آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 16 نفر رسید

15/03/2020 08:31:00 ق.ظ

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 16 نفر رسید #العربية

العربية

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 16 نفر رسید العربية

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 15 مارس اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان به شبکه طلوع نیوز گفته است، چهار مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت هرات و یک مورد در ولایت دایکندی ثبت شده است.با ثبت این پنج رویداد مثبت، شمار مجموعی رویدادهای مثبت ویروس کرونا در افغانستان به 16 رویداد می‎رسد (هرات 10 رویداد مثبت، سمنگان 3 رویداد مثبت، کاپیسا، بلخ و دایکندی هر کدام یک رویداد مثبت).

در همین حال، حکومت افغانستان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، مراسم جشن نوروز و مسابقات ورزشی را در این کشور لغو کرد و تمام مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در سراسری افغانستان برای بیش از یک ماه تعطیل شدند.قابل ذکر است که افغانستان از سه نقطه با ایران مرز مشترک دارد و گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش موارد مثبت به این ویروس در آن کشور باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

تعداد مبتلایان به کرونا در جمهوری ترک قبرس شمالی به 5 تن رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جمهوری ترک قبرس شمالی به 5 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

تعداد مبتلایان به کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر رسیداطلاع‌رسانی کرونا | رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۵۲۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند

سیر صعودی کرونا در خراسان رضوی/تعداد مبتلایان قطعی به به ۴۲۵ نفر رسیدطبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته با30 نفر افزایش به ۴۲۵ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کرونا در لبنان به 93 نفر افزایش یافت

شمار مبتلایان ویروس کرونا در اسپانیا با ۱۵۰۰ مورد افزایش به ۵۷۰۰ رسید◀ عربستان سعودی پروازهای بین‌المللی را از روز یکشنبه متوقف می‌کند ◀ تاکنون ۸۶ مورد ابتلا به بیماری کوید۱۹ در عربستان ثبت شده است. ◀ تعلیق پروازهای خارجی پادشاهی سعودی ۱۵ روز ادامه خواهد داشت. بیشتر بخوانید🔽 خدایا توهم در تنهایی خودت فرستادنت قرنطینه.................. خدای مهربانم امید ما به توبود برای رهایی خدای مهربانم امید تو به کیه خدای تنهایم خدای غریبم وقتی دلگیری و تنها...! ⬅️اسپانیا به دنبال اجرای محدودیت رفت و آمد در سراسر کشور است بیشتر بخوانید:

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا به 1441 نفر رسید

به 16 نفر رسیده است.تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جمهوری ترک قبرس شمالی به 5 تن افزایش یافت.کیانوش جهانپور روز جمعه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی و فوت ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۲۸۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر افزایش یافت.به گزارش ایلنا از مشهد،  بر اساس نتایج آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز شنبه- 24 اسفندماه - یکهزار و ۳۶۵ مورد جدید ابتلای قطعی به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر رسید.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان به شبکه طلوع نیوز گفته است، چهار مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت هرات و یک مورد در ولایت دایکندی ثبت شده است. با ثبت این پنج رویداد مثبت، شمار مجموعی رویدادهای مثبت ویروس کرونا در افغانستان به 16 رویداد می‎رسد (هرات 10 رویداد مثبت، سمنگان 3 رویداد مثبت، کاپیسا، بلخ و دایکندی هر کدام یک رویداد مثبت).03. در همین حال، حکومت افغانستان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، مراسم جشن نوروز و مسابقات ورزشی را در این کشور لغو کرد و تمام مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در سراسری افغانستان برای بیش از یک ماه تعطیل شدند. وی درباره موارد جدید بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان‌ها نیز اظهار کرد: تهران ۳۰۳ نفر، قم ۴۲ نفر، گیلان ۷۱ نفر، اصفهان ۱۱۰ نفر، البرز ۶ نفر، مازندران ۱۹۲ نفر، مرکزی ۴۸ نفر، قزوین ۱۲ نفر، سمنان ۳۸ نفر، گلستان ۲۱ نفر، خراسان رضوی ۱۱۰ نفر، فارس ۳۳ نفر، لرستان ۲۵ نفر، آذربایجان شرقی ۹۷ نفر، خوزستان ۱۵ نفر، یزد ۴۶ نفر، زنجان ۲۰ نفر، کردستان ۹ نفر، اردبیل ۱۵ نفر، کرمانشاه ۱۵ نفر، کرمان ۱۲ نفر، همدان ۱۰ نفر، سیستان و بلوچستان ۲ نفر، هرمزگان ۴ نفر، ایلام ۸ نفر، آذربایجان غربی ۲۵ نفر و استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر بودن موارد ابتلای قطعی جدید به ویروس کرونا جدید گزارش شده‌اند. قابل ذکر است که افغانستان از سه نقطه با ایران مرز مشترک دارد و گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش موارد مثبت به این ویروس در آن کشور باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است. دو تن از بیماران جدید گردشگران آلمانی هستند و یک مورد دیگر نیز شهروند جمهوری ترک قبرس شمالی است که به تازگی از انگلستان بازگشته است. وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان تایید کرد، پس از جدی شدن ویروس کرونا در ایران، روزانه به طور اوسط 9 تا 15 هزار مهاجر از این کشور به افغانستان، باز می‌گردند.

رضا باهیر، معاون سخنگوی وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان جمعه 13 مارس به روزنامه‌ی «صبح کابل» گفت، تنها روز پنج‌شنبه، حدود 9 هزار نفر از ایران به دلیل افزایش خطرات ویروس کرونا، وارد افغانستان شده اند..gov. به گفته باهیر، با توجه به تعداد مهاجرین افغان که در هفته‌ گذشته به افغانستان بازگشته اند، روند بازگشت مهاجران به این کشور شش تا هفت برابر افزایش را نشان می‌دهد. .