آمارهای متناقض در شمار ایرانیان مقیم خارج | DW | 03.01.2022

13/10/1400 10:06:00 ق.ظ

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌گوید جمعیت ایرانیان مهاجر تا سال ۲۰۲۰ حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بوده است. یک سال قبل وزارت خارجه این رقم را چهار میلیون و ۳۷ هزار نفر اعلام کرده بود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌گوید جمعیت ایرانیان مهاجر تا سال ۲۰۲۰ حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بوده است. یک سال قبل وزارت خارجه این رقم را چهار میلیون و ۳۷ هزار نفر اعلام کرده بود. به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید براساس این گزارش، جمعیت ایرانیان مهاجر در جهان در سال ۲۰۲۰، یک میلون و ۹۰۰ هزار نفر اعلام شده است. این رقم برابر است با ۲/۲۹ درصد از کل جمعیت ایران.

کمترین رتبه ایرانیان در میان گروه‌های مهاجر در جوامع میزبان در اروپا مربوط به کشور سوئد بوده که رتبه پنجم را داشته و بیشترین رتبه مربوط به بریتانیا با رتبه ۲۹ است.

این گزارش درباره دلایل مهاجرت و انگیزه ایرانیان توضیحات دقیقی نمی‌دهد و با آمارقبلی نیز که حدود یک سال پیش ارائه شده بود همخوانی ندارد. "دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشورِ" وابسته به وزارت امور خارجه، پیش‌تر اعلام کرده بود که در کل چهار میلیون و ۳۷ هزار و ۲۵۸ ایرانی در خارج از کشور هستند. آمریکا با یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیشترین ایرانی مقیم را دارد، کانادا، بریتانیا، امارات متحده و آلمان به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

مطابق آماری که مرکز افکارسنجی کیو اخیرا منتشر کرده تمایل به مهاجرت در میان ایرانیان بیش از هر کشور دیگر بوده است. ۲۲ آذر ماه، مرکز افکار سنجی کیو (کیو آنالتیکز) نتایج یک نظرسنجی با موضوع تمایل به مهاجرت را منتشر کرد که هدف آن بررسی میزان میل به مهاجرت در میان ایرانیان و انگیزه‌های آن عنوان شد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ثبت بیش از 141 هزار مورد ابتلا به کرونا در ایتالیا طی یک روزثبت بیش از 141 هزار مورد ابتلا به کرونا در ایتالیا طی یک روز براساس داده‌های وزارت بهداشت ایتالیا، طی 24 ساعت گذشته 141 هزار و 262 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

جشن‌های سال نو میلادی در سایه «امیکرون»؛ گوی بلورین نیویورک تنها ۱۵ هزار تماشاگر داشتجشن‌های سال نو میلادی در سراسر جهان زیر سایه سنگین اُمیکرون، گونه جدید کووید-۱۹، برگزار شد. شهر نیویورک به روال سال‌های پیش از کرونا، سال ۲۰۲۲ را با فرو افتادن گوی بلورین در میدان تایمز جشن گرفت.

تخلیه ساکنان یک محله نسیم‌شهر با فرونشست یک قنات متروکه | DW | 01.01.2022فرونشست یک قنات متروکه و قدیمی در 'نسیم شهر' استان تهران باعث شد ساکنان ۴ ساختمان خانه‌هایشان را تخلیه کنند. شش کیلومتر از این منطقه در مسیر قنات قرار دارد و یک خطر بالقوه برای شهروندان محسوب می‌شود.

تکرار یک فاجعه؛ جان باختن یک زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز«سازمان حقوق بشر اهواز» از جان باختن یک زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز خبر داد.سازمان حقوق بشر اهواز شنبه یکم ژانویه 2022 به نقل از منابع محلی در

رهبر کره شمالی سال ٢٠٢٢ را سال «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» توصیف کردکیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز جمعه ١١ دی گفت هدف کشورش در سال ٢٠٢٢ جهش اقتصادی و بهبود معیشت مردم در «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» است. درست مثل خامنه‌ای جاکش. این نام گذادی ها برای خودمون هم اشنا هستند مردم بدبخت کره شمالی این کشور کومونیستی با آش علف کوهی و یونجه و ماخی دودی شُده خود را سیر میکنند ماهی دودی شُده چرا!؟ زیرا مردم کره شُمالی اکثرا یخچال ندارند و در فقر مُطلق بسر میبرند و ناچار میباشند ماهی را دودی کُنند.با موشک‌اتمی خودشان را سیر کُنند

پایان یک عصر؛ بلک‌بری برای همیشه به ‌خاطره‌ها می‌پیوندداگر از طرفداران تلفن‌های هوشمند باشید قطعا بلک‌بری را به‌خوبی می‌شناسید. بلک‌بری با سیستم عامل جسورانه‌اش که دورانی جزء محبوب‌ترین‌ها بود حال رسما به خاطره‌ها می‌پیوندد. قوی‌ سیهتیره