار افرادی که در چین واکسن کامل کرونا زدند از یک میلیارد نفر گذشتمقامات چینی با وضع تعطیلی‌های هدفمند، محدودیت سفر، آزمایش جمعی و تعطیلی مدارس قبل از تعطیلات عمومی یکم اکتبر که دوران اوج گردشگری یک هفته‌ای در این کشور است، کار مهار بیماری را آغاز کرده‌اند.

از هر 500 آمریکایی یک نفر بر اثر کرونا جان باختاوههه

اردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایماردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایم

در پی حمله به حشد‌ الشعبی در سوریه «عصائب اهل الحق» دولت عراق را تهدید کرددر پی حمله پهپادی به خودروهای نظامی حشد‌ الشعبی در سوریه، قیس الخزعلی، رهبر «عصائب اهل حق» یکی از گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق، از دولت بغداد

ایران آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران هنوز سه‌رقمی است شمار رسمی قربانیان ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۴ نفر و تعداد مبتلایان جدید بیش از ۱۷ هزار نفر اعلام شد.به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز( ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۸ هزار و ۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که 2859 نفر از آنها بستری شدند.با فوت 453 بیمار کرونایی در ایران طی شبانه‌ روز گذشته، شمار قربانیان این ویروس به 116 هزار و 72 نفر رسید.ژونگ قبلاً گفته بود واکسن‌های چینی تقریباً ۶۰ درصد بر سویه دلتا مؤثر هستند و آنتی‌بادی‌ها با یک تزریق تقویت کننده افزایش می‌یابند.

یک کارشناس نسبت به گسترش کرونا در تجمع‌های اربعین هشدار داده و وزیر بهداشت از"سیل واکسن" سخن گفته است. عکس از آرشیو به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، در ۲۴ ساعت منتهی به جمعه، ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر)،"بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی" ۱۷ هزار و ۶۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در این کشور شناسایی شده که دو هزار و ۵۳۷ نفر از آنها در بیمارستان بستری شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۶ هزار و ۷۲ نفر رسید. به این ترتیب آمار رسمی بیماران مبتلا به کووید۱۹ در ایران به پنج میلیون و ۳۹۶ هزار و ۱۳ نفر رسیده است.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی بنا به اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، در شبانه روز گذشته 453 بیمار کرونایی جان باختند و شمار قربانیان این ویروس در این کشور به 116 هزار و 72 نفر رسید. ناظران مستقل و برخی از مقامات مسئول معتقدند که آمار واقعی به مراتب بیشتر است. ۶ هزار و ۹۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. چند روز پیش مسعود پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت، آمار واقعی مرگ و میر روزانه در ایران"بالاتر از ۱۵۰۰ نفر" است.

شمار افرادی که از ۲۵ تا ۲۶ شهریور در رابطه با کرونا جان باخته‌اند ۳۶۴ نفر اعلام شد که آمار کل درگذشتگان بر اثر این بیماری را به ۱۱۶ هزار و ۴۳۶ نفر رساند. در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. در حال حاضر 168 شهر کشور در وضعیت قرمز، 209 شهر در وضعیت نارنجی و 71 شهر در وضعیت زرد قرار دارند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در روز جمعه ۱۶۸ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. آمار واکسن و واکسیناسیون علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران روز جمعه اعلام کرد که برای برنامه ۱۰ روزه واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال این استان به هفت میلیون دز واکسن نیاز است. او در نشست فوق‌العاده ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در تهران تاکید کرد، برای واکسیناسیون تمام افراد بالای ۱۸ سال در این استان، «امکانات لازم فراهم نیست». او در این راستا از جمله به ضرورت افزایش مراکز تجمیعی، افزایش شیفت‌های مراکز به دو و سه شیفت، استفاده از ظرفیت بیمارستان‌هایی که امکانات لازم و فضای جداگانه دارند و همچنین فعال‌کردن مراکز بهداشتی که فعال نیستند اشاره کرد.

زالی افزود: «اگر بخواهیم کل واکسیناسیون تهران را انجام دهیم به ۲۰ میلیون دوز واکسن نیاز داریم و تا روز گذشته هفت میلیون و ۱۲۵ هزار واکسن در تهران تزریق شده، یعنی ما به ۱۳ میلیون واکسن دیگر برای پوشش کامل دو دوز تهران نیازمندیم». در انتظار واکسن در یکی از مراکز واکسیناسیون تهران بر اساس بررسی خبرگزاری ایرنا از جداول گمرک جمهوری اسلامی، از ۱۵ بهمن‌ماه ۹۹ تا روز جمعه ۵۸ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۶۰۶ دوز انواع واکسن‌های خارجی وارد ایران شده است. ۲۰ شهریور ایسنا به نقل از حسن جلیلی، مدیرعامل"شرکت گروه صنایع شفا فارمد" گزارش داده بود که در فاز یک این کارخانه نزدیک به ۱۰ میلیون دوز واکسن"کوو ایران برکت" تولید شده که از این تعداد پنج میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت شده و مابقی نیز به تدریج تحویل داده می‌شود. به این ترتیب دست‌کم ۶۳ میلیون دوز واکسن در ایران موجود است. بر اساس آمار وزارت بهداشت، تا کنون بیش از ۴۱ میلیون دوز واکسن تزریق شده است.

 حدود ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دوز نخست و ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. به گفته وزیر بهداشت، تولید داخلی واکسن به قدری بالا رفته است که «در آینده نزدیک نیازی به واردات واکسن نخواهیم داشت.» بهرام عین‌اللهی می‌گوید: «فکر می‌کردیم باران واکسن در کشور داشته باشیم اما هم‌اینک سیل واکسن در کشور راه افتاده است». هشدار نسبت به تجمع‌های اربعین علیرضا ناجی، رییس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی"شهید بهشتی" در گفت‌وگو با ایلنا هشدار داد که برای جلوگیری از گسترش بیشتر کووید۱۹ «باید از هرگونه ایجاد تجمع و ازدحام جلوگیری کنیم.» او در این راستا به حضور در رستوران‌ها، مسافرت‌های داخلی و خارجی، شرکت در کنسرت‌های خارج از کشور و مراسم مذهبی اشاره کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مراسم اربعین روز پنجم مهر برگزار می‌شود. وزارت بهداشت اعلام کرده است که در این روز راهپیمایی باید در حجم محدودتر و با شرایط خاصی نظیر تزریق دو دوز واکسن و داشتن تست PCR منفی برگزار شود. خبرگزاری فارس روز جمعه با پخش ویدیویی از"بزرگ‌ترین کاروان پیاده‌روی اربعین در عراق" نشان داد که شرکت‌کنندگان در این مراسم به نکات بهداشتی توجه نمی‌کنند و به‌ظاهر از کووید۱۹ نمی‌ترسند. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ ورود یک محموله جدید واکسن خبرگزاری ایرنا روز یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ اعلام کرد که یک محموله دیگر واکسن حاوی یک میلیون و ۱۱۰ هزار دوز توسط جمعیت هلال احمر از چین به کشور وارد شده و در فرودگاه امام خمینی به وزارت بهداشت تحویل داده شده است. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ ورود بیش از ۱۸ میلیون دوز واکسن به گفته کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۶ محموله شامل ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار دوز واکسن توسط ۱۸ پرواز به کشور منتقل شده است.

گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ هدیه واکسن چینی به ایران خبرگزاری ایرنا روز ۲۶ مرداد به نقل از رضا زبیب، دستیار وزیر امور خارجه نوشت: «امروز چهارمین بسته هدیه چین (۷۰۰ هزار دوز) رسید که جمعا تاکنون یک میلیون و ۵۵۰ هزار دوز هدیه از چین وارد کشور شده است». گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ هدیه واکسن ژاپنی به ایران خبرگزاری دولتی ایرانا روز ۲۲ تیر به نقل از توشیمیتسو موتگی، وزیر خارجه ژاپن از اهدای ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دز واکسن آسترازنکا از این کشور به ایران خبر داد. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ مجموع واکسن‌های وارداتی و اهدایی به گفته هلال احمر، تاکنون ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار دوز واکسن به کشور وارد شده است. ایران تاکنون حداقل یک میلیون و ۵۵۰ هزار دوز واکسن چینی و ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دوز واکسن از ژاپن هدیه دریافت کرده است که مجموع واکسن‌های وارد ایران شده را به ۲۲ میلیون و ۶۲۰ هزار دوز می‌رساند. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ تعداد واکسن‌های ایرانی"بیش از واکسن‌‌های جهان" مدتی پس از آغاز همه‌گیری کرونا در سراسر جهان، هر از چند گاهی مقامات ایرانی از یک واکسن رونمایی می‌کردند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت دولت حسن روحانی و دیگرمقام‌ها هم دائما از"تولید میلیونی"،"تبدیل شدن ایران به قطب بزرگ تولید و صادرات واکسن" خبر می‌دادند و حتی نمکی از تزریق"واکسن ملی در بهار" خبر داده بود. همه این ادعاها با موج پنجم فرو ریخت. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ چقدر واکسن تزریق شده است؟ در قبال ۲۲ میلیون و ۶۲۰ هزار دوز واکسن وارداتی و هدیه گرفته شده از سوی ایران، وزارت بهداشت اعلام کرده است که تاکنون ۲۲ میلیون و ۷ هزار و ۵۱۴ دوز واکسن به مردم تزریق شده است. این عدد شامل ۱۶ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۲۵۷ تزریق دوز اول واکسن کرونا و ۵ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۲۵۷ تزریق دوز دوم واکسن کرونا است. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ تحویل دهنده ۵۰ میلیون دز واکسن، معاون رئیس‌جمهور شد محمد مخبر، رئیس پیشین ستاد اجرایی فرمان امام که اکنون معاون رئیس‌جمهور شده است در ۲۶ تیر ادعا کرد که تا پایان شهریور۵۰ میلیون دوز واکسن برکت تحویل داده می‌شود.

او با اشاره به این که خط سه تولید واکسن نیز تا پایان مرداد راه‌اندازی می‌شود، گفته بود: «این خط هفته‌ای ۶ میلیون دوز واکسن تولید می‌کند و این ارقام را که کنار هم می‌گذاریم تولید ۵۰ میلیون دوز تا پایان شهریور محقق خواهد شد.» گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ به‌جای تولید ۵۰ میلیون حالا ۳۰ میلیون وارد می‌شود غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد گفت: «غیر از وارداتی که تاکنون داشته‌ایم، احتمالا تا نیمه اول شهریورماه حدود ۳۰ میلیون دوز واکسن وارد خواهیم کرد». پیشتر محمد مخبر، رئیس پیشین ستاد اجرایی فرمان امام که اکنون معاون رئیس‌جمهور شده از تولید و تحویل ۵۰ میلیون دوز واکسن برکت به وزارت بهداشت خبر داده بود. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ پس واکسن‌های ایرانی کجا هستند؟ درست روز یکشنبه که هلال احمر از ورود محموله شانزدهم خبر داد، خبرگزاری تسنیم هم به نقل از سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران خبر داد که"واکسن نورا طی چند ماه آینده به مرحله نهایی می‌رسد". در حالی که فعلا روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر بر اثر کرونا جان می‌دهند، او مشخص نکرد دقیقا منظورش از چند ماه و"مرحله نهایی" چیست.

آیا منظورش"مرحله نهایی آزمایش بالینی؟" است یا"مرحله نهایی تولید انبوه؟". گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ در صف اکسیژن در موج پنجم کرونا که به علت عزاداری‌های محرم بدون تردید مدت آن طولانی‌تر خواهد شد، بیمارستان‌ها دیگر تخت خالی برای پذیرش بیماران ندارند. کپسول‌های اکسیژن به‌سختی پیدا می‌شوند و شهروندان برای خرید یک کپسول ۱۰ لیتری در حدود ۳ میلیون تومان و برای اجاره روزانه‌ آن حداقل ۵۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند. کمبود دارو و سرم نیز بر این معضل افزوده شده است. گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ ورود واکسن ممنوع در حالی که ایران وارد موج پنجم کرونا می‌شد، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ورود واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی به کشور را ممنوع اعلام کرد.

او پس از ماه‌ها تعلل در واکسیناسیون عمومی و بعد از مرگ ده‌ها هزار تن"کرونا را مسئله مبرم ایران خواند و خواهان تامین واکسن به هر شکل ممکن شد". گزارش تصویری: از واکسن‌های ایرانی کرونا چه خبر؟ در صف تدفین ایران پس از آمریکا، هند و برزیل چهارمین کشور کرونایی جهان است. شمار جانباختگان از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشته است. بسیاری از شخصیت‌ها و فعالان سیاسی و مدنی به مدیریت غلط و فاجعه‌بار کرونا در ایران اعتراض کرده‌اند. ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی علی خامنه‌ای را متهم کرد که کرونا را تبدیل به"آلت قتاله‌ای علیه مردم ایران" کرده است.

شش وکیل نیز بر آن بودند علیه مقامات مسئول شکایت کنند که بازداشت شدند. نویسنده: محمود صالحی .