آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان 12 درصد کاهش یافت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت بهداشت عمومی افغانستان از کاهش 12 درصدی آمار ابتلا به بیماری کرونا در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

02.09.2020اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت عامه‌ «بهداشت عمومی» افغانستان امروز چهارشنبه اعلام کرد: ثبت موارد مثبت ویروس کرونا در هفته‌ سی‌وچهارم گسترش این ویروس در کشور به 12 درصد کاهش یافته است.

وی افزود:"در 24 ساعت گذشته 325 نمونه‌ مشکوک به ویروس کرونا «کووید-19» در آزمایشگاه‌های این وزارت‌خانه تست شده که نتایج آزمایش 40 مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، ننگرهار، کنر و نورستان شناسایی شده‌اند. به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 38 هزار و 243 نفر افزایش یافته است".

سمسور گفت:"61 بیمار کرونایی طی شبانه‌روز گذشته از بیمارستان‌ها ترخیص شده و شمار بهبودیافتگان به 29 هزار و 315 نفر رسیده است. همچنین شمار فوتی‌های ناشی از کرونا به یک‌هزار و 409 نفر افزایش یافته است. سخنگوی وزارت بهداشت عمومی افغانستان در ادامه اضافه کرد:"از آغاز هفته‌ جاری تاکنون در کابل هیچ بیماری ناشی از کرونا جان نداده و این بیانگر سیر نزولی و کاهش موارد مثبت ویروس کرونا به ویژه در شهر کابل است. با توجه به کاهش آمار موارد مثبت کرونا، افغانستان در هفته‌ جاری و هفته‌ آینده شاهد موارد کم‌تر مثبت ویروس کرونا خواهد بود".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 10 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 12 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ادامه افزایش آمار قربانیان کرونا در هند و برزیل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان به ویروس‌کرونا در ایران و جهانشمار مبتلایان به کووید۱۹ د رایران با احتساب آمار جدید وزارت بهداشت به ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر افزایش یافته است. این آمار با توجه به برگزاری مراسم عزداری ماه محرم و نیز سفرهای ماه‌ پایانی تابستان در ایران به تخمین کارشناسان احتمالا طی هفته‌های آتی با افزایش چشمگیری مواجه خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 244 هزار و 926 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در ترکیه به 244 هزار و 926 نفر رسید وزیر بهداشت ترکیه: امروز بیشترین میزان غربالگری را انجام دادیم. بیش از 110 هزار تست کرونا انجام گرفت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »